Neler yeni

Kill:9 Hataları / Bad CPU Hataları

Gggggkkkk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Terminalde yaptığım bir çok işlemde, örneğin (say, webstack modüllerinin tamamı) bad cpu hatası alıyordum. Yüklediğim tweakler 32bit mimarisi ile yapılmıştır diye düşünerek bunun hatayı oluşturduğuna kanaat getirdim.

ARM64 için yazılmış birkaç tweakte ise Killed9 hatası alıyorum sürekli. Bunlara, python, eggshell, battery, wifiutil dahil. Theos’ta da bir sürü sorun çıkmıştı neyseki Theos Installer adlı bir paket ile halletmiştim.

Sorum şu,
Nasıl “killed:9” hatasından kurtulabilirim, bu hata nedir? Ne anlatmak istiyor? Araştırmalarım hiç bir yere varamadı. Tek çarem burası kaldı.

Teşekkürler.
Mesaj düzenlendi:

Hatalar hakkında detay verilmiyor. Eğer merak edenler olursa ekran görüntüsü bırakayım bir tane. (Not, root iken de hataları veriyor.)
EE1449A1-A5E0-4B4D-BDB0-0978B39A74D2.png

Cihaz
İ6S
Sürüm
11.3.1
Son düzenleme:

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Pek fazla bilgim yok ama komutları root olarak deneyebilir misin?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gggggkkkk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam denedim, root olarak zaten başta deniyordum, SSH ile denedim, başka terminalden denedim; denedim de denedim. Reddit’te ve Stackoverflow’da okuduklarım kadarı ile hatanın sebebi ram’da yetersizlikmiş. Çözüm olarak genellikle ram yükseltmeyi göstermişler (ben Linux dağıtmları olarak baktım). E artıramayacağıma göre iPhone’un ram’ini, bu tweak geliştiricileri neye göre geliştirmişler? Nerede denemişler? Tam anlayamadım valla. Yok mu bir terminalden anlayan admin, kullanıcı falan forumda?
Mesaj düzenlendi:

Buyrun hocam bu arada root ile iken de görüntüsünü atayım.
CC4C0C8B-4A49-49EA-8C44-8BC5D9AE4F6B.png

Gggggkkkk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam uyumsuz repoyu veya tweaki nasıl bulacağım? şu ana kadar yğklediklerimim hepsi çalışıyor düzgün. Cydia’da da güncelleme yaparken sorun göstermşyor repolarda.

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Bu ve perl gibi bazı komutların çalışmaması mimari ile ilgili. Bu komutların /usr/bin klasöründe executable dosyaları bulunuyor olsa dahi bizim ARM cihazlarda bu komutları çalıştıramıyoruz çünkü bu komutlar UNIX için. Eğer çok ihtiyacınız varsa ya da cidden istiyorsanız kaynak kodlarını alıp recompile etmeniz gerekiyor, o zaman kullanabilirsiniz.

Gggggkkkk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Yardımlrınız için teşekkürler.
Aradığım paketlerin tek tek GitHub sayfalarına baktım. Battery ve WifiUtil düşündüğümün aksine 32bit paketleriymiş. Python sorununu da farklı bir repodan 3.6yi yükleyip “python3” ile kullanabildim. Eggshell’in geliştirici iOS11 uyumlu olduğunu ve 64bit cihazlarda çalışması gerektiğini söylüyor ama bir şeyler daha deneyeceğim.

Tips
Tips
Üst Alt