Neler yeni

Jb Pil Sagligi Hak.

Deswidanyali

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhaba arkadaslar 1 hafta once Deji marka 3420 maH batarya tsktirdim telefona suan baktigimda %89 a dusmus gorunuyor .Telefonuma ilk defa jb yukledim o yuzden cok anlamiyorum acaba jailbreakten dolayi olmus olabilirmi .yada kisadevre felanmi var telefonda

Cihaz
Iphone 6s Plus
Sürüm
13.3

Ekli dosyalar

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Dostum burada sana net bir cevap verebilen olmaz. En fazla tahmin yürütürler oda bir işe yaramaz.
Jailbreak senin kullanıma bağlı olarak tabii ki normalinden fazla şarj tüketimi gerçekleştirebilir. Fakat 1 haftada %100den %89'a düşmesi imkansız (telefonda veya bataryada bir problem yok ise) gibi bir şey.
En iyisi telefoncuya götürüp yapılacak kontrollerden öğrenirsin.

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Orjinal batarya dışında pil sağlığı hep %100 olarak gözükür diye biliyorum. Ama yinede deji 2 hafta içerisinde değişim yapıyor diye biliyorum bence bi bataryayı değiştir.

luci.97

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Belki de %100 dür ama orjinal olmadığı için %100 gözükmeyebilir ? belki ?

appelaypon

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
iphonelarda tristar ic dediğimiz bir chip vardır. bu chip pil üzerindeki entegreden aldığı bilgileri yorumlar ve sana cihazın pil değerlerini gösterir. bu entegre dandik pillerde olmaz ya da sahte chip kullanıldığı için hep sabit bilgileri verir (yukarıda birisi yanlış yoldan doğru sonuca ulaşmış mesela, sahte pillerde hep %100 olur diye biliyorum demiş) dolayısıyla bu bahsettiğin konumda 3 şüpheli var

1- tristar bozuk (sanmam, kolay kolay bozulmaz öyle bir haftadar. genel olarak bozulması için yan sanayi ve voltaj/akım sıkıntılı şarj kablosu ya da aleti kullanman gerekir uzun süreli veyahut çok kötü bir pil kullanman gerek ki veriyi "spoof"larken tristara zarar versin*)
2- kullandığın pildeki bu devrede sıkıntı var, sırf laf olsun diye yapılmış ya da dandik. o sebeple gerçek değeri vermiyor veyahut zaten hep "ortalama, kabul edilir bir değer göstersin" diye bu değere ayarlandı
3- (en muhtemel) kullandığın pil "yan sanayi". bunu tırnak içinde kullanmamın sebebi dandik olduğunu ima etmem. bilmiyorum o markayı ben yan sanayi parça kullanmadım hiç, kolay kolay da kullanmam çünkü aynı standartta ya da kalitede üretilmediğine defalarca gözümle şahit oldum. bu sebeple kapasitesini koruyamaması, aynı kalitede olmaması çok beklenir bir şey.

3-b- bir senaryo daha var, bu olduğunu SANMIYORUM ama riske atma derim, eğer pilde bir delik, yırtık vs var ve içindeki kimyasallar cihazın içine akıyorsa da çok hızlı kapasite kaybedersin. En iyimser senaryoda "pil akması" dediğimiz olur ve cihazın içini kirletir, en kötümser senaryodaysa sana zarar verebilir. Varsa imkanın bi tamirciye götür içini açıp en azından akma kokma bir halt var mı baksınlar.

4- Sitenin adında olduğu gibi jailbreak ile detaylı bilgileri görebilirsin:

* = hiç muhtemel değil

Ekli dosyalar

Tips
Tips
Üst Alt