Neler yeni

Jailbreak ile kayıtsız cihaz açılır mı ?

Optimuser1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Herkese merhaba. Bir iPhone 7+ cihazım var. Kıbrıs’ta okurken almıştım Tabi buraya gelince pasaporta kayıt ettirmediğim için kapandı. Jailbreak ile cihazın GSM ini açma kullanma şansım var mı ? İnternette gevey diye birşey gördüm çalışıyor gözüküyor. En olmadı gevey satın alıp kullanabilir miyim ?

Cihaz
iPhone 7 Plus
Sürüm
14.0.1

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Herkese merhaba. Bir iPhone 7+ cihazım var. Kıbrıs’ta okurken almıştım Tabi buraya gelince pasaporta kayıt ettirmediğim için kapandı. Jailbreak ile cihazın GSM ini açma kullanma şansım var mı ? İnternette gevey diye birşey gördüm çalışıyor gözüküyor. En olmadı gevey satın alıp kullanabilir miyim ?
Gevey sim kilitli cihazları açar. Yani sizin durumunuzda bir işe yaramaz. Sizin IMEI değiştirmeniz lazım ancak Jailbreak ile değiştirebileceğiniz bir yol yok.

Optimuser1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Gevey sim kilitli cihazları açar. Yani sizin durumunuzda bir işe yaramaz. Sizin IMEI değiştirmeniz lazım ancak Jailbreak ile değiştirebileceğiniz bir yol yok.
IMEI Nasıl değiştirebilirim? Jailbreak yardımıyla mı mac ile mi ? Macbookum var oradan halledebilirim. Riski var mı kilitlenme fln ? Yoksa imei değiştireyim

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
IMEI Nasıl değiştirebilirim? Jailbreak yardımıyla mı mac ile mi ? Macbookum var oradan halledebilirim. Riski var mı kilitlenme fln ? Yoksa imei değiştireyim
IMEI numarasını elinizdeki imkanlarla değiştiremezsiniz. IMEI ve cihazın SN numarası Baseband'da saklanır. EEPROM içerisinde de Baseband üzerindeki doğrulama anahtarı saklanır. Bu iki veride şifrelidir ve IMEI değiştirmek için cihaza fiziksel müdahale sağlanmalıdır. JC Pro vb. gibi cihazlar ile Baseband ve EEPROM cihazdan sökülerek yeniden programlanmalıdır.

Buraya kadar yazdığım her şey teorikte. Pratikte bu işlemi uygulayabilen yer sayısı ya yok ya da bilinmiyor.

Üstelik şöyle bir sıkıntı daha var. Cihaza uyumsuz bir IMEI yazdığınızda Apple cihazı geri açılmayacak şekilde kilitliyor. Bulduğunuz herhangi bir IMEI numarasını iPhone'a yazamazsınız. iPhone 7'ye IMEI yazmak istiyorsanız başka bir iPhone 7'nin hem IMEI hem de SN numarası gibi birçok bilgiye ihtiyacınız var.

Kıbrısa tekrar gir/çık yapıp yasal olarak kaydetmeniz şu an için en mantıklı yol olarak gözüküyor. Ancak iPhone 7 için buna değer mi bilemiyorum.

Optimuser1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Kıbrıs’a gir çık için pandeminin bitmesi okuluma kavuşmam gerek 😆 Teşekkür ederim yardımcı oldunuz

Lalezar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
kaydetme iphone 7 yi tablet olarak kullan tr de :D ikinci el fiyatı kadar kayıt parası çıkar zaten

Zharko

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hocam internette araştır biraz 50₺ 2 ay erteleme yapıyorlar 6 ay 325₺ geçiçi kayıt yapıyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt