Neler yeni

Isınma Sorunu

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iPhone x 11.1 Electra jb kullanıyorum.Yeni tweak yüklememiş olmama rağmen telefon kilit ekranında olsun kullanımda olsun ciddi ısınıyor.Isınmayı sağlayanın Ne olduğunu nasıl bulabilirim.Sanırım son sistem güncellemelerinden sonra oldu ama sebebini bulamadım.Ciddi fazla şekilde ısınıyor ve son 1 haftadır bu sorun başladı.Sebebi ne olabilir nasıl çözebilirim ?

Son düzenleme:

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
repomuzdan cocoatop uygulamasını yükleyip ordan bakabilirsin.
bende genelde safariden video izlediğim de oluyor. Nurlsession isimli hizmetten kaynaklanıyor onu kapattığımda düzeliyor.. Sende cocoatop dan kontrol edeilirsin. :okay:

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@gokmenecer hocam kurulu zaten o anormal bişey görünmüyor ama cihaz patlayacak kadar sıcak oluyor bazen.Kılıfın altından kılıfı eritecek 😁

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
@JB-Alper muhakkak vardır dostum orda bilgisi :)
cocoatop ı açtığında üst kısımdan % işaretine tıklayarak en yüksekten en düşüğe doğru sırala muhakkak gözükecektir :)

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Ayni sorun bendede mevcuttu geçene kadar semi-restore ile sürekli sildim her şeyi en sonunda sorun ortadan kalkti .Benimkide patlicak gibi ısınıyordu hiç bir şey yapmasam bile artik sorun yok.

Son düzenleme:

wiz4rd

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Evet sorun nsurlsessiond'dan kaynaklanıyor gökmen hocamın dediği gibi.biraz araştırdım nsurlsessiond'un iclouddaki fotoğraf yedeklemesi olduğunu öğrendim. Cocoatop'u açıp sola kaydırın kill deyin daha sonra icloud hesabınıza girin fotoğraflarla ilgili yedekleme ne varsa kapatın sorun ortadan kalıyor 👍🏻👍🏻

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Evet sorun nsurlsessiond'dan kaynaklanıyor gökmen hocamın dediği gibi.biraz araştırdım nsurlsessiond'un iclouddaki fotoğraf yedeklemesi olduğunu öğrendim. Cocoatop'u açıp sola kaydırın kill deyin daha sonra icloud hesabınıza girin fotoğraflarla ilgili yedekleme ne varsa kapatın sorun ortadan kalıyor 👍🏻👍🏻
Bende icloud yedeklemesi zaten kapalı yani bendeki sorun o olamaz.Yinede girdim cocoatopa baktım zaten görünmüyor.Telefonu kapatıp açtım tekrar jb yaptım şuanlık iyi gibi bakalım zamanla aynı sorun çıkacak mı

wiz4rd

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bende icloud yedeklemesi zaten kapalı yani bendeki sorun o olamaz.Yinede girdim cocoatopa baktım zaten görünmüyor.Telefonu kapatıp açtım tekrar jb yaptım şuanlık iyi gibi bakalım zamanla aynı sorun çıkacak mı
Daha önce telefondan wifi üzerinden yedekleme yapılmış olabilir onuda sildim ben. Tekrar telefonu kapatıp jb yaptım. Sürekli instagram,youtube ve appstore çöküyodu şuan düzeldi.

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Daha önce yedeklemede yapılmamıştı telefonu sıfır almıştım zaten.Nedenini çözemedim ama baştan jb yapınca düzeldi şimdilik

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar bende icloud yedeklemesi hiç açık olmadı. Bu nurlsession isimli hizmetle ilgili sorun (bende) video izledikten sonra oluyor. Çok kez denedim. Ne zaman safariden video izlesem cihaz ısınmaya başlıyor :)

wiz4rd

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu arada sorunun reddit uygulamasından çıktığıda yazılmış alternatif olarak apollo önerilmiş. Şuan onu deniyorum.

eskjailbreak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Aynı sorunu yaşadım
WhatsApp da yazılar duraksamaya başlıyor
Youtube insta gibi oyuncaklı yerlere girilemiyor

Kill yapınca düzeldi, reddit i kaldırdım direk bakalım tekrarlayacakmı

Cocoa a 10# benden!!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

wiz4rd

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Evet beyler nsurlsessiond'un açılmasının sebebi reddit test edildi :)

Keremers

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Cocoatop dan baktım en çok backboardd ve mediaserver üstlerde.Ne yapabilirim.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Backboardd aslında springboard demek.. eğer sürekli fazla kullanım varsa arka planda sürekli çalışan bir uygulama vardır ondan dolayıdır.. mediaserver ise video anlamındadır.. bunları kontrol edebilirsin ;)

Tips
Tips
Üst Alt