Neler yeni

Çözüldü İphone7 plus kasa

sado52

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar 2.el garantili cihaz aldım kozmetik olarak çok temiz 11 ay kadar garantisi var bu cihazın kasası değişmiş mi acaba diye kuşkulandım nasıl anlayabiliriz değiştiyse tecrübeli arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yilmaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iTunes e bagladiginda belli olur rengine kadar bende siyah diye almistim iTunes bagladim beyazmış hatta pili bile degişmiş sahte pil dı

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

sado52

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Orda hepsi normal gösteriyor gold rengi itunes de gold gösteriyor sadece elma logosunun etrafı çok hafif turuncuya çalıyor yoğun değil ama

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Anlamak zor. Ama birkaç yöntem var ancak %100 sonuç değil.

Arkasında ki model numarası ile cihazın model no tutuyor mu kontrol edin.

Ses açma ve kısma tuşlarının üstünde parmağınızı gezdirin. Değişen arka kasalar genellikle düşük kalite olduğundan dolayı şıngırtılar duyulabiliyor.

Bazen kasa ile birlikte sim kart tepsisini de değiştiriyorlar. SIM kart tepsisinin üstünde IMEI yer alır. Eğer yoksa ya da cihaz ile uyuşmuyorsa ya sim kart tepsisi değişmiştir ya da arka kasa komple.

Başka bir şekilde %100 değişmiştir denilebilmesi cihaz açılıp bakılmadığı sürece zor.

sado52

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Yinede cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim bildiğim kadarıyla simkart tepsisinde en son 4 4s lerde imei yazıyordu ama yinede kontrol edeceğim

sado52

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Anlamak zor. Ama birkaç yöntem var ancak %100 sonuç değil.

Arkasında ki model numarası ile cihazın model no tutuyor mu kontrol edin.

Ses açma ve kısma tuşlarının üstünde parmağınızı gezdirin. Değişen arka kasalar genellikle düşük kalite olduğundan dolayı şıngırtılar duyulabiliyor.

Bazen kasa ile birlikte sim kart tepsisini de değiştiriyorlar. SIM kart tepsisinin üstünde IMEI yer alır. Eğer yoksa ya da cihaz ile uyuşmuyorsa ya sim kart tepsisi değişmiştir ya da arka kasa komple.

Başka bir şekilde %100 değişmiştir denilebilmesi cihaz açılıp bakılmadığı sürece zor.
Özür diliyorum hocam haklıymışsınız simkart tepsisinde imei yazıyormuş telefonun imei si ile tutyor

zenciruhu

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ya sim kart yuvasini orjinal taktiysa? sen bana fotosunu at ben sana degisip degismedigini soyleyeyim kardesim. Çok basit.

sado52

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ya sim kart yuvasini orjinal taktiysa? sen bana fotosunu at ben sana degisip degismedigini soyleyeyim kardesim. Çok basit.
Müsait olunca atacağım

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@zenciruhu

Eğer bir resim ile cihazda değişimler olduğunu görüyorsan , bunu kendiside görebilir...

@berkayaksoy arkadaşımız zaten detaylı yazmış

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Buyur görsün o zaman.Ekli dosyayı görüntüle 17511
Mesaj düzenlendi:
Soldaki kasa orjinal sağdaki ise replika ancak sağdaki olan kasa oldukça dandik bir kopyası. Orjinaline oldukça yakın olan kopyalar var. Resime bakarak bu orjinal şu orjinal deme şansınız ihtimaliniz yok. Sizin attığınız resimdeki gibi oldukça alt seviye bir kalite kasa takılmışsa ancak o anlaşılır.

zenciruhu

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Orjinale oldukça yakınsa zaten orjinal sınıfına girer., seri numarası hariç. Ki ben daha görmedim öyle bi kopya. Siz görmüşsünüz sanırım paylaşın bizde görelim. oldukça işime de yarar.

Tips
Tips
Üst Alt