Neler yeni

iOS 12 Emojilerini iOS 5.1 ~ iOS 11.4 Cihazlarda Kullanma

mahir66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@Hbasdereli ben kaldırdım bi olumsuzluk görmedim. Konuyu açan arkadaş daha doğrusunu bilir tabi

OmerR89

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Bu işlemleri mümkünse yani apple file conduit çalışıyorsa pc üzerinden yapın, orjinal emojilerin yedeğini pc'nize kaydedin. Bir de doğru port tweakini yüklediğinizden emin olun. iOS 8,7,6 hatta 5.1 içinde bu yöntem geçerli. Sadece fazladan emojilocalizations ve emojiresources tweakini de yüklemek gerekiyor. Font konusunda emin değilim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

H

Hbasdereli

Guest
işlemler cydia dan da yapılabilir zaten. asıl önemli olan bu işlemi yaptıkdan sonra eraser kullanacak olursak sıkıntı çıkarmı? bu çok önemli bence eraser yapacak olanlar yedeğini aldığı dosyaları cihaza atmadan eraser çalıştırmaması lazım @OmeR089

OmerR89

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
işlemler cydia dan da yapılabilir zaten. asıl önemli olan bu işlemi yaptıkdan sonra eraser kullanacak olursak sıkıntı çıkarmı? bu çok önemli bence eraser yapacak olanlar yedeğini aldığı dosyaları cihaza atmadan eraser çalıştırmaması lazım @OmeR089
Cydia üzerinden zaten yapılıyor ben dosyayı yeniden adlandırma olayına atfen pc üzerinden yapın dedim karıştıranlar için. Eraser konusunda pek bilgim yok çünkü çalışma sistemini bilmiyorum. Eksik sistem dosyalarını tespit ediyorsa evet sıkıntı çıkarabilir.

Ayrıca şu dosyayı dener misiniz ? Sanıyorum karma bir emoji dosyası.

16 gb cihazlarda alan azlığından kullanılamıyor. Deneyenler görsel atabilirse sevinirim.

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
@oguzhanvarsak sonunda bende yükledim olumlu sonuçlandı tşk ederim. ensondaki 3 tane boşluk bendede çıktı. birde işlem bittikten sonra kurduğumuz repo ile jjj tweakini kaldırırsak sorun olurmu?
Eğer kullanmam diyorsanız jjjj'yi ve jjjj'nin reposunu silebilirsiniz, Emoji- tweak'lerini silmediğiniz sorun olmayacaktır. Bayraklar için de herhangi bir çözüm bilmiyorum ama onca emojiyi kullanabiliyor olmak bastırıyor bende o sorunu, bırakın kalsınlar son sayfada diyorum :eusa_dance:

Ayrıca şu dosyayı dener misiniz ? Sanıyorum karma bir emoji dosyası.

16 gb cihazlarda alan azlığından kullanılamıyor. Deneyenler görsel atabilirse sevinirim.
Ekran Resmi 2018-02-19 19.44.59.png

Verdiğiniz dosyada önizleme olarak bu görünüyor

Son düzenleme:
H

Hbasdereli

Guest
Aynen hocam umrumda değil kalsın öyle. Soru işareti görmek kötü oluyordu rahat ettik tekrar tşk ederim..

Psycopat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu işlemi yaptıktan sonra yarın öbürgün cydia eraser ile sıfırlama yapmak istediğimizde sildiğimiz font dosyasını bulamazsa sorun çıkarmaz mı? Bilen birisi yazarsa sevinirim

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
Bu işlemi yaptıktan sonra yarın öbürgün cydia eraser ile sıfırlama yapmak istediğimizde sildiğimiz font dosyasını bulamazsa sorun çıkarmaz mı? Bilen birisi yazarsa sevinirim
Eski dosyayı her zaman bulabilirsiniz cihaza özel bulunamayan bir dosya değil. IPSW'yi indirip içerisinden çıkarıp yerine koyarsınız.

Psycopat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Eski dosyayı her zaman bulabilirsiniz cihaza özel bulunamayan bir dosya değil. IPSW'yi indirip içerisinden çıkarıp yerine koyarsınız.
Bunu özellikle belirttim ki yükleyecek arkadaşlar dikkat etsin. Eraser ile sıfırlamadan önce yapılan modifikasyonlar hatırlanmalı. Sildiğimiz dosyayı silmesek herhangi bir çakışma oluyor mu denediniz mi?

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
Bunu özellikle belirttim ki yükleyecek arkadaşlar dikkat etsin. Eraser ile sıfırlamadan önce yapılan modifikasyonlar hatırlanmalı. Sildiğimiz dosyayı silmesek herhangi bir çakışma oluyor mu denediniz mi?
Değiştirdiğimiz dosyalar 150-200mb civarı dosyalar, ve eğer silmeyip adını değiştirip bu işlemi yaparsanız tweak yüklemek için olan olanınız bitecektir hatta cihaz 16Gb ise belki iki dosyayı aynı anda bulunduramayabilirsiniz bile. Eraser için de sorun olmayacaktır, eski dosya yerine koyulabilir sorunsuzca.

ugrsa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
eski dosyayı nasıl pc ye alıp öyle yenisini yapabiliriz acaba?

ysb

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
gayet güzel bir konu olmuş teşekkürler

mustioneal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Üst mesajdaki sorun bende de mevcut 10.3.3

mustioneal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iOS 12 emojileri için güncellendi
10.3.3 kullanıcısıyım. 11 emojilerini kullanıyordum. Yeni güncellemeyi yaptım. Hiçbir emoji görünmemekte. Bildiğiniz bir çözüm var mı acaba?

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
10.3.3 kullanıcısıyım. 11 emojilerini kullanıyordum. Yeni güncellemeyi yaptım. Hiçbir emoji görünmemekte. Bildiğiniz bir çözüm var mı acaba?
EmojiPort vs. tweak'lerini de güncellediniz mi?

mustioneal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
EmojiPort vs. tweak'lerini de güncellediniz mi?
Evet. Zaten Cydia'yı açtığımda güncellemeler gelmişti. Olmayınca kaldırmadan yeniden kur yapıp denedim. Yine boş görünmekte.

Son düzenleme:

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 14 Pro
Evet. Zaten Cydia'yı açtığımda güncellemeler gelmişti. Olmayınca kaldırmadan yeniden kur yapıp denedim. Yüne boş görünmekte.
Yeni dosyayı olması gerektiği yere koyduktan sonra rw-r--r-- izinlerini verdiniz mi? Ben yerleştirdiğimde izinleri yanlıştı, direk düzelttim. En baştan anlattığım gibi yaptım işlemleri ve sorunsuz oldu.

mustioneal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yeni dosyayı olması gerektiği yere koyduktan sonra rw-r--r-- izinlerini verdiniz mi? Ben yerleştirdiğimde izinleri yanlıştı, direk düzelttim. En baştan anlattığım gibi yaptım işlemleri ve sorunsuz oldu.
İzinler 0644 yani bir sıkıntı yok. Sahip ve grup ayarları mobile olarak görünüyordu, root ve wheel yaptım. Tweakleri kaldırıp tekrar kurdum. Bu sefer de Cydia safe mode'a giriyor. Tweakleri kaldırınca düzeliyor.

mustioneal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Tweaklerin sorunu düzeldi. Ancak emojiler hâlâ görünmemekte. Bütün işlemleri sıfırlayarak yaptım sonuç aynı. iOS 11 emoji paketini yükledim. Tweaklerdeki güncellemeden ötürü yeni emojilerin yerleri boş olmak kaydıyla emojiler geri geldi. Ancak iOS 12 emoji dosyasını attığımda bütün emojiler yok oluyor. Bütün izinlerini de kontrol ettim 0644 mask olarak izin verilmiş.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Bende bir önceki ios 11 emoji paketi yüklüydü. bütün işlemler yapılmıştı. Sadece son emoji paketinin oldugu dosyayı gilza ile core klasörüne atıp respring yaptım ve güncel emojiler geldi.. Teşekkürler @oguz

mustioneal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Emojiport yayıncısı sonradan düzeltti emoji dosyasını. Yeni dosyayı indirince %80 yeni emojiler göründü.

Tips
Tips
Üst Alt