Neler yeni

iOS 10.2 tweak yükleme sonrası Boot Loop

solg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Merhaba arkadaşlar. Extender ile cihazı restore ettim. Cydown ile yedek almıştım. yedekten tüm tweakleri tek seferde kurmayı denedim telefon kapandı ancak bir daha açılmadı. Elma logosu geliyor ve ardından ekran kararıyor. Home + power hard reset denedim ancak aynı sorun devam ediyor. safemod için Elma logosu gelince ses açma denedim olmuyor.

shsh kaydım var ancak nonce yok :(

telefonu DFU mode alabiliyorum ancak tek yapabildiğim bu.

jailbreak kaybetmek istemiyorum ama son sürüme restoreden başka seçenek yok gibi.

Yapılabilecek birşey var mı?

Cihaz
6 Plus
Sürüm
10.2

3rky3zc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Galiba yapacak bi şey yok gibi.

Atorex

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Nonce olmayınca yapcak bişey yok.

iskeletor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iReboot denedin mi? 6 plus uyumlu hatirladigim kadariyla ya da 3uTools

solg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Nonce yok derken? Nonce numarası zaten shsh kaydının içinden alınır. Shsh varsa nonce de var olmuş oluyo
nasıl yani peki telefona birşey yüklemem gerekiyor muydu? okuduğum konularda telefona yükleyip birşeyler yapıldığı yazılıyordu.
Mesaj düzenlendi:

iReboot denedin mi? 6 plus uyumlu hatirladigim kadariyla ya da 3uTools
irestore olmasın?
iRestore denedim ama
"Make sure your nonce is set!" diye uyarı veriyor ve ardından hata veriyor program
Mesaj düzenlendi:

<key>generator</key>
<string>0xxxxe1cf5411eeb23</string>

nonce bu herhalde ama irestore de bunu nasıl kullanacağım nereye gireceğim?

Komut ekranında bu hatayı alıyorum. Cihazdan nonce ayarlayamıyorum çünkü cihaz açılmıyor.

Ekli dosyalar

• 126.9 KB Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

3rky3zc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
nasıl yani peki telefona birşey yüklemem gerekiyor muydu? okuduğum konularda telefona yükleyip birşeyler yapıldığı yazılıyordu.
Mesaj düzenlendi:

irestore olmasın?
iRestore denedim ama
"Make sure your nonce is set!" diye uyarı veriyor ve ardından hata veriyor program
Mesaj düzenlendi:

<key>generator</key>
<string>0xxxxe1cf5411eeb23</string>

nonce bu herhalde ama irestore de bunu nasıl kullanacağım nereye gireceğim?

Komut ekranında bu hatayı alıyorum. Cihazdan nonce ayarlayamıyorum çünkü cihaz açılmıyor.
Evet cihazdan nonce ayarlamak gerekecek. O yüzden mümkün değil gibi.
Nonce değeri 0xxxxe1cf5411eeb23 bu evet

solg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Evet cihazdan nonce ayarlamak gerekecek. O yüzden mümkün değil gibi.
Nonce değeri 0xxxxe1cf5411eeb23 bu evet
maalesef dediğim gibi restore sonrası tweak yüklerken loopa girdi telefon ve açılmıyor. sadece dfu mode :/

solg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Telefonu güncel sürüme restore etmeyeceğim. İnanıyorum ki bir şekilde yolu bulunur. Bekleyeceğim en kötü yeni bir tool çıkana kadar. Jailbreak olmadan kullanacağıma hiç kullanmam daha iyi :)

shsh kaydımda sorun yok, doğrulaması ok!
Mesaj düzenlendi:

Son olarak birşey sormak istiyorum. iRestore programında "WAiT" seçeneği var. redit'de nonce yoksa seçin bunu demişler ancak günlerce sürebilir denilmiş aynı zamanda... Şimdi ben başlattım telefon yüzlerce kez kapanıp açılıyor, doğru nonce mi arıyor? Bir şans var mı wait seçeneği ile?

Ekli dosyalar

• 100.5 KB Görüntüleme: 11
  • 157.1 KB Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
önceden nonce ayarlasaydın keşke ama maalesef yolu yok gibi

solg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Keşke ama ayarlamadım işte nereden bileyim tweak yüklerken bootloop olacağını:(

2 saati geçti nonce collision ile denemeye devam. Sıkılana veya telefon bozulana kadar devam :D
Hedefim 2 gün içerisinde bulabilmek. Bulamazsam çekmecede yerini alacak telefon yeni sürüm jailbreak veya başka bir yöntem çıkana kadar.

Hala tüm önerilere açığım 🙏

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Araştırmalarınjz sonucu belli bir bilgi birikiminiz var belli. Tweak'leri tek seferde yüklemeye çalışmak büyük hata olmuş. Zamanında ben de bu yüzden cihazı bozmuştum.

6 Plus olduğu için A8 işlemci sanıyorum, Nonce Collision denemeye devam. Sonucu merakla bekliyorum. Jailbreak'siz kullanacağıma hiç kullanmam mantığını sevdim, katılıyorum. Ama çözüme ulaşmazsa en azından DFU ile 12.3 imzası kapanmadan yükseltin, öyle bekleyin.

solg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Araştırmalarınjz sonucu belli bir bilgi birikiminiz var belli. Tweak'leri tek seferde yüklemeye çalışmak büyük hata olmuş. Zamanında ben de bu yüzden cihazı bozmuştum.

6 Plus olduğu için A8 işlemci sanıyorum, Nonce Collision denemeye devam. Sonucu merakla bekliyorum. Jailbreak'siz kullanacağıma hiç kullanmam mantığını sevdim, katılıyorum. Ama çözüme ulaşmazsa en azından DFU ile 12.3 imzası kapanmadan yükseltin, öyle bekleyin.
iOS 10 dan beri telefonu restore bile etmemiştim. İş güç uzunca süre uzak kaldım. Aslında iPhone 4 den beri hiçbir zaman böyle bir hata yapmamıştım ama üşendim. Bir pazarım var vakit öldürmeyeyim dedim ama bile bile lades oldu. Aklıma da gelmedi değil. Bunca dosya sistem klasörlerini bozar diye aklımdan geçmişti. Neyse ölenle ölünmüyor. Tek üzüldüğüm yüksek bir sürüm ile telefon daha da yavaşlayacak. 😢

Yabancı dil sorunum pek yok o yüzden yabancı kaynakları okumaya ve denemelere devam edeceğim. Çözüm bulursam muhakkak paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Sonuçta Bilgi paylaştıkça değerlenir.
Tavsiyeniz de mantıklı geliyor. Ola ki mevcut iOS versiyonuna jb çıkarsa ve ben de restore etmezsem yine çakılı kalacağım.

Gelişmelerle görüşmek üzere. Teşekkür ederim ilgilenen tüm arkadaşlara. Sağolun, varolun, eksik olmayın. :)

solg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max

60 Saat süren Nonce Collision denemelerinden sonra herhangi bir sonuca ulaşamadığım için işlemi iptal ettim. Araştırmaya devam edeceğim ancak tavsiyeniz üzere restore yolu gözüküyor gibi. :)

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
60 Saat süren Nonce Collision denemelerinden sonra herhangi bir sonuca ulaşamadığım için işlemi iptal ettim. Araştırmaya devam edeceğim ancak tavsiyeniz üzere restore yolu gözüküyor gibi. :)
benim 2 ci olarak 5s cihazım var 12.1.4 sürümünde 10.2 ye düşürmeye calıstım nonce collision ile ben 1 haftadır deniyorum nonce kodları uyuşmuyor bıraktım. :)

solg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Arkadaşlar tekrar merhaba telefonu restore ediyorum ancak ios 12.3 hala imzalar açık. Sizden tavsiye bekliyorum 12.3 mü yükleyim yoksa 12.3.1 mi yükleyim?

Acil tarafından bilgilendirme lütfen 😋
Mesaj düzenlendi:

12.3 mü yoksa 12.3.1 mi? :/

Atorex

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Değişen bişey yok. İkisine de çıkabilir hiçbirine de çıkmayabilir. Ya da birine. Tercihen daha alt sürümler daha şanslı genelde

solg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
12.3 yükledim nasıl olsa üst sürüme geçebilirim ancak bu kapanırsa ve jb çıkarsa diye düşünerek. Ne kadar iyimserim.
Allahtan umudum var 12.2 sürümde bir telefonum var a12 bari ona çıksa da hayat güzel bir şekilde devam etse.

Konu kapatılsın lütfen. Telefon restore edildi.

Tips
Tips
Üst Alt