Neler yeni

Çözüldü İmzası kapalı sürümlere restore

Oquz275

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
İp6 16 gb telefonum var ve ios 13 güncellemesi almayacak ios 12.2 de kalıcam. Peki ios 12.2 imzaları kapandıktan sonra ben elmada kalırsam nasıl 12.2 yi tekrardan yükleyeceğim.

omergers1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İp6 16 gb telefonum var ve ios 13 güncellemesi almayacak ios 12.2 de kalıcam. Peki ios 12.2 imzaları kapandıktan sonra ben elmada kalırsam nasıl 12.2 yi tekrardan yükleyeceğim.
iTunes'tan güncelle yada restore basarsan farketmez gene seni 12.2 ye atar

Sent from my iPhone using Tapatalk

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Apple imzayı açmadığı sürece yükleyemezsin. Ya da geliştiriciler bunun bir yolunu bulmadığı sürece. Ama belli olmaz bir kaç seneye açar. Mesela 4S — 9.3.5’de desteği kesildi bir süre sonra 6.1.3 imzasını açtılar ve hala açık.

Moderatör tarafından düzenlendi:

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Peki iOS 12.2 imzaları kapandıktan sonra ben elmada kalırsam nasıl 12.2'yi tekrardan yükleyeceğim?
Öncelikle 12.2 hala imzalanıyorken SHSH2 kaydınızı alın. Böylece son sürüme ait SEP ve Baseband, 12.2'yle uyumlu olduğu sürece futurerestore ile SHSH2 kaydınızı kullanarak istediğiniz gibi restore edebilir, 12.2'yi yükleyebilirsiniz (Jailbreak veya nonce ayarlamak için bir araç gerekir). Eğer futurerestore kullanmak istemiyorsanız veya SHSH2 kaydı almayı unutmuşsanız (Ki hala imzalar açıkken almalısınız) 12.2'ye jailbreak çıktığında Succession adlı araçla telefonu restore etmiş gibi sıfırlayabilirsiniz.
SHSH2 kaydınızı şu site aracılığıyla alabilirsiniz: ECID numaranızı "Type ECID here..." yazan kutuya yazın (ECID numaranızı iTunes ile öğrenebilirsiniz), ardından telefonunuzun modelini seçip (iPhone kullanmıyorsanız solundaki seçeneği de iPad veya iPod olarak değiştirin tabi) "Ben robot değilim" seçeneğine basıp doğrulama yapın. Doğrulama bitince "Submit" diyerek Apple'ın imzaladığı sürümlerin SHSH2 kaydını telefonunuz için alabilirsiniz. Bu kayıtlar sadece size özel olur, başka birisi kullanmak istese bile kullanamaz. Tam tersi de sizin için geçerli tabi.

Oquz275

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Öncelikle 12.2 hala imzalanıyorken SHSH2 kaydınızı alın. Böylece son sürüme ait SEP ve Baseband, 12.2'yle uyumlu olduğu sürece futurerestore ile SHSH2 kaydınızı kullanarak istediğiniz gibi restore edebilir, 12.2'yi yükleyebilirsiniz (Jailbreak veya nonce ayarlamak için bir araç gerekir). Eğer futurerestore kullanmak istemiyorsanız veya SHSH2 kaydı almayı unutmuşsanız (Ki hala imzalar açıkken almalısınız) 12.2'ye jailbreak çıktığında Succession adlı araçla telefonu restore etmiş gibi sıfırlayabilirsiniz.
SHSH2 kaydınızı şu site aracılığıyla alabilirsiniz: ECID numaranızı "Type ECID here..." yazan kutuya yazın (ECID numaranızı iTunes ile öğrenebilirsiniz), ardından telefonunuzun modelini seçip (iPhone kullanmıyorsanız solundaki seçeneği de iPad veya iPod olarak değiştirin tabi) "Ben robot değilim" seçeneğine basıp doğrulama yapın. Doğrulama bitince "Submit" diyerek Apple'ın imzaladığı sürümlerin SHSH2 kaydını telefonunuz için alabilirsiniz. Bu kayıtlar sadece size özel olur, başka birisi kullanmak istese bile kullanamaz. Tam tersi de sizin için geçerli tabi.
Shsh kaydım zaten var diyelim ki jb yapmadım normal bir kullanıcıyım nasıl bi yol izlemem gerekiyor

azads

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Pek bilgili değilim ama bu ecid numarasını o siteye vermek bi sıkıntı teşkil etmez mi küçük de bi ihtimal olsa dediğim gibi bilgili değilim sadece merakımdan soruyorum bilgimizi vermek sakınca yaratır mı :)

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@azads Hayır, sorun olmaz. Zaten dediğim gibi, alınacak kayıtları ve ECID numaranızı başka kimse kullanamaz. Ben de iOS 10.2'den beri bu siteyle kayıtlarımı alıyorum hatta 🙂
@Oquz275 Eğer iOS 12.1.3 veya üstündeyseniz şimdilik mümkün değil (5s, 6 ve 6+ için olan DFU Nonce Collision metodu hariç). 12.1.2 veya altındaysanız gerekli rehberler "Downgrade" bölümünde mevcut (Face ID olan bir cihaz kullanıyorsanız FR sonrası çalışmayacaktır güncel SE yazılımı sebebiyle): FutureRestore aracılığı ile 12.1.1'e geçiş yapma (SHSH2 Blobları Kullanılarak) Hangi sürüme ait kayıtlarınız varsa SEP ve Baseband uyumlu olduğu sürece o sürümü yükleyebilirsiniz, sadece 12.1.1 değil tabi ki.
Yalnız şöyle de bir durum var: FutureRestore Şimdilik Kullanmayın Sorun düzeltilene kadar kullanmamaya dikkat edin. Kullanmanız gerekirse de sorun çözülene kadar şifre ve Touch ID (Hatta sanırım Face ID de) kullanmayın.
Eğer jailbreak yapılabilecek bir sürümdeyseniz jailbreak yapıp Succession'ı da kullanabilirsiniz: Succession - Tam Restore Aracı

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
12 nin imzalarının kapanması sizin telefonunuzu ilgilendirmez sürüm imzaları kapalı olsa dahi cihazının maksimum kullanabileceği iOS versiyonu 12.x olduğundan telefonunuz için bu versiyon sonsuza kadar imzalı kalacaktır. Dediğinize göre özel bir yöntemi olmadıkça elimdeki i5 telefonuma imzaları kapalı olduğu için 10.3.3 yükleyememem gerekiyor. Fakat böyle birşey söz konusu değildir.

11918

Son düzenleme:

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Sürüm imzaları kapalı olsa dahi cihazının maksimum kullanabileceği iOS versiyonu 12.2 olduğundan
iOS 12.3 de çıktı ve 12.4 de yolda. Neye göre 12.2’nin son sürüm olduğunu söylediğinizi anlamadım. iOS 12 almış her cihaz 12’nin en son güncellemesini dahi alacaktır, birini 12.2’de diğerini 12.3’te bırakmak gibi bir şey yapmaz Apple. Ayrıca yazmadan önce bir kontrol etseniz iyi olur:
047A66E7-334A-4490-9319-EDEE0B27AA16.png

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
iOS 12.3 de çıktı ve 12.4 de yolda. Neye göre 12.2’nin son sürüm olduğunu söylediğinizi anlamadım. iOS 12 almış her cihaz 12’nin en son güncellemesini dahi alacaktır, birini 12.2’de diğerini 12.3’te bırakmak gibi bir şey yapmaz Apple. Ayrıca yazmadan önce bir kontrol etseniz iyi olur:
Hocam benim de belli bir seviyede bilgim var ki bu sitede mod olabilmişim ve böyle bir ayrıntıyı kaçırdığımı düşünmüyorsundur heralde, fakat ısrarla bu yorumu yazmışsın.

Hiç bir şeye göre 12.2 demiyorum o rakam orada "temsili" mantığı anlatabilmek adına örneklendirme yapıyorum, yorumu alelacele okuyup anlamını saptırmayın lütfen...

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Hocam benim de belli bir seviyede bilgim var ki bu sitede mod olabilmişim ve böyle bir ayrıntıyı kaçırdığımı düşünmüyorsundur heralde, fakat ısrarla bu bir yorumu yazmışsın.
Belli bir düzeyde bilginiz olduğundan şüphem yok, fakat moderatör de olsanız yanlış bir şey yazmış olabilirsiniz.
Hiçbir şeye göre 12.2 demiyorum. O rakam orada "temsili" mantığı anlatabilmek adına örneklendirme yapıyorum.
Attığınız mesajı 2-3 defa okudum zaten cevap vermeden önce. Temsili anlatmaya çalışmışsanız bile yukarıda sizden alıntıladığım cümleyi okursanız (Mesajın tamamını da tabi) temsiliden ziyade direkt 12.2’ye son sürüm demişsiniz gibi görünüyor. İsterseniz siz de tekrar bir bakın, benim yanlış yönlendirdiğim bir şey yok. Hatta açıkçası öyle bir mesaja şaşırdım ilk okuduğumda. Eğer sadece temsili olarak bahsetmek istiyorsanız daha açık yazmalısınız ve cümlelerinize dikkat etmelisiniz (Yazım ve noktalama anlamında yani, yanlış anlamayın). Diğer türlü bu tarz yanlış anlaşılmalar olabiliyor.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
12 nin imzalarının kapanması sizin telefonunuzu ilgilendirmez sürüm imzaları kapalı olsa dahi cihazının maksimum kullanabileceği iOS versiyonu 12.x olduğundan telefonunuz için bu versiyon sonsuza kadar imzalı kalacaktır. Dediğinize göre özel bir yöntemi olmadıkça elimdeki i5 telefonuma imzaları kapalı olduğu için 10.3.3 yükleyememem gerekiyor. Fakat böyle birşey söz konusu değildir.

Ekli dosyayı görüntüle 11918
Valla hocam diğer arkadaşa katılıyorum dediklerin de. 3-4 defa okudum anca anladım yani.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Belli bir düzeyde bilginiz olduğundan şüphem yok, fakat moderatör de olsanız yanlış bir şey yazmış olabilirsiniz.

Attığınız mesajı 2-3 defa okudum zaten cevap vermeden önce. Temsili anlatmaya çalışmışsanız bile yukarıda sizden alıntıladığım cümleyi okursanız (Mesajın tamamını da tabi) temsiliden ziyade direkt 12.2’ye son sürüm demişsiniz gibi görünüyor. İsterseniz siz de tekrar bir bakın, benim yanlış yönlendirdiğim bir şey yok. Hatta açıkçası öyle bir mesaja şaşırdım ilk okuduğumda. Eğer sadece temsili olarak bahsetmek istiyorsanız daha açık yazmalısınız ve cümlelerinize dikkat etmelisiniz (Yazım ve noktalama anlamında yani, yanlış anlamayın). Diğer türlü bu tarz yanlış anlaşılmalar olabiliyor.
Sayenizde soruyu soran arkadaşın yanlış anlama ihtimali de kalmamış oldu o halde : ) Sorun yok, hala yanlış anlama ihtimaline karşı mesajımı düzenldim. 👍

Tips
Tips
Üst Alt