Neler yeni

İ Tunes Eror Code 9 ( açılmayan cihaz)

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhaba,
iphone 6 cihazı kendiliğinden kapanıyordu ve kapanınca sanırım dfu moda geçiyordu, power+home ile birkaç denemede açıyorduk, bataryadandır dedik batarya değiştik(deji). yine dfu moda geçti fakat ne yaptıysak cihazı açamadık siyah enranda kaldı, i tunes e bağlayınca kurtarma modunda iphone bulundu diyor, son sürüm ile yazılım yüklüyoruz elma geldi tam yükleme barına geçerken bağlantı kopuyor ve itunes eror code 9 hatası veriyor.

Cihaz ısınınca açılıyor soğuyunca yine aynı. Kaloriferin üzerinde biraz ısınması yetiyor.

Çözüm için, her türlü fikire açığız. Teşekkürler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Cihazın daha önce ekranı değişti mi ? Anakartın üzerindeki alüminyum koruyucu plakaların vidaları bu açılıp kapanma olayından önce hiç söküldü mü ?

9 hatası genellikle ekran değişimi yapılmış, anakartı arka kasaya sabitleyen vidaların yanlış bir şekilde takılarak anakarta zarar verilmesinden kaynaklı gerçekleşiyor.

Vidaların yanlış takılmasından kaynaklı bir problem varsa eğer şuna benzer bir tamir gerekecek:
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Erişiminiz varsa eğer şu görsele göre vida uzunluklarını kontrol edebilirsiniz, yabancı kaynaklı forumlarda, bu kapağın üzerindeki vidaların doğru uzunluklara göre yeniden takıldığında problemin gittiğini belirtmişler. Ancak %10 gibi küçük bir bölümünde işe yaramış.

Son düzenleme:

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Cevaplar için teşekkür ederiz. Cihazın daha önce ekranı değişti, bu durum ekran değiştikten neredeyse 1 seneden fazla süre sonra durduk yere ortaya çıktı. Isınınca açılma olayı çok saçma geliyor

Vida boyutları 1 tanesi uzun diğerleri aynı boy.

Son düzenleme:

eisenheim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Hocam Maalesef Arkadaşında bahsettiği gibi ama ekran yerine batarya değiştirirken yapılan bir hata Kısa Vida Uzun vida meselesi Daha önce 5ste başıma geldi Kısa vida yerine uzun vida takıldığında anakart üzerindeki elektronik yollar zarar gördüğü için bu hatayı alıyorsunuz. Anakart tamiri gerektiren ve yolların yeniden çekilmesini gerektiren bir problem. An itibariyle biz sıkıntımızı bu şekilde çözdük.

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Nereye ve ne kadar masrafla yaptırdınız? Paylaşırmısınız?

eisenheim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Hocam burada Çorum merkezde sürekli yazılım işlerini yaptığım bir firmanın teknik servisine yaptırdım. Kendileri bu konuda tecrübeli. 200 tl ücreti tutmuştu apple bana toplam 1330 tl ücret çıkarmıştı oda zaten sıfır 5s parası ediyordu. İnternettede bazı yerler var ama ne kadar güvenilir inan bilemiyorum çünki telefonun tamamen gitme olasılığı çok yüksek olduğu için riske girmedim ben.

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Firma adı verirmisin? Özel mesaj da olabilir.

Tips
Tips
Üst Alt