Neler yeni

Hiç bir tweak'i yükleyemiyorum cydia sub-yprocess hatası

impaxbro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Jailbreak kaldırmıştım 1.5 ay önce geçen arkadasımda görünce yeniden yapayım dedim yaptım sürümüm 12.1.2 yapma da sıkıntı yok ancak cydia'dan hangi tweak'i yüklemeye çalışırsam calısayım ''cydia sub-process /usr/libexec/cydia/cydo returned an error code'' bu hatayı alıyorum 3 kez kaldırıp yeniden jb'ledim çözülmüyor yardım edecek var mı

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Selamlar. Telefonunuzun modeli nedir ve hangi jb aracıyla jb yapmaya çalışıyorsunuz?

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
En baştan başlaman gerek.
buna benzer sorunlar yaşandı bende deneyip test edeyim dedim sonuç sizdeki sorunla karşılaştım.
Jb yaptım
Tweak yüklemedim
Cihazı restart yaptım bilerek jb gitti
Yeniden jb yaptım oldu
Repo ve Tweak yükledim yüklendi ama çalışmadı görünmedi
Yazılım attım temiz ve temiz sıfır kurulum yaptım
Tekrar jb yaptım
Repo ve tweak yükledim sorunsuz oldu çalıştı

Buraya kadar dediğimi ettim. Bundan sonrası ise kabaca ihtiyacım olan repo ve tweaks leri yükledim ayarladım haliyle kaç kere resparm oldu 15-20 tweaks olmuştur güzelce ayarladım ince ayarları falan.
Bit kaç saat sonra cihazı bilerek yeniden başlattım jb gitti tekrar jb yaptım sorunsuz oldu repo ve tweaks ler geri geldi yeni tweak yükledim geldi çalıştı.

umarım aradaki farkı anlamışsınızdır. Baya bi kurcalamak gerek baya bir şeyler yükleyip respring etmek gerek sanırım benim bundan anladığım bu

iPhone 8
13.3
Ra1nusb 0.9.7

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Touch
Yazılım attım diyorsun aşağıda 13.3 yazmışsın ama 13.3 imzası kapalı :))

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Evet o zamanlar o şekilde çözmüştüm. Şu anda da böyle durumla karşılaşınca 13.3.1 😔

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Iphone 6 ios 12.1.2 ve unc0ver ile yapıyorum hocam
succession ile sorun çözülebilir onda da yüklerken hata alabilirsiniz. bu hata çok cins bir hata. çeşitli yöntemler vardı forumda izin verme falan ile ama ben de çözememiştim. Sonuç succession ile sıfırlamıştım.

impaxbro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@efsane @ugacomtr ne yapmamı önerirsiniz geçen sene ocaktan beri kullanıyorum unc0ver ile jailbreak kaç kere yapmısımdır bu zamana kadar ama ilk defa çıktı böyle bir şey

kutay1212

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Allah için birileri şu konuya açıklık getirsin aynı sorun bende de var sorun unc0ver da olabilir dedim hep çöktü veya atamadı diye ama öyle olsa cydia açılmazdı uzun lafın kısası help

efsane

Administrator
Cihaz
@impaxbro

Bu durumda Hata alman normal çünkü cihazın içerik ve ayarlarını Jailbreak modunda silmişsin...

Unc0ver tekrar yükle RootFS yap önce daha sonra Refresh icon Cache ve en son Jailbreak aktif et

kutay1212

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@impaxbro

Bu durumda Hata alman normal çünkü cihazın içerik ve ayarlarını Jailbreak modunda silmişsin...

Unc0ver tekrar yükle RootFS yap önce daha sonra Refresh icon Cache ve en son Jailbreak aktif et
Bunu bi eve gidince deneyeyim sorun olursa buraya yazarım teşekkürler

impaxbro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@impaxbro

yok hocam bunu da denedim yine yok kafayı yicem ne yapaabilirim başşka

efsane

Administrator
Cihaz
@impaxbro
Kardeşim şimdi bana bir tek tek anlatırmısın?

Nerde takılıyorsun ?

impaxbro

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
jailbreak yapıyorum bundan yana sıkıntı yok kaç kez rootfs yapıp yeniden yaptım jb aşamasında sıkıntı yok reset icon cache işlemini de yaptım bunda da sıkıntı yok ama cydia girip bir tweak yüklemeye çalıştığımda belirttiğim hatayı alıyorum 3 4 farklı tweakde de aldım bu hatayı. tek filzayı yüklesem yeterli yav onu bile yükleyemiyorum

efsane

Administrator
Cihaz
@impaxbro
O zaman Cydia bağımlılıklarını silmişsin daha önce...

Reinstall Cydia tikini'de aç , unc0ver aktif yap sonra tekrar RootFS + Refresh icon Cache yap , cihaz açıldıktan sonra ReinstallCydia + RootFS + Refresh icon Cache tikini kapat ve Jailbreak normal aktif et

Tips
Tips
Üst Alt