Neler yeni

Game Controller Apps (MFI App Finder)

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Merhaba arkadaşlar bugün çok işime yarayan severek kullandığım bir uygulamayı tanıtacağım. Eğer bir kontrolcünüz varsa (xbox one s gibi) yada sadece bedavaya / indirime giren oyunlardan haberdar olmak isterseniz bu uygulama sizin de çok işinize yarayacaktır. Bu bir listeleme uygulaması. Appstore yorumlarında birçok kişi yanlış anlamış ve kendi istediği oyuna mfi desteği gelmesini isteyip düşük puan vermiş. Apple ios 13 ile birlikte kontrolcü kullanarak oyun oynayabileceğimizi duyurmuştu. Aslında bütün uygulamalar mfi desteklemeli sadece oyun için değil sunum için de çok önemli.

Uygulamamız:
Ücreti: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Reklam: *İçeriyor

E2A42371-7216-4C63-A75A-9E65CA5B1019.png

Uygulama size indirim ve bedavaya düşme bildirimleri gönderiyor ama sadece mfi destekli oyunlar için. Günde 1 bildirim geliyor ortalama. Uygulamanın yatay ve dikey kullanım için otomatik rotate desteği var. Tema değiştirme yok. En yeni ipadlerde bile ölçeklemdirme sorunu yok. Kimi uygulamalar artık destek almıyor ve küçük kalıyor yeni cihazlarda. Uygulamada listelenen ücretli oyunlar tl cinsinden ücretleri gösteriliyor ve indirime girmiş ise önceki ücretini de gösteriyor.

Giriş ekranı / All games
Bu ekrandaki oyunlar aslında son çıkan mfi destekli uygulamalar olmalı ama pek güncel sayılmaz aslında bu ekran karışık gösteriyor. Sağ üstte yazan Remove Ads uygulamaya para verip 1 sene reklam görmeseniz bile orada duruyor. Bu ekranın en büyük avantaji yukarıdaki Price sekmesi, onu da aşağıda anlatacağım ama o sekmeye gelmek için önce buraya gelmelisiniz. Aşağıdaki sekmelerden yine buraya dönebilirsiniz. Yeni oyun gelip gelmediğinden emin değilim. Oldukca uzun bir listesi var
9F97C335-EBB5-445F-9973-851E6FE39DA9.png

Controller sekmesi:
Sol aşağıdan geçebildiğiniz bu sekmeden kontrolcüler hakkında basit bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca dokunarak amazon satış ekranına geçebiliyorsunuz. Global amazon ama hangi bölge olduğunu bilmiyorum türkiyeyi açmıyor.

A4E4AEAA-4085-4889-9366-C7E45D059C26.png

Categories / Kategoriler
Bu sekmede oyunlar kategorize edilmiş. Çok fazla kategori yok mesela survival (hayatta kalma) yada korku kategorisi yok.
931A9DDE-C884-45C1-8C74-8A32D8297CBB.png

Charts / Popüler
Bu sekmede 2 sekme daha görürsünüz. Ücretli ve ücretsiz popüler oyunlar kendi sekmesinde üst sıradan listelenir.
02586098-4C69-4392-8C9B-BA4638452451.png

Profile / Profil
Burada notifications alanı çok rahatsız edici. Her seferinde bildirim var sanıp dokunuyorum :) Ona dokunarak bildirim tercihi yapabiliyorsunuz. Uygulamadaki oyunları istek listenize alıp sadece o uygulamalar indirime girince bildirim gelmesi için ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca istek listenizin fiyat takibini yapmanız da daha kolay oluyor tek tek aramaktansa. Bu sekmede geliştiricinin diğer uygulamalarını, iletişim kısmını görüyorsunuz. Ben mail gönderdim cevap alamadım.
F7885C7E-D259-4E12-8134-06F2949E3B05.png

Uygulama yapımcısı artık güncelleme getirmiyor ve maile dönüş sağlamıyor. Yapımcının birkaç emoji uygulaması daha var ama muhtemelen onlarda da durum aynı. Umarım hayattadır.

*Reklamları kapatmanın / ertelemenin 2 yolu var. Yarım dakikalık (normalde 10 saniye) bir reklam izlerseniz 3 gün reklam çıkmıyor. 1 Yıllık reklam kapatma ücreti 6,49tl (0,4$). Reklamları ertelediğinizde karşınıza video reklamları çıkmıyor. Banner reklamlar bu şekilde kalkıyor. Yapımcı ölçeklendirme yapamamış kalkan reklam alanı için.
1130B2AE-11B7-450A-A409-AC594B8726B6.png

Seçilen uygulama ekranı:
Bir uygulamayı seçtiğinizde karşınıza bu ekran gelir. Yazılımcımız bu ekranı bir api bağlantısı ile gösteriyor. Bilgiler appstore'dan güncel olarak veriliyor. Bu ekranda oyunun (genelde İngilizce) açıklamasını, oyun görsellerini, appstore'da gösterme butonunu ve istek listenize ekleme butonunu görürsünüz. Show App ile küçük bir appstore açılır ve size uygulama gösterilir. Bu appstore orjinal apple uygulaması olsa da yine api yüzünden görseller, videolar daha düşük kaliteli ve yorum yaparken klavye çıkmama sorunu var. Ama uygulamayı indirebilirsiniz.
525E9FBD-3286-4945-B692-AB06B2FB5773.png

Uygulamaya puanım 10 üzerinden 8.9 keşke yapımcısı güncellemeye devam etse ama bu haliyle bile en önemli listeleme uygulaması olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Ekleme: Bugün yeni uygulamaların da bu uygulamada listelendiğini gördüm. Bizzat araştırdım hepsi yeni. Solunda New işaretli uygulamaların yeni olduğunu görebilirsiniz

Ekli dosyalar

Tips
Tips
Üst Alt