Neler yeni

Çözüldü Fotoğrafları Geri Yükleme Sorunu

erkamacar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba JBTR ailesi.

Dün iOS12'den 13'e geçtim. FileZilla ile /var/mobile/Media/DCIM konumuna 60GB fotoğraf yedeğimi attım. /var/mobile/Media/PhotoData konumunda Photos.sqlite, Photos.sqlite-shm ve Photos.sqlite-wal dosyalarını silip telefonu yeniden başlattım ve tüm fotoğraflar gözüküyor lakin en son çekilen fotoğraf en eski, en eski çekilen fotoğraf en yeni olarak sıralanmış. Bu işi tersine çevirmenin yolu var mı? Birde fotoğrafları atarken tarihi de değiştiriyor 18.000 fotoğraf ve videonun tarihleri aynı oluyor. Bu iki sorunu nasıl çözebilirim.

Not: 3uTools yarım yarım atıyor ve yine tarihi değiştiriyor, iTools ne hikmetse diğer programlar çalışırken bu driver hatası veriyor ve açılmıyor.

Crawlinq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Bide çözümünü söylesen çok iyi olurmuş.
Belki bu duruma başkasıda düşebilir.

erkamacar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bide çözümünü söylesen çok iyi olurmuş.
Belki bu duruma başkasıda düşebilir.
Doğru diyorsunuz Hocam. iTools’un driver problemini çözdüm bir şekilde nasıl oldu bende anlamadım, kendisi halletti kısmen. Albümler bölümünde tarihe göre sıralı ama fotoğraflar bölümünde karışık. En fazla bu kadar oluyor diyip böyle bıraktım.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Doğru diyorsunuz Hocam. iTools’un driver problemini çözdüm bir şekilde nasıl oldu bende anlamadım, kendisi halletti kısmen. Albümler bölümünde tarihe göre sıralı ama fotoğraflar bölümünde karışık. En fazla bu kadar oluyor diyip böyle bıraktım.
Bilgisayara indirdiğiniz resimleri tarihe göre sıralayıp daha sonra hepsini seçerek yeniden adlandır yapın. (Yeni isim verin)

Bunu yapmadan önce bir kaç fotoğraf ile deneme yapın geri dönüşü olmaz.

erkamacar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bilgisayara indirdiğiniz resimleri tarihe göre sıralayıp daha sonra hepsini seçerek yeniden adlandır yapın. (Yeni isim verin)

Bunu yapmadan önce bir kaç fotoğraf ile deneme yapın geri dönüşü olmaz.
Resim1, resim2, resim3 gibi mi olsun diyorsunuz hocam?

Tips
Tips
Üst Alt