Neler yeni

Dopamine Jailbreak ~ A12 - A15, M1 Cihazlar ve 15.0 - 15.4.1 İçin

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Dopamine-jailbreak-iOS-15.jpg

Arkadaşlar Merhaba, İOS 15 sürümüyle beraber Jailbreak bir hayli zorlaştı apple bununla ilgili çok güçlü önlemler aldı 1 yıldan fazla bir süre boyunca jailbreak yapılamadı/geliştirilemedi. @xina520 twitter kullanıcı adlı Çinli bir arkadaşımız köksüz olarak jailbreak geliştirdiğini söyledi ve geliştirici sürümüyle beraber piyasaya sunmuştu bunu buradaki linkten paylaşmıştık ama ne yazıkki sonrasında bırakmak durumunda kaldı ve sonrasında bu Jailbreak bayrağını isimli geliştirici arkadaşımız aldı ve bunu sürdürmekte kararlı kendisine ekipte çalışan destek veren diğer arkadaşlara teşekkür eder, çalışmalarının devamını dileriz. Kaynağa ulaşabilirsiniz.

Dopamine Jailbreak Nedir?
  • Dopamine Jailbreak arm64e yani A12 ve A15 arası işlemciye sahip cihazlarda İOS 15.0 ile 15.4.1 arası sürümde çalışan ve M1 işlemciye sahip cihazlarda çalışan köksüz bir jailbreak türüdür.
Desteklenen paket yöneticileri nelerdir?
  • Sileo, Zebra
Açık kaynak mı?
  • Evet. bulunabilir.
Köksüz jailbreak nedir?
  • Köksüz jailbreak'ler, dosya sisteminin yalnızca belirli bölümlerine yazılabildiğinden, iOS cihazının işletim sistemine tam erişim sağlamaz.
  • Bu, değişikliklerin alıştığınızdan farklı şekillerde yapılması gerekmesine neden olabilir ve köksüz olarak düzgün bir şekilde desteklemek için ince ayarların güncellenmesini gerektirebilir.
Bir kullanıcı olarak beni nasıl etkileyecek?
  • Kullanıcılar, ayarlamalarının iOS 15 ile uyumlu olup olmadığını ve bunları yüklemeden önce düzgün bir şekilde derlenip derlenmediğini kontrol etmelidir; çünkü tüm ince ayarlar bu sürümde kutudan çıktığı anda çalışmayacaktır.
Kurulum Aşamaları

TrollStore Kurulumu
  1. Cihazınızda şu bağlantıya gidin:
  2. Ekranınıza bir uyarı gelecektir "Yükle"ye dokunun
  3. Kurulum bittiğinde, cihazınızda bir "GTA Car Tracker" uygulaması yüklenecektir
  4. Bu uygulama görünmediyse, cihazınızı yeniden başlatın ve sonrasında uygulama görünecektir
  5. GTA Car Tracker uygulamasını başlatın, "İnstall TrollStore"ye dokunun
  6. Birkaç saniye bekledikten sonra TrollStore kurulacaktır.
  7. Artık "GTA Car Tracker" uygulamasını silebilir veya uygulamayı açıp alttaki seçeneğe yani "Register Persistence Helper" dokunarak uygulamanın kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Yada alternatif olarak TrollStore uygulamasında yer alan "Install Persistence Helper" tıklayıp açılan ekrandaki kullanmadığınız uygulamalardan birine kalıcılık için kaydedebilirsiniz. "GTA Car Tracker" uygulaması üzerinde kalıcılık için kullanacaksanız eğer bu uygulamayı silmeyin.
  8. TrollStore uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesinde "Install ldid"e basın,
  9. Bundan sonra IPA dosyalarını TrollStore ile sınırsız bir şekilde kurabilir/kullanabilirsiniz.

Dopamine Jailbreak Kurulumu
  1. linkten Download .tipa yazan dosyayı telefona indirin
  2. İndirdiğimiz dosyaya tıklayıp TrollStore ile birlikte açıp "Install" diyerek Dopamine ipasını telefonumuza yüklüyoruz
  3. İpa dosyasını yükledikten sonra uygulamayı açıp altta bulunan Jailbreak düğmesine bir kere tıkladıktan sonra, yüklenmesini istediğiniz paket yöneticisini/yöneticilerini (Sileo/Zebra) seçip yüklenmesini bekliyorsunuz (tavsiyem Sileo kurmanız). Yüklendikten sonra 1 kere cihazınız respring atar sonra Jailbreak'li olarak açılmış olur.
Dopamine Jailbreak İle Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  • Önceden her repoyu ve tweakları ekleyebiliyorduk artık sadece rootless yanı köksüz destekli repoları ve tweakları yükleyebiliriz.
  • Eklemek istediğimiz repo eklenmiyor hata veriyor yada eklendikten sonra içi boş görünüyor ise rootless desteği olmadığı anlamına gelir kaldırınız.
  • Rootless yani köksüz uyumlu tweak listesine ulaşabilirsiniz.
  • Bu jailbreak ile ilgili bilmeniz gereken diğer bir konuda kişiye ve cihaza bağlı olaraktan gün aşırı yada 3/5/7 günde bir "spinlock" diye tabir ettiğimiz panik yani cihazı bir anlığına kitleyip yeniden başlatma sorunu var bunun haricinde sorunsuz çalışıyor.

lmetinl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Selam, bilgilendirmeler çok güzel olmuş eline sağlık🤙🏼 Ama ben mesela jb yi remove etmek istediğimde nasıl olacak? Öyle bi seçenek göremedim dopamine de

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
cihazı kapayütıp açıp kaldırmayı denedim ama bu uyarı geldi şimdi de, neyi yanlış yaptığım anlamadım ki
Cihaz modeliniz ve kurmuş olduğunuz Dopamine uygulama sürümü nedir?

Baz_X_0

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba ben iphone 13 ios 16.5.1 jailbreak yapmaq istiyorum uygunmudur mu.?

Tips
Tips
Üst Alt