Neler yeni

DFU Mode ile Yazılım Yükleme

Mystic

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
yıllardır recovery modda sıfırladığımı sanıyomuşum dfu modu ile aynı sanıyordum yanılmışım meğersem sağolsın

hansebahattin

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
mrblar
12.1.1 yükledim ama kurulum ekranında üst sürüm güncellemesi başladı bunu nasıl iptal edebilirin?

Rcpgrcn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
DFU ile iPhone / iPad Cihazlara Restore İşlemi

Ekli dosyayı görüntüle 24

DFU Mode Nedir?

iPhone/iPad cihazlara iOS yazılımı yükleme esnasında cihazın alınması gereken modlardan biridir

Recovery modundan farkı ise, cache dediğimiz önbellek dosyalarını tamamen temizliyor olmasının yanında cihazın fabrika çıkışından sonraki yazılım yükleme modudur

iOS yazılımı yüklemek için tercih edilmesi gereken temiz ve en sağlıklı yöntemdir...

Yazılım Yükleme

1. Hazırlık Aşması

-- Bilgisayarınızda iTunes yüklü değilse aşağıdaki adresten indirip kurun

-- iPhone/iPad cihaz yedeğinizi iTunes üzerinden alın

-- Cihazınızın Ayarlar/iCloud kısmına giderek iPhone'mu Bul Özelliğini devre dışı bırakın

-- Aşağıdaki adresten cihazınıza uygun iOS yazılımını indirin

2. DFU Moduna Alma

DFU moda alma cihazdan cihaza farklılık gösterir. Aşağıdaki yöntem 6sPlus ve öncesi içindir.

iPhone 7/7+ için, Cihazı DFU Moda Almak

iPhone 8/8+ ve X için, iPhone 8 - 8+ ve iPhone X // Hard Reset, DFU ve Recovery Mode

-- Cihazı bir kablo ile bilgisayara bağlayın

-- Cihaz Açıkken Power(açma kapama) tuşu ile Home tuşuna aynı anda basın

-- Cihaz tamamen kapandıktan 2,3 saniye sonra elinizi Power tuşundan çekin ve Home tuşuna basmaya devam edin

iTunes, "Kurtarma modunda bir iPhone bulundu" uyarısı verirse cihaz DFU moda başarılı bir şekilde alınmış demektir

Ekli dosyayı görüntüle 20

Sol taraftaki gibi iTunes simgesi ve bağlantı kablosu söz konusu olursa cihaz DFU değil Recovery moduna alınmış demektir. yukardaki işlemleri tekrar deneyin bir kaç deneme sonra başarılı olacaksanız.

DFU Mod'da iken cihazının ekranında herhangi bir simge veya yazı bulunmaz kapalı gibi görünür bu sizi yanıltmasın...

3. Yükleme Aşaması

-- iTunes üzerinden almış olduğunuz Kurtarma Mod'unda bir iPhone bulundu uyarısına tamam diyerek kapatın

Ekli dosyayı görüntüle 21

-- Klavyenizin Shift tuşuna basılı tutarak "iPhone'a Geri Yükle" butonuna tıklayın

-- Karşınıza gelen pencereden daha önce indirmiş olduğunuz ipsw yazılımını bulup seçin.

-- Son olarak karşınıza "iTunes, iPhone'unuzu silip örn; 10.3.1 sürümü geri yükleyecek ve Apple'dan doğrulanacaktır" diye bir uyarı çıkacak bu uyarıya "Geri Yükle"diyerek kurulumu başlatın.

Ekli dosyayı görüntüle 23

-- Kurulum yaklaşık 10,15 dakika arasında değişmektedir...

Bilgi

Eğer iCloud Fotoğraf arşiviniz açık ise Cihazınızı yeni bir iPhone olarak ayarlayın (Apple ID giriş kısmını atlayın) Bunun için Restore işleminden önce "iPhone'mu Bul" özelliğinin kapatılmış olması gerekiyor.

En son ayarlar kısmından Apple ID'nizi girin ve fotoğraf arşivinizi açın iCloud'a yedeklenmiş arşiviniz geri gelecektir (WiFi şart)

Kişiler, Mail, Notlar, Anımsatıcılar tekrar gelecektir (WiFi şart değil)
Bu yöntem sadece tavsiyemizdir dilerseniz yedeğinizi geri yükleyerek devam edebilirsiniz.
DFU moda aldım indirdiğim dosyayı geri yüklemek için dosyayı seçtim yarıya kadar geldikten sonra " İphone " adlı iphone geri yüklenemedi. Aygıt bulunamıyor . hatası verdi
Mesaj düzenlendi:

5 Deneme sonunda oldu

Son düzenleme:

Ahmetcetin42

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Telefonu sıfırladım şimdi apple logosu ve altında çubuk var. Çubuk belli bir yere kadar gelip duruyor ve telefon açılmıyor. Geri yükleme için dfu moduna aldım ipsw dosyasını indirdim fakat dfu modundan belli bir süre sonra kendisi çıkıyor tekrar logo ve çubuk geliyor nasıl geri yükleme yaparım bu telefona?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Telefonu sıfırladım şimdi apple logosu ve altında çubuk var. Çubuk belli bir yere kadar gelip duruyor ve telefon açılmıyor. Geri yükleme için dfu moduna aldım ipsw dosyasını indirdim fakat dfu modundan belli bir süre sonra kendisi çıkıyor tekrar logo ve çubuk geliyor nasıl geri yükleme yaparım bu telefona?
İtunes ile dfu moduna al ve 12.4 sürümünü kendisi indirsin itunes.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
deneyeceğim ama sorunun itunesta olduğunu zannetmiyorum çünkü cihaz kendi kendine dfudan çıkıyor :/
3itools programı itunesden daha başarılı bir programdır. indirdiğin ipsw dosyasını seçerek cihaza yükle.
İşlem başarısız olursa recovery mod da yazılımı yükledikten sonra tekrar dfu modda yazılımı yeniden yükle.

Ahmetcetin42

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
3itools programı itunesden daha başarılı bir programdır. indirdiğin ipsw dosyasını seçerek cihaza yükle.
İşlem başarısız olursa recovery mod da yazılımı yükledikten sonra tekrar dfu modda yazılımı yeniden yükle.
3utoolstan geri yükleme yapıyorum şu an dfu modunda başlattım %11'e geldiğinde "enter recovery mode" yazısını gördüm sonra recovery mode'a geçtim %19'a kadar geldi sonra takıldı %19'da "restoring" yazıyor ve dönüyor sadece bir süre sonra da hata veriyor [unable to restore this device (-2)] daha sonra da bitiyor işte

ondera44

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4S
30 dk oldu ve hala yazılım seçilip çıkarılıyor uyarısı var.umarım bu defa hata 29 kodu vermez
Mesaj düzenlendi:

olmuyor hata 29 veriyor

Son düzenleme:

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
30 dk oldu ve hala yazılım seçilip çıkarılıyor uyarısı var.umarım bu defa hata 29 kodu vermez
Mesaj düzenlendi:

olmuyor hata 29 veriyor
12.4 deniyorsunuz değil mi?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
ios 9,3,6 4s için
Mesaj düzenlendi:

bu arada farklı bir port ve kablo denediğim halde
Kablonuzu kontrol edin, farklı usb portu deneyin. En olmadı farklı bilgisayar denemelisiniz.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
3utoolstan geri yükleme yapıyorum şu an dfu modunda başlattım %11'e geldiğinde "enter recovery mode" yazısını gördüm sonra recovery mode'a geçtim %19'a kadar geldi sonra takıldı %19'da "restoring" yazıyor ve dönüyor sadece bir süre sonra da hata veriyor [unable to restore this device (-2)] daha sonra da bitiyor işte
Dfu modan recovery e geçmeyi neden istesin ki bu bir yükleme modu başlayan işlem yarıda kalırsa hata verir

dog88

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba uzun süreden beri yapmaya çalışıyorum yukarıda yazanları harfiyen yapıyorum ama itunes aygıt bulunamadı uyarısını veriyor. Genel Profil bölümünde ios 12 software profile yok acaba ondan mıdır? Yoksa başka bir nedeni mi var? Yardımcı olursanız sevinirim.
Mesaj düzenlendi:

Valla öyle oldu ben de anlamadım ama sonunda oldu yani teşekkür ederim yardımlarınız için 🙏🏻
Arkadaşım sen nasıl yaptın aynı sorun bende de var

Son düzenleme:

snoffer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
recovery modda yüklenirse ne oluyor ?

Ahmetcetin42

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba uzun süreden beri yapmaya çalışıyorum yukarıda yazanları harfiyen yapıyorum ama itunes aygıt bulunamadı uyarısını veriyor. Genel Profil bölümünde ios 12 software profile yok acaba ondan mıdır? Yoksa başka bir nedeni mi var? Yardımcı olursanız sevinirim.
Mesaj düzenlendi:

Arkadaşım sen nasıl yaptın aynı sorun bende de var
3utoolstan yaptım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ardaaran

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Selamlar, bende 6plus var şuan 12.4.1 kurulu ama bunu eskiye döndürmek istiyorum. 11.4.1 vs düşürmek istiyorum bu yöntemle yapabilir miyim? Yada düşürebileceğim bir yöntem var mı? Yazıda verilen linkten .ipsw dosyasını buldum ancak "✗ This firmware is not signed. This means you cannot restore to it in iTunes. " bu şekilde bir uyarı var bende yükleyemeyecekmişim gibi anladım. Farklı yollardan vs. yapılabiliyorsa yardımcı olabilir misiniz?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Selamlar, bende 6plus var şuan 12.4.1 kurulu ama bunu eskiye döndürmek istiyorum. 11.4.1 vs düşürmek istiyorum bu yöntemle yapabilir miyim? Yada düşürebileceğim bir yöntem var mı? Yazıda verilen linkten .ipsw dosyasını buldum ancak "✗ This firmware is not signed. This means you cannot restore to it in iTunes. " bu şekilde bir uyarı var bende yükleyemeyecekmişim gibi anladım. Farklı yollardan vs. yapılabiliyorsa yardımcı olabilir misiniz?
Sürüm düşüremezsiniz.

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yeni iphone olarak ayarlamazsak jailbreak kalıntıları kalır mı?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yeni iphone olarak ayarlamazsak jailbreak kalıntıları kalır mı?
Evet
Ayrıca itunes veya icloud yedeği geri yüklediğinizde cydia kalıntıları aldığınız yedek ile geri yüklenir

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Evet
Ayrıca itunes veya icloud yedeği geri yüklediğinizde cydia kalıntıları aldığınız yedek ile geri yüklenir
Yeni iphone olarak ayarladığımda whatsap ve kişiler yedeği geri gelir mı? Yada kalınca bir zararı olurmu?

Tips
Tips
Üst Alt