Neler yeni

Tweak Denetim Merkezindeki Gizli Modülleri Etkinleştirme

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Selam Arkadaşlar ,
Silo, torngat benzeri tweak/uygulamalar ile denetim merkezindeki normalde değiştirilemeyen modüllerin değiştirilmesi sağlanabiliyor.
Bu konuda size uygulama/tweak olmadan nasıl yapabileceğinizi aktaracağım.

Öncelikle :
- Filzayı açarak aşağıdaki klasöre gidiyorsunuz.
"/System/Library/PrivateFrameworks/ControlCenterServices.framework/"
- Bu klasörde "DefaultModuleOrder~iphone.plist" isimli dosyayı plist editörle açıyorsunuz.
- "fixed" seçeneğinin altındaki girdileri "user-enabled" kısmına taşımanız ve cihazınızı respring yapmanız yeterli.

Bunlarla uğraşmak istemezseniz, tabii ki kısa yol da var :sifone:

Ekteki "Enabled" isimli zip içinden çıkan plist dosyasını "/System/Library/PrivateFrameworks/ControlCenterServices.framework/" kısmına atmanız ve mevcut olanla değiştirmeniz yeterli.
Ben yine de konuya ekledim ama sorun yaşarsanız diye mevcut dosyanın yedeğiniz almayı unutmayın. :thumbsup:

Öncesi - Sonrası
IMG_0090.PNG IMG_0091.PNG

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

lemans

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Teşekkürler hocam .ben x kullanıyorum.enabled attığım zaman Control
Selam Arkadaşlar ,
Silo, torngat benzeri tweak/uygulamalar ile denetim merkezindeki normalde değiştirilemeyen modüllerin değiştirilmesi sağlanabiliyor.

Öncelikle :
- Bu klasörde "DefaultModuleOrder~iphone.plist" isimli dosyayı plist editörle açıyorsunuz.
- "fixed" seçeneğinin altındaki girdileri "user-enabled" kısmına taşımanız ve cihazınızı respring yapmanız yeterli.

Ekteki "Enabled" isimli zip içinden çıkan plist dosyasını "/System/Library/PrivateFrameworks/ControlCenterServices.framework/" kısmına atmanız ve mevcut olanla değiştirmeniz yeterli.
Ben yine de konuya ekledim ama sorun yaşarsanız diye mevcut dosyanın yedeğiniz almayı unutmayın. :thumbsup:

Teşekkürler paylaşım için .ben x kullanıyorum.enabled içindekini attığım zaman control center da hiçbirşey kalmıyor .boş görünüyor .ve jailbreak aktif değilken de normalde orjinali gibi olması lazım.ama aktif değilken bile control center boş görünüyor.
Selam Arkadaşlar ,

Öncelikle :

paylaşım için teşekkürler.ben x kullanyorum.enabled içindekini attığım zaman boş oluyor controlo center. ama orjinalini attığım zaman normale dönüyor.bir sorun da jailbreak aktif değilken de aynı şeyi yapıyor.control center bomboş.aktif olduğunda da orjinaline dönüyor. ezcc yüklü acaba onla mı alakalı.neden yapar bunu yardımcı olur musunuz ?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
@lemans silo yüklü mü sizde.. Onu güncelleyin.
Güncelledğğinizde çözülmezse ezcc yi kaldırıp tekrar bir deneyin. Konudaki orjinal isimli dosyayı belirtilen yere atarak da deneyin.

lemans

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
@lemans silo yüklü mü sizde.. Onu güncelleyin.
Güncelledğğinizde çözülmezse ezcc yi kaldırıp tekrar bir deneyin. Konudaki orjinal isimli dosyayı belirtilen yere atarak da deneyin.
evet silo yüklü ve son sürüm.ama ezcc de yüklü.orjinal isimli dosyayı da attım.jailbreak aktif iken düzeliyor ama aktif değilken control center bomboş.safe mod da da bomboş.ayarlardan giriyorum denetim merkezine. hiç birşey görünmüyor.
Mesaj düzenlendi:

Durum bu jailbreak aktif değilken ve safe modda iken 0339C612-9B59-4397-BF49-4EB21C4A97E1.png

Tips
Tips
Üst Alt