Neler yeni

Chimera Merakı

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Merhaba,

Uzun süredir cihazı unc0ver ile kullanıyorum, yıllardırda jbsiz cihaz kullanmadım. iphone 6+ plus malum artık eskidi ve chimera çok hızlı stabil falan diyorlar,

lakin dün hazır imzalar açıkken 12.4 te unc0verdan Chimeraya geçiyim deniyim dedim :)

DFU modda sıfırladım cihazı her zamanki gibi ki temiz olsun dedim.

chimera 1.3.3 sürümüyle denememi yapayım dedim, cihaz yarım saatte anca jb oldu. alev alev yanıyordu :) hadi jb oldu, repoları transfer ettim mailimde source lar mevcuttu, zebrayı kurdum, tweak kuruyorum yok olmuyor :) zebra da processing diyor dosyayı yükleyince öyle kalıyor. 1 tane yüklemeyi becerdim o da ayarlarda görünmedi. cihaz çok yavaşladı.

kıvrak bir dönüşle Unc0ver a geri döndüm :) Chimera ile ilgili hayallerim paramparça oldu. Geçiş merakımda unc0verda Zebrayı kullanıyorum dünden beri. çok hızlı geldi. Chimerada zebra dahil herşey slow motion ve alev alev yanan bir cihaz.

12.4 te a8 cihazlarda chimerayı kullanan var mı? ya da ben bir yerlerde hatamı yaptım ?

Teşekkürler

Cihaz
ip6+
Sürüm
12.4

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
6S’de çıktığı günden beri kullandım yazdıklarının bir tanesini bile yaşamadım. Cydia’yı bırakmıştım o derece memnundum ama en sevdiğim tweak, neden bilmiyorum ama Chimera’da çalışmadı. Sırf onun için unc0ver geçtim. Yoksa ben Chimera bırakmazdım kesinlikle.

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
6S’de çıktığı günden beri kullandım yazdıklarının bir tanesini bile yaşamadım. Cydia’yı bırakmıştım o derece memnundum ama en sevdiğim tweak, neden bilmiyorum ama Chimera’da çalışmadı. Sırf onun için unc0ver geçtim. Yoksa ben Chimera bırakmazdım kesinlikle.
Hangi tweak merak ettim ? Ayrıca söylediklerine katılıyorum biryerlerde hata yapmışsın bende 12.4'te chimera kullanıyorum hem 7 hemde 7 plus cihazımda herhangi bir sorun yaşamadım.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hangi tweak merak ettim ? Ayrıca söylediklerine katılıyorum biryerlerde hata yapmışsın bende 12.4'te chimera kullanıyorum hem 7 hemde 7 plus cihazımda herhangi bir sorun yaşamadım.
iThemer tweaki Chimera ile nedense çalışmıyor.

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
arkadaşlar zaten onun için a8 cihazı olupta tecrübe eden kullananlara sordum :) sizin cihazlar 6s ve 7 - 7+ lar işlemcileri yeterli ve sorun teşkil etmiyor demekki 12.4 te. ama 6 veya 6+ için durumlar başka.

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Güzel aslında benim aradığım tweakmış =) Sırf bu yüzden bende unc0ver'a geçebilirim ama geçmeden önce bi bakayım yapabilinecek birşey varmı. Birde unc0ver'a geçtiğinde repolarını vs nasıl taşıdın ?

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Güzel aslında benim aradığım tweakmış =) Sırf bu yüzden bende unc0ver'a geçebilirim ama geçmeden önce bi bakayım yapabilinecek birşey varmı. Birde unc0ver'a geçtiğinde repolarını vs nasıl taşıdın ?
Leş gibi 2 saat uğraştım tek tek ekledim 20-30 repoyu.

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
tekrar aynı sorunu yaşamamınız için;
cydidadan "Flame" tweakini kurun, source yani repolarınızı bu tweak sayesinde kendinize mail atın. Bulunsun.
Sonra olduki tekrar sıfırlandınız, hemen flame kurup maildeki repolarınızı hepsini seçili kopyalarsanız multiple source la hepsini 2 saniyede cydiaya eklemiş olursunuz.

orhansiann

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bu ara jb yapmak istiyorum. 12.1.4 iphone 6 plus telefon var uygun jb varmı ?

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
var. mümkün oda. backupaz ile tüm tweakler ve repolar yedeklenebilir.

ya da cydown tweakini indirebilir ve source ve tweakleri dropboxa yedek atabilirsiniz, sonra tekrardan o yedeği kurabilirsiniz. hatta ismini unuttum forumda var sanırım, tüm tweaklerinizi deb dosyasına dönüştürüp saklarsınız ve sonra filza ile kurulum yaparsanız yedeğiniz geri gelir.

ama en güzeli sadece source ları yedek alıp tweakleri ise baştan kurmaktır.

ugur21122

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iphone x chimeramı kursam unc0vermi sizce ?

Tips
Tips
Üst Alt