Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
arkadaşlar
şu sayfa da özetle bişeyler yazmaya çalıştım.
ben kendim denedim, sorunsuz yükledim.

işlem esnasında -21 gibi ya da “right before trigger” sorun yaşayan arkadaşlar usb 3.0 flash disk ile de denesin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ubozyigit

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Telefon DFU modunda mı hala? Öyleyse hard reset atın, telefon normal açılmalı. Ardından 0.9.7 sürümü ile baştan deneyin. Bazen exploit başarılı olmayabilir, olana kadar birden fazla kere denemeniz gerekebilir.
normal açıyorum zaten 0.97 için mac gerek linux desteklemiyor
Mesaj düzenlendi:

arkadaşlar
şu sayfa da özetle bişeyler yazmaya çalıştım.
ben kendim denedim, sorunsuz yükledim.

işlem esnasında -21 gibi ya da “right before trigger” sorun yaşayan arkadaşlar usb 3.0 flash disk ile de denesin.

3.0 yoksa napacaz hem pc desteklemiyor hem bende yok

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
Mesaj düzenlendi:

3.0 yoksa napacaz hem pc desteklemiyor hem bende yok
yukarıda paylaştığım gibi yaptım, iki tane usb 2.0 ile denedim olmadı, usb 3.0 flash disk ile denedim oldu. bir şekilde temin edip deneyeceksin, yok dersen de ya uncover 13.3 desteğini ya da checkra1n windows desteğini bekleyeceksin..

HelloWorld

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Ubozyigit Verbose modu, ekrana arka planda yapılan tüm işlemlerin yazılı olarak gösterildiği bir mod oluyor. Verbose mod ile boot ederken telefonun ekranında Apple logosu yerine yazılar görürsünüz kısaca (Checkra1n logosundan sonra).
Safe mod ise aslında tweaklerin devre dışı bırakıldığı, ama jailbreakin hala çalıştığı bir mod. Böylece mesela sorunlu bir tweak yüklediğinizde ve tekrar jailbreakli moda geçemediğinizde bu mod çok kullanışlı oluyor. Safe moda (Güvenli mod yani) girerek bu sorunlu tweaki kaldırıp yine normal jailbreakli konuma geri dönebiliyorsunuz.
verbose mode sadece bu olmamalı çünkü o tik açık olmassa jailbreak yapılmış bir cihazı tekrar jailbreak yapamıyorum( iphone x 13.3.1) o moda tik atınca jailbreak atıyor yoksa dfu modundan sonraki aşamada yani checkrain logosunda kalıyor

Ubozyigit

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
yukarıda paylaştığım gibi yaptım, iki tane usb 2.0 ile denedim olmadı, usb 3.0 flash disk ile denedim oldu. bir şekilde temin edip deneyeceksin, yok dersen de ya uncover 13.3 desteğini ya da checkra1n windows desteğini bekleyeceksin..

5s kullanıyorum uncover 12.4.4 desteği gelecek mi?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Ra1nUSB'yi indirip boot edip baktım, hala 0.9.7 sürümü mevcut imajda. Bunu kullanarak jailbreak yapabilirsiniz. İndirmeniz için kendi sayfalarının linkini koyuyorum buraya:
Eğer yine yapamazsanız arkadaşın dediği gibi, biraz daha bekleyip çıkacak Windows sürümünü kullanırsınız.

@ip7pluss yani isterseniz internetten de bakabilirsiniz, verbose modun amacı sadece bu. Bahsettiğiniz durum Checkra1n'in kendisinden kaynaklanıyor benim gördüğüm kadarıyla.
Şu iki sayfaya göz atabilirsiniz bunun hakkında: ve

@Ubozyigit iOS 12.4.2-12.4.5 için bir kernel exploit yayınlanmadı maalesef, bu nedenle unc0ver desteği bu sürümlere şimdilik mümkün görünmüyor. Yeni yayınlanan oob_timestamp exploiti de A9 ve üstü cihazlarda iOS 13'te çalışıyor gibi görünüyor (Ki pwn20wnd ve CoolStar bile bu exploitle şimdilik sadece 13.3 için jailbreak çıkaracaklar yazdıklarına bakılırsa).

Ubozyigit

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ra1nUSB'yi indirip boot edip baktım, hala 0.9.7 sürümü mevcut imajda. Bunu kullanarak jailbreak yapabilirsiniz. İndirmeniz için kendi sayfalarının linkini koyuyorum buraya:
Eğer yine yapamazsanız arkadaşın dediği gibi, biraz daha bekleyip çıkacak Windows sürümünü kullanırsınız.

@ip7pluss yani isterseniz internetten de bakabilirsiniz, verbose modun amacı sadece bu. Bahsettiğiniz durum Checkra1n'in kendisinden kaynaklanıyor benim gördüğüm kadarıyla.
Şu iki sayfaya göz atabilirsiniz bunun hakkında: ve

@Ubozyigit iOS 12.4.2-12.4.5 için bir kernel exploit yayınlanmadı maalesef, bu nedenle unc0ver desteği bu sürümlere şimdilik mümkün görünmüyor. Yeni yayınlanan oob_timestamp exploiti de A9 ve üstü cihazlarda iOS 13'te çalışıyor gibi görünüyor (Ki pwn20wnd ve CoolStar bile bu exploitle şimdilik sadece 13.3 için jailbreak çıkaracaklar yazdıklarına bakılırsa).
rain usb yaptım ancak böyle bir ekranla karşılaştım. ahmet arkadaşımız amd sürümü ile ve config ekleyerek yapmış şimdi onun dediğini yapıyorum(pc intel)

Ekli dosyalar

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bugün jailbreak kaybettim evde olmadığım için macbook yoktu. Rausb1n kurdum flash diske. Açtım denedim direk olmadı. Sonrasında telefon şifre ve touchid kaldırdım. Usb portu değiştirdim laptop da sorunsuz bir şekilde yaptı. İsteyene youtube link var atabilirim. Link:
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Dediklerimi harfiyen uygularsanız tek seferde yaparsınız. Loginden sonra password (şifre) da ( i ) harfini kullanmanız gerekecek. voidlinux password için klavyeden i ye değil ı harfine basıyorsunuz. Başka soru olursa cevaplarım elimden geldiğince.

Son düzenleme:

Mroyuncutr

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 5
Bugün jailbreak kaybettim evde olmadığım için macbook yoktu. Rausb1n kurdum flash diske. Açtım denedim direk olmadı. Sonrasında telefon şifre ve touchid kaldırdım. Usb portu değiştirdim laptop da sorunsuz bir şekilde yaptı. İsteyene youtube link var atabilirim.
Hocam atın siz yinede herkez yararlansın

Ubozyigit

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bugün jailbreak kaybettim evde olmadığım için macbook yoktu. Rausb1n kurdum flash diske. Açtım denedim direk olmadı. Sonrasında telefon şifre ve touchid kaldırdım. Usb portu değiştirdim laptop da sorunsuz bir şekilde yaptı. İsteyene youtube link var atabilirim. Link:
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Dediklerimi harfiyen uygularsanız tek seferde yaparsınız. Loginden sonra password (şifre) da ( i ) harfini kullanmanız gerekecek. voidlinux password için klavyeden i ye değil ı harfine basıyorsunuz. Başka soru olursa cevaplarım elimden geldiğince.
ÖYLe yaptım zaten

disastercn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
unc0ver da olduğu gibi cheakra1n ide reprovision ile imzalamak gerekiyormu?
Mesaj düzenlendi:

Windows 7 nin yanına linux kurarak cheakra1n ile iPhone 6 12.4.4 cihazıma jb yapmayı başardım sorusu olan varsa yardımcı olabilirim :)

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
unc0ver da olduğu gibi cheakra1n ide reprovision ile imzalamak gerekiyormu?
Mesaj düzenlendi:

Windows 7 nin yanına linux kurarak cheakra1n ile iPhone 6 12.4.4 cihazıma jb yapmayı başardım sorusu olan varsa yardımcı olabilirim :)
Gerekmiyor imzalama.

Byismail

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İphone 7 13.3.1 güncellesem jailbreak yapabilir miyim? Hangi jailbrekı kullanmam gerekir bilgisi olan varmı?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
İphone 7 13.3.1 güncellesem jailbreak yapabilir miyim? Hangi jailbrekı kullanmam gerekir bilgisi olan varmı?
Bu konunun ilk mesajında bulunan jb aracı ile yapabilirsiniz.

Byismail

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hocam peki şuan 11.3.1 electra jailbreak yüklü direk güncelleme yapığ bunu kurabilir miyim başka bir işlem yapmam gerekir mi?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hocam peki şuan 11.3.1 electra jailbreak yüklü direk güncelleme yapığ bunu kurabilir miyim başka bir işlem yapmam gerekir mi?
Cihazı dfu modda restore ile güncelledikten sonra jb yapın.

Fatih.yldrm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
arkadaşlar benim cihazım 6s mevcut sürümüm şuan 11.4.1 unc0ver JB li
Ben şimdi cihazı güncellersem sürümüm 13.3 mü olur
Yada sürümüm 13.3.1 olursa yeni jb aracı ile jb yapabilirmiyim

Mroyuncutr

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 5
arkadaşlar benim cihazım 6s mevcut sürümüm şuan 11.4.1 unc0ver JB li
Ben şimdi cihazı güncellersem sürümüm 13.3 mü olur
Yada sürümüm 13.3.1 olursa yeni jb aracı ile jb yapabilirmiyim
Eğer güncellersen 13.3.1 olur ve yeni jb aracı ile jb yapamassın o yüzden güncelleme

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İphone 5s İOS 12.4.5 cihazımda checkra1n üzerinden JB denerken right “before trigger” adımında kalıyor ne yaptıysam düzeltemedim, yardım edebilecek varmı acaba ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
0.9.8 sürümüyle A7 cihazlarda genel olarak bir problem var görünüşe göre. 0.9.7 sürümüyle jailbreak yapmayı deneyin.
İphone 5s İOS 12.4.5 cihazımda checkra1n üzerinden JB denerken right “before trigger” adımında kalıyor ne yaptıysam düzeltemedim, yardım edebilecek varmı acaba ?

alıntıladığım mesajdan itibaren okuyun

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
0.9.7 sürümünü indirebileceğim bir link varmı acaba ?

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Aynı sorun bende de var. 5s var aynı hatayı aldım. Bootra1n ve linux üzerinden denedim aynı. USB 3.0 ile de alakası yok PC’de 3.0 portu mevcut ve USB 3.0 ile yaptığım halde sonuç hüsran. Unc0ver da desteklemiyor. 0.9.7 sürümü de sadece mac için.

Tips
Tips
Üst Alt