Neler yeni

Bankacılık uygulaması

memurchan34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Selam arkadaşlar jailbreakli telefonlarda bankacılık uygulamalarının kullanılması güvenlik açığı olması sebebiyle bir sorun teşkil eder mi tşkler

Cihaz
İ7
Sürüm
11.2.6

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Her şeyden önce kapalı kutudan çıkmış bir sistem kullanıyorsun. Tabii ki tehlike her zaman var. Bu zamana kadar bir şikayet görmedim fakat bu olmayacağı anlamına da gelmiyor. Bankacılık işlemleriyle çok ilgileniyor, büyük paralarla uğraşıyorsan ikinci bir iPhone alıp, bu cihaza Jailbreak yapman daha doğru olacaktır. Alternatif olarak, şu anda son sürümüne Jailbreak olan, daha güncelleme almayan iPhone 5 veya iPad Mini cihazlarını da kullanabilirsin.
Liberty, NoSubtitue gibi Tweakler banka uygulamasının verdiği hatayı aşabilir.

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
veysel hocama katılıyorum. ikinci bir 5 veya 5S düşünebilirsin.

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
İlk zamanlar yani neredeyse 10 sene önce jailbreak kullanımı tehlikeli sonuçlar doğurabiliyordu.Çünkü telefonlarını jailbreak yapan insanlar hem gerekli güvenlik önlemlerini almıyorlardı (default olarak alpine olan şifreyi değiştirmek gibi) hem de başkalarının telefonuna erişmek daha kolaydı.Şu anda da risk yok diyemezsin.Banka uygulamaları çıkabilecek herhangi bir sorunu önlemek adına jailbreak'li telefonlara izin vermiyorlar.Liberty tarzı tweaklerle uygulamayı kandırabilirsin ama sonuçta banka durduk yere seni engellemiyor.

Emirhanbey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
İlk zamanlar yani neredeyse 10 sene önce jailbreak kullanımı tehlikeli sonuçlar doğurabiliyordu.Çünkü telefonlarını jailbreak yapan insanlar hem gerekli güvenlik önlemlerini almıyorlardı (default olarak alpine olan şifreyi değiştirmek gibi) hem de başkalarının telefonuna erişmek daha kolaydı.Şu anda da risk yok diyemezsin.Banka uygulamaları çıkabilecek herhangi bir sorunu önlemek adına jailbreak'li telefonlara izin vermiyorlar.Liberty tarzı tweaklerle uygulamayı kandırabilirsin ama sonuçta banka durduk yere seni engellemiyor.
Katılıyorum. Ben kullanıyorum ama içim pek de rahat değil açıkçası.

Tips
Tips
Üst Alt