Neler yeni

6s Yakınlık Sensörü Sorunu

Ferat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar merhaba. Cihazın bataryası ölmüştü ve ben de bataryayı kendim değiştirmeye karar verdim.Değişmişken ahizeyi(iç kulaklık) de temizledim. Ön kamera çalışıyor fakat yakınlık sensörü (telefonu kulağa yaklaştırdığımızda ekran ışığının kapanması) çalışmamaya başladı. Forumlarda araştırdım cihazın sıfırlanması gerektiğini söylüyorlar yalnız cihaz jailbreakli. Ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Cihazı sıfırlayarak o sensörün çalışmaya başlayacağını sanmıyorum. Muhtemelen sensörün data okuduğu flexe zarar verdiniz. Işık sensörünün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Umarım ki çalışıyordur.

Ferat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cihazı sıfırlayarak o sensörün çalışmaya başlayacağını sanmıyorum. Muhtemelen sensörün data okuduğu flexe zarar verdiniz. Işık sensörünün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Umarım ki çalışıyordur.
@berkayaksoy teşekkürler

nail123

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bendede aynı sorun ekran değişimi sonrasi oldu ön kamera ahize ışık sensörü (otomatik parlaklık ) hepsi sorunsuz sadece yakınlık sensörü çalışmıyor cihaz iphone 7

Ferat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bendede aynı sorun ekran değişimi sonrasi oldu ön kamera ahize ışık sensörü (otomatik parlaklık ) hepsi sorunsuz sadece yakınlık sensörü çalışmıyor cihaz iphone 7
Bende işin ilginç tarafı ön kamera çalışıyor fakat sensör çalışmıyor, söktüm baktım kamera ve sensör aynı parçada yer alıyor

Ferat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sensör ve kamerayı içinde barındıran parçayı internetten sipariş edip değiştim sorun çözüldü arkadaşlar

Tips
Tips
Üst Alt