Neler yeni

14 pro kaydı ile ilgili

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar 14 pro yurtdışı telim var kayıt yaptım yanlız kayıt harcı yatırken imei2 kaydını yapmışım ama edevletten kayıt yaparken hem imei1 hem imei2 yi girdim. Duyduğuma göre imei2 e-sim oluyormuş. Bu doğrumudur

zgrklc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Tüm cihazlarda 2. imei e-sim değildir. Çin gibi ülkelere özel fiziksel 2 simli cihazlar da mevcuttur. Öncelikle sizin cihaz hangi ülkeye ait ona bakın. Amerika ise zaten iki sim de e-simdir. Diğer ülkelerin çoğunda 1 fiziksel sim 1 de e-sim mevcuttur.

Sizin durumunuza gelirsek, bir sorun yaşamayacaksınız. Önemli olan e-devlet üzerinden kayıt yaparken 2 imei numarasını da doğru bir şekilde girmek. Harç yatırırken zaten tek imei numarası girmelik yer mevcut. Sorun yaşarsanız zaten evraklarınız ile BTK'dan gerekli işlemleri rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Tüm cihazlarda 2. imei e-sim değildir. Çin gibi ülkelere özel fiziksel 2 simli cihazlar da mevcuttur. Öncelikle sizin cihaz hangi ülkeye ait ona bakın. Amerika ise zaten iki sim de e-simdir. Diğer ülkelerin çoğunda 1 fiziksel sim 1 de e-sim mevcuttur.

Sizin durumunuza gelirsek, bir sorun yaşamayacaksınız. Önemli olan e-devlet üzerinden kayıt yaparken 2 imei numarasını da doğru bir şekilde girmek. Harç yatırırken zaten tek imei numarası girmelik yer mevcut. Sorun yaşarsanız zaten evraklarınız ile BTK'dan gerekli işlemleri rahatlıkla yaptırabilirsiniz.
Hollanda dan aldım 1 fiziksel sim yuvası var. Bunu sormamın sebebi vodafone bayine danıştım ve bana e-sime geçmen gerek dedi.

ank06

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hollanda dan aldım 1 fiziksel sim yuvası var. Bunu sormamın sebebi vodafone bayine danıştım ve bana e-sime geçmen gerek dedi.
Aynen kardeşim esim kayıt ettirdiğin için e sim açılcak esime geçersen problem olmadan kullanırsın sonradan btk ya dilekçe falan verip düzelttirebilirsin fiziksel simide

zgrklc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
e-Devlet üzerinden kayıt yaparken 1. simi fiziksel, 2. simi e-sim seçtiyseniz zaten sorun yaşamazsınız. Siz burada mı ters imei numaralarını girdiniz?

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
e-Devlet üzerinden kayıt yaparken 1. simi fiziksel, 2. simi e-sim seçtiyseniz zaten sorun yaşamazsınız. Siz burada mı ters imei numaralarını girdiniz?
Harç parasını iş bankası mobilden direk vergi dairesine yatırdım orda 2. imeil adresini girmişim. Sonra edevletten kayıt olurken 1. Ve 2. imel adreslerini fiziksel sim olarak işaretledim.

zgrklc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Zaten 1. simin fiziksel ve onu kullanıyorsan bir sorun teşkil etmez. 2. simi e-sim olarak kullanmak istersen ve sorun yaşarsan elindeki başvuru numarası ve dekont ile BTK'ya mail atıp 2. simin e-sim olarak düzeltilmesini talep edebilirsin. İMEİ numaraları doğru olduğu sürece BTK, ufak tefek hataları hallediyor.

Tips
Tips
Üst Alt