Neler yeni

11.2.5 için jailbreak gelmesi muhtemel mi?

MrVadaa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhabalar. Ios 8.4 kullanıcısıyım. Kullandığım uygulamalar artık bu versiyondan desteği çekti ve ardı ardına problemler yaşamaya başladım.
Telefonu güncellemek istiyorum ancak jailbreak' in gelip geleceğinden emin değilim. İnternette bir takım kişiler siteler üzerinden jailbreak yapıldığını söylüyor ancak ne kadar inanılır orası tartışmaya açık.
Sizin geliştiricilerden duyduğunuz bir haber var mıdır atıyorum 11.1.2 ye kadar desteklenecek yada 11.2.5 sürümüne jailbreak gelmeyecek gibisinden? Cevaplarsanız sevinirim.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
şu anda en son exploit 11.2.2 ye kadar geçerli ki onun da jailbreak e dönüşeceği meçhul. 11.2.2 de bulunan exploit de 11.2.5 de kapatıldığından biraz zor görünüyor. Ancak ileride ne olur bilinmez.
Benm tavsiyem imzaların açılışlarını kontrol etmeniz. Geçtiğimiz 2 haftada perşembe günleri olmak üzere zaman zaman imzalar açıldığı oldu. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız direk cihazınızı 11.1.2 ye güncellemeniz ve shsh kayıtlarınızı da almanız olacaktır.

Nihayete geldiğimizde de; şu anda mevcut sürümünüzde sakince beklemeniz gerekiyor. :thumbsup:

H

Hbasdereli

Guest
@gokmenecer imzalar açıldığında nasıl haber alabiliriz. sürekli takip eden varsa foruma bildirse iyi olur

H

hsahin4

Guest
@gokmenecer imzalar açıldığında nasıl haber alabiliriz. sürekli takip eden varsa foruma bildirse iyi olur
ipsw.me sitesinde gidin, önce üye olun. Sonra da hesabınızla giriş yapın. Giriş yaptığınızda resimdeki gibi bir menü önünüze gelir. Notification sekmesine gelin. Şu an tam olarak resimdeki ekranı görüyorsunuz.

1 numaralı alandan subscribe yaparak bildirimlere üye olun. 2 nolu kısımdan hangi konularda bildirim almak istediğinizi seçin. 3 ile kaydedin.
Benim hatırladığım kadarı ile 11 ocak 2018 günü Türkiye saati ile gece yarısından başlayıp sabah 11:00 civarına kadar çoğu imza açık idi. Sonra aniden kapattılar. Takip etmekte fayda, takipte kalın.Capture.JPG

H

Hbasdereli

Guest
teşekkür ederim üye oldum bildirimleri açtım. inşallah imzalar açılır :aplastao::aplastao::aplastao:

H

hsahin4

Guest
Çokta şey yapmayın, apple imzaları bilerek veya planlı bir şekilde açmıyor. 2 hafta kadar önce 11.2.5'i dondurup 11.2.1 veya 11.2.2 imzalarını kapattığında bi gidip gelmeler oldu. Ondan öncede hatırladığım 11 ocak faciası var. Bazıları buna downgrade parti dediler, örneğin iphone 5'leri iOS6'ya kadar indirmeye izin verdiler. Bu dediğim parti toplamdan 10 saat kadar sürdü. 10 saat iyi bir zaman, çok şeyler yapmaya yeter. Size tavsiyem cihazınızı indirmek istediğiniz sürümü PC'nize indirin, hazırda bulunsun. İmzalar açılırsa indirmekle zaman kaybetmezsiniz.

H

Hbasdereli

Guest
tamda öyle yaptım. sürüm pc de hazır. bana görede planlı bir şey değil. tekrar açılacağınıda sanmıyorum. ama yinede takip etmekte fayda var. nekaybederiz ki :)

---- ----

11 ocakta benim geç haberim oldu sonuna yetiştik malesef

Moderatör tarafından düzenlendi:
Tips
Tips
Üst Alt