Neler yeni

Zıraat Bankası Sahte Alışveriş Sorunu

onurco

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
Merhabalar. Bugün internetten alışveriş yapmak istediğimde banka reddiyle karşılaştım(kart vade hatası vermiş gibi gözükmüş). Müşteri hizmetleriyle görüştüğümde bir sıkıntı olmadığı gözüküyormuş sistemlerinde. Acaba düşündüm ki PayPal ile 3 gün kadar önce yurtdışı alışverişi yaptığım için kartı Sahtecilik adıyla alışverişe mi kapadılar? Banka işe görüştüğümde sıkıntı olmadığını defalarca söylüyorlar. Ya da bu sorun FlyJB’siz ilk kez Zıraat Mobil uygulamasına girip JB uyarısıyla karşılaştığım için mi olmuştur? Şu konuda bilgiye ihtiyacım var; Sorun hangisinden kaynaklı ise ona göre tedbir almak maksadım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

reallynigga

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Ben flyjb kullanmadan hep giriyorum tweak almış olmama rağmen alışveriş yaparken hiç sıkıntı yaşamadım belki bankayla ilgili bi sorundur

rootrx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Jb ile alakası olduğunu düşünmüyorum sonuçta yasadışı birşey değil. Ziraat mobilin kaynak dosylarında herhangi bir editleme düzenleme yaptın mı?

onurco

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
Jb ile alakası olduğunu düşünmüyorum sonuçta yasadışı birşey değil. Ziraat mobilin kaynak dosylarında herhangi bir editleme düzenleme yaptın mı?
Hayır hocam hiç kurcalamadım. O zaman sıkıntı PayPal ile alışveriş yaptığım için olmuş olmalı.

rootrx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hayır hocam hiç kurcalamadım. O zaman sıkıntı PayPal ile alışveriş yaptığım için olmuş olmalı.

Paypal ile alışveriş sonucu kısıtlama getrilmiş olsaydı bunun bilgisini sana vermezlermiydi zaten. Banka hiç bir sıkıntı olmadığını söylüyorsa bu işin içinde başka bir iş var bence.

onurco

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
Paypal ile alışveriş sonucu kısıtlama getrilmiş olsaydı bunun bilgisini sana vermezlermiydi zaten. Banka hiç bir sıkıntı olmadığını söylüyorsa bu işin içinde başka bir iş var bence.
Başta kontrol ettirdiğimde hiçbir problem yok dediler(iki sefer farklı kişiyi aramıştım). Daha sonra PayPal ile şu tarihte alışverişim olduğunu belirttim, alışveriş detayına baktığında Sahtecilik tarzında bir şey söyledi, sanırım not düşülmüş olmalı. Kartınızı yenileyelim dediler kabul ettim. Bakalım bekleyip göreceğiz. Başka nasıl bir iş olabilir hocam var mı aklınızda bir şey?

rootrx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Başta kontrol ettirdiğimde hiçbir problem yok dediler(iki sefer farklı kişiyi aramıştım). Daha sonra PayPal ile şu tarihte alışverişim olduğunu belirttim, alışveriş detayına baktığında Sahtecilik tarzında bir şey söyledi, sanırım not düşülmüş olmalı. Kartınızı yenileyelim dediler kabul ettim. Bakalım bekleyip göreceğiz. Başka nasıl bir iş olabilir hocam var mı aklınızda bir şey?

Hayır sadece bankanın bu durum hakkında hiçbir bilgisi olmamasına şaşırarak söyledim onu ben. Paypal la alışveriş yaparken ip adresini değiştirdin değil mi?

onurco

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
Hayır sadece bankanın bu durum hakkında hiçbir bilgisi olmamasına şaşırarak söyledim onu ben. Paypal la alışveriş yaparken ip adresini değiştirdin değil mi?
Sadece VPN ile PayPal’a girmiştim, İP değiştirmedim.

rootrx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sadece VPN ile PayPal’a girmiştim, İP değiştirmedim.

Vpn zaten ip adresini değiştiriyor da çok saçma aklım almıyor ne alakası var sahtecilikle? Satın aldığın şeyi çok özel değilse sorabilirmiyim? Bu konuyu bu kadar uzatmamın nedeni ilerki günlerde bende paypal üzerinden alışveriş yapmayı planlıyordum tedirgin oldum.

Tips
Tips
Üst Alt