Neler yeni

Zeppelin Logo Yapımı PC | Mobil

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Merhaba arkadaşlar,
Sizlere Zeppelin için kendi logolarınızı nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

1.png
2.png
3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png
Screenshot_6.png
Screenshot_7.png
Screenshot_8.png
Screenshot_9.png
Screenshot_10.png

Resmimizi PNG olarak kaydettikten sonra farketmez herangi bir yöntemle bu resmimizi cihazıma aktarıyoruz.(Dropbox, Mail, Kablo vb.)
Daha sonraki işlemleri daha sağlıklı olsun diye ben Filza'dan yapıyorum.

Resmimizi cihazımıza kaydettikten sonra Filza Uygulamısını açarak cihaza kaydettiğimiz logomuzu bulup kopyalamamız gerek bunun için.
Var'a basıyoruz.
photo1.png
Daha sonra mobile diyoruz.
photo2.png

Gelen sayfada da media diyoruz

photo4.png

Bu sayfada ise DCIM -> 100APPLE klasörüne girerek cihazımızda bulunan resimlere ulaşmış oluyoruz.

photo5.png

100APPLE klasöründe logo yapmak istediğimiz resmi bularak sağ üste bulunan Düzenle butonuna basıp resmimizi seçtikten sonra Kopyala butonuna basıyoruz.

h1.png

Resmimizi kopyaladıktan sonra Filza programında Sol üsteki sürekli geri yaparak en başa /'ye dönüyoruz.
Library klasörüne giriş yapıyoruz.
photo6.png
Library klasörün de en aşağı inerek Zeppelin Klasörünü açıyoruz.

photo7.png

Zeppelin klasörüne girdiğimizde Sağ üste bulunan düzenle butonuna basıyoruz daha sonra ise Daha Fazla Butonuna basıyoruz ve karşımıza böyle bir ekran geliyor.Bu ekranda ise yeni klasör tuşuna basıyoruz.

photo8.png

Klasörümüze istediğimiz bir isim vererek bitti diyoruz. Daha sonra oluşturduğumuz bu klasöre girerek kopyaladığımız resmi 6 kere yapıştır diyoruz. Aynı logo resmimiz den total 6 adet olacak şekilde.

photo9.png

Yapıştırma işlemi için yeni klasörümüzdeyken en sol altta bulunan Panoya basıp yapıştır diyoruz. Aynı resimden 6 adet olacağı için yapıştırırken aynı isim uyarısı alabilirsiniz bu uyarı ekranında yeniden adlandır diyerek devam edebilirsiniz.

photo10.png

Bu şekilde 6 adet kopyaladıktan sonra bu resimlerin isimlerini değiştirmemiz gerek.

Photo 17.07.2018 15 19 59.png

İsim değişikliği için sağ üste bulunan düzenleye basarak 6 resimden rastgele birisini seçip yeniden adlandır diyoruz.

Photo 17.07.2018 15 20 15.png
6 adet resmimize bu isimleri vererek ekranda görüldüğü gibi yapıyoruz.

black.png
[email protected]
etched.png
[email protected]
silver.png
[email protected],

Photo 17.07.2018 15 21 55.png
Bu işlemden sonrada yeni logomuz hayırlı olsun. Zeppelin giderek yeni yapmış olduğunuz logonuzu seçebilirsiniz.

Photo 17.07.2018 15 22 22.png

Umarım ki beğenmişsinizdir. Bir hatam var ise af ola.

İki uygulama yardımı ile artık Zeppelin için logalarımızı tamamen cihazlarımızdan yapmak mümkün.

Öncelikle logo olarak kullanacağımız resimlerin arka planları silmek için
Mağazada ücretsiz olan bu uygulamayı

Background Eraser: superimpose, SUNWOONG JANG

Yada benim beğenerek kullandığım çok profesyonel ve ücretli bir uygulama olan SuperimposeX uygulaması ile arka plan silmek mümkün daha nice uygulamalar mevcut mağazada.(SuperimposeX’i appcake sitesinden indirerek ReProvision tweak ile kurabilirsiniz.)

SuperimposeX üzerinde arka plan silme işlemi:

Öncelikle arka planını silmek istediğimiz resmi seçiyoruz.

10299

Choose diyerek devam ediyoruz.

10300

Resmimizi açtıktan sonra Mask Aracını seçiyoruz.

10301

Daha sonra Mask Tool’a basıyoruz ve karşımıza otomatik seçme, yahut manuel seçme, renk zıtlığı, otomatik insan seçme gibi bir çok araç çıkıyor ben bu resimde üsten ikinci sırada olan otomatik aracı kullandım bir tık ile arka plandan kurtuldum sizlerde deneye deneye her resimde her arka plandan profesyonelcs kurtulabilirsiniz.

10302

Arka plandan kurtuldan sonra Save diyoruz.

10304

Png seçeneğini seçerek kaydet diyoruz. Ve arka plan silme işlemini başarılı bir şekilde yerine getirmiş oluyoruz.

10305

Zeppelin logosu olarak kullanmak istediğimiz resmin arka plandan kurtulduktan sonra ikinci adımımıza geçiyoruz. Öncelikle ihtiyacımız olan DesignerXI tweakini kuruyoruz.(Bu repoyu bize öneren ve konuya eklenmesini rica eden değerli arkadaşımız @turkaslan ’a emekleri ve ilgisi için çok teşekkur ederiz.)

Tweak Adı: DesignerXI
Açıklama: Zeppelin logosu için ihtiyaç olan ölçülerde Logo yapmanıza olanak sağlar.
Repo:
Uyumluluk: IOS 10-11
Fiyat: Ücretsiz

Tweakimizi yükledikten sonra açarak + ‘a basıyoruz.

10306

Gelen sayfada Zeppelin Icon seçeneğini seçiyoruz.

10307

Çalısmamıza herhangi bir isim veriyoruz.

10308

Daha sonra isimlendirdiğimkz çalışmamızı açıyoruz.

10309

Choose Image diyerek arka planını sildiğimiz resmi seçiyoruz.

10310

Ve bukadar işlemimiz bitmiştir. Done diyerek uygulamadan çıkış yapıyoruz.

10311

Daha sonra Filza’ya girerek document klasörüne gidiyoruz ve orda DesignerXI klasörünü açtığımızda Lion adını verdiğimiz klasör karşımıza çıkıyor. Lion klasöründe yapmiş olduğumuz resmi kopyalayarak yukarıda anlatıldığı 6 adet kopya ve gerekli isimler verilerek Zeppelin Logosu olarak kullanabilirsiniz.

10314

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Çok temiz anlatmışsın.Hiç alakası olmayan bile bakarak yapabilir.Eline sağlık...

asmarena6

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Eline sağlık birde lockscreen ekranını bu şekilde nasıl yaptın onu anlatabilirsen tadından yenmez

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Eline sağlık birde lockscreen ekranını bu şekilde nasıl yaptın onu anlatabilirsen tadından yenmez
SimpleLS adlı tweak ile hocam. Forum reposunda mevcut oradan indirebilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Güzel yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
@uzayozer emeğine sağlık. Bunu ben bile yapabildiysem herkes yapar :) ( Bire bir oturmadı belki ama yaptım )
Rica ederim ne demek. Resimin arka planını silmişmiydiniz yada png olarak kaydetmişmiydiniz acaba.

Rcpgrcn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Rica ederim ne demek. Resimin arka planını silmişmiydiniz yada png olarak kaydetmişmiydiniz acaba.

Sildim veya siliyormuş gibi yaptım. Programın tam sürümü olmadığı için kısıtlamalar mevcut. O yüzden programın izin verdiği kadar yapabildim

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Sildim veya siliyormuş gibi yaptım. Programın tam sürümü olmadığı için kısıtlamalar mevcut. O yüzden programın izin verdiği kadar yapabildim
İnternet bulabilirsiniz hocam crackli versiyonları. İstiyorsanız buradan paylaşın bilgisayar olduğunda yardimcı olurum size.

Rcpgrcn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İnternet bulabilirsiniz hocam crackli versiyonları. İstiyorsanız buradan paylaşın bilgisayar olduğunda yardimcı olurum size.

Mesaj olarak gönderiyorum o zaman

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Mesaj olarak gönderiyorum o zaman
Tabi hocam ama bir kaç gün bilgisayarım yok 2-3 güne paylaşabilirim kusura bakmayın. En kısa zamanda bu işin komple telefondan yapma yöntemini paylaşacağım olursa ins

Rcpgrcn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Tabi hocam ama bir kaç gün bilgisayarım yok 2-3 güne paylaşabilirim kusura bakmayın. En kısa zamanda bu işin komple telefondan yapma yöntemini paylaşacağım olursa ins

Mesaj olarak attım size. Şimdiden çok teşekkür ederim

gnscn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
merhaba hocam . Her adımı uyguladım telefonada attım fakat yukarda arkadaşında yaşadığı sorun gibi arka plan beyaz olarak görünüyor telefonda

Son düzenleme:

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
merhaba hocam . Her adımı uyguladım telefonada attım fakat yukarda arkadaşında yaşadığı sorun gibi arka plan beyaz olarak görünüyor telefonda
İkonlar png formatında olması gerekiyor. Arkaplanı temizlemenizde gerek.

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Elimde 9 adet Logo var sadece seçme şansı kadar vakit bulabildim
Rica etsem sevabına bana bu logoları yapabilecek arkadaşlar var mı?

038.pngboga.pnggüzel font  logo.pngHamza-italik.pngHamza-renkli.pngirem-renkli.pngsonsuzluk-kırmızı-mavi.pngTrinityDesign.pngyengec.png

gnscn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Buyur abi elimden geldiği kadar yaptım bende yeni çözdüm olayı :) yanlış birşey yada dosyalarda sıkıntı varsa kusuruma bakma düzeltirim söylersen.

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Buyur abi elimden geldiği kadar yaptım bende yeni çözdüm olayı :) yanlış birşey yada dosyalarda sıkıntı varsa kusuruma bakma düzeltirim söylersen.
kardeşim adamsın sen ya, Allah işini rast getirsin..

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11

Bazıları ana ekran rengine göre kendini ayarlamıyor, duvar kağıdı siyah ve yazı da siyah ama olsun emeğine sağlık teşekkür ederim

gnscn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Bazıları ana ekran rengine göre kendini ayarlamıyor, duvar kağıdı siyah ve yazı da siyah ama olsun emeğine sağlık teşekkür ederim

valla abi bende yeni yeni çözdüm elimden gelen bu güle güle kullan :) bu arada zahmet olmazsa signal , wifi ve şarj göstergesinin tweaklerini söyleyebilirmisin ?

Tips
Tips
Üst Alt