Neler yeni

Yurtdışı Alınan Bütün iPhone XS/XS Max Cihazlarında Garanti Yok.İşte Detaylar

blackonder

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Apple destek ile konuştum.İşte detaylar;

Seray

Hoş geldiniz. Öncelikle çok güzel bir gün dilerim. Size nasıl yardımcı olabilirim?

Ben

İyi günler ben yurdışundan iPhone XS max aldım ama elektronik simi kayıtlı değil bu durumda Türkiye de garanti kapsamına girer mi

Seray

Sizi doğru bir şekilde yönlendirmek için yardımcı olacağım hiç merak etmeyin

Seray

Cihazın model numarasını kontrol edelim hemen.

Seray

Ayarlar > Genel > Mevzuat’a girip model numarasını söyleyebilir misiniz?

Ben

Model numarasına bakmadan hani bir iPhone un elektronik sim imesi kayıtlı değilse garanti kapsamına girer mi genel bir bilgi öğrenmek istiyorum sadece yoksa elektronik sim imesi de mi kayıt edilmeli

Seray

Hemen araştırıyorum.

Ben

Tamam bekliyorum

Seray

Sizin de dediğiniz gibi e SIM özelliği Türkiye’de olmadığı için şu an için bu özelliğe sahip cihazlarda sadece Türkiye’den satışı yapılan cihazlar servis desteği alabiliyor.

Seray

Aslında garantisi olabilir ancak Türkiye’ye bu özellik gelene kadar faydalanamıyoruz.

Ben

Türkiye de satılan iPhone XS maxlarda iki imei si yok mu elektronik simli si satılmıyor mu?

Seray

Hayır, Türkiye’de e SIM destekleyen operatör olmadığı için olan IMEI numarası da kullanılamıyor şu an için.

Ben

Birde elektronik sim türkiyede geçerli olsa garantisini geçerli olması için tek normal imei yi kaydetmek yeterli mi yoksa elektronik simde mi kayıt edilmeli

Seray

İki IMEI kaydı da olması gerekiyor aslında destek alamamanızın sebebi budur diğer IMEI geçerli olmadığı için kayıt da yaptırılamıyor, kayıt olmadığı için de servise gidemiyor cihaz.

Ben

Peki bu modellere türkiyede elektronik sim gelene kadar garantisi olmayacak mı?

Seray

Evet, operatörler böyle bir uygulamaya geçince o zaman servis desteği alabilir.

Ben

Tamam teşekkür ederim

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
iphone xs 64 gb (ingiltere'den getirtmiştim)
az önce ben de apple desteki aradım benden öncelikle
Ayarlar > Genel > Mevzuat’a girip model numaramı istedi. Modelim (A2097) kısa bir süre bekledikten sonra destek elemanının verdiği yanıt ;
"biraz daha beklemenizi tavsiye edeceğim." yani türkiye'de garanti destek sağlanamıyor. ilerleyen süreci takip etmemi tavsiyesinde bulundular.

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hadi ya kötü bir durummuş bu. Peki nasıl olacak bir sorun çıktığında ?

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Cihaz kaydında imeileri ayrı iki cihaz gibi iki kere kayıt etmeyeceksiniz, tek kayıtta 3 imeiye kadar girilebiliyor. Tek kayıtla hem eSim’i hemde fiziksel sim’in imeisini kayıt edebilirsiniz. Konuşmadaki sorularınıza dayanarak bu bilgiyi vereyim.

finchello

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
“Seray

İki IMEI kaydı da olması gerekiyor aslında destek alamamanızın sebebi budur diğer IMEI geçerli olmadığı için kayıt da yaptırılamıyor, kayıt olmadığı için de servise gidemiyor cihaz.”

Ben kayıt esnasında normal sim ve e-sim ikisinide kaydettim. Hanımefendinin verdiği bilgide yanlışlık olduğunu düşünüyorum.

Tips
Tips
Üst Alt