Neler yeni

Çözüldü Yurt Dışı Cihazı Hakkında

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Arkadaşlar Merhaba, 3 yıl kullanılmış Yurtdışı kaydı yapılmış(eski yasa ile) iPhone X alacağım ve fiyatı 5000TL. cihaz temiz kullanılmış ve sorunu yok. Aklımı günlerdir kemiren bir türlü rahat edemediğim soru var lütfen açıklık getirin.
Sorum Şu; Bu yurtdışı cihazı bana ileride sorun çıkartır mı?
Jailbreak yapmak istersem önüme bir engel çıkar mı?
lütfen sağlam bilgisi olan beni aydınlatsın başka ne gibi sorunlar çıkar.
5000 lira vereceğim az para değil.

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ben kullanıyorum i7 2 sene oldu hiç bir sorunum olmadı. Ne JB konusunda ne de garanti konusunda

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
3yıllık yurtdışı pil ömrü bitmiş iphone x 5000₺ eminmisin almakta?

Jester

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
Hocam 3 yıl nasıl kullanılmış oluyor? X çıkarı nerdeyse 2 yıl olacak(22 ay). Siz mi yanlış yazdınız satıcı mı yanlış bilgi verdi. 2.si ise bence direkt uzak durun.

Edit: ek olarak hemen hemen 2 yıldır kullanıyorsa yine de değmez yurt dışı cihaz için 5000 TL, onun yerine birazcık daha koyup 2. el Tr cihazı Xr veya X bakabilirsiniz.
Uygun iOS sürümü olduğu sürece Jailbreak engeli olmaz. A11 cihazlar için şuanda 12.4'te Jailbreak var. Ama diğer konularda şans işi sorun çıkma ihtimali her üründe var. Ama en azından TR garantili aldığınızda Apple'a götürebilirsiniz.

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
3yıllık yurtdışı pil ömrü bitmiş iphone x 5000₺ eminmisin almakta?
pil ömrü %91 cihaz gerçekten hoşuma gitti temiz kullanılmış işte tek tereddüt'm yurtdısı olması
Mesaj düzenlendi:

Hocam 3 yıl nasıl kullanılmış oluyor? X çıkarı nerdeyse 2 yıl olacak(22 ay). Siz mi yanlış yazdınız satıcı mı yanlış bilgi verdi. 2.si ise bence direkt uzak durun.

Edit: ek olarak hemen hemen 2 yıldır kullanıyorsa yine de değmez yurt dışı cihaz için 5000 TL, onun yerine birazcık daha koyup 2. el Tr cihazı Xr veya X bakabilirsiniz.
Uygun iOS sürümü olduğu sürece Jailbreak engeli olmaz. A11 cihazlar için şuanda 12.4'te Jailbreak var. Ama diğer konularda şans işi sorun çıkma ihtimali her üründe var. Ama en azından TR garantili aldığınızda Apple'a götürebilirsiniz.
herhalde kullanıcı yanlış bilgi verdi yaklaşık 3 yıl diye yazmış. zannedersem bir sorun çıkmaz gibi çünkü bütün satış platformlarına göz attım temiz ve uygun fiyata çok zor bunu bulabildim.
Mesaj düzenlendi:

Ben kullanıyorum i7 2 sene oldu hiç bir sorunum olmadı. Ne JB konusunda ne de garanti konusunda
bu gerçekten içimi rahatlattı teşekkürler

Son düzenleme:

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Ben XS MAX 256 GB aldım yurt dışı 6000 TL ye bu rakam bence çok yüksek ne kadar temiz olursa olsun

aLiaSSS

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bazı yurt dışı cihazların Türkiye'de teknik servisi verilmiyor yetkili servislerde. Bunu seri numarasından apple müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Onun dışında sorun yaşamazsınız.

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Ben XS MAX 256 GB aldım yurt dışı 6000 TL ye bu rakam bence çok yüksek ne kadar temiz olursa olsun
piyasa da telefon yok millet kayıtsız çatlak kırık çizik X'leri satıyor. bunların arasında temizini bulmak zor sen bide xs max 256gb bulmuşsun. bana da yardımcı olur musun nerelere bakmak lazım kimlere sormak lazım. en güzel temiz X cihazları 6000TL'den aşağı satılmıyor 2.el

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
piyasa da telefon yok millet kayıtsız çatlak kırık çizik X'leri satıyor. bunların arasında temizini bulmak zor sen bide xs max 256gb bulmuşsun. bana da yardımcı olur musun nerelere bakmak lazım kimlere sormak lazım. en güzel temiz X cihazları 6000TL'den aşağı satılmıyor 2.el
Kayıt olayı hala devam ediyor Nisan ayından önce Türkiye girmiş bir pasaport bulursanız her hat ile kullanabilirsiniz sadece ücret biraz yüksek o kadar

alışveriş sitesinden denk geldim yüzyüze alışveriş yaptım

Tips
Tips
Üst Alt