Neler yeni

Çözüldü yeniden jailbreak yapamıyorum:(

efe593

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 2G
Selamlar herkese. 12.1.4 kullanıcısıyim. Cihaz yeniden başlayınca Jailbreak gitti. Şimdi tekrar yapamıyorum. Ama hala cydia ve appcake simgeleri duruyor.

3utools ile hata veriyor ve telefon üstünden yapmaya çalıştığımda indiriyorum ama girilmiyor bunlara.

Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Teşekkür ediyorum şimdiden. B4BDC568-0DA3-4487-AFB7-4E77A24631E4.jpeg

Kahraman1221

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Hocam sertifika sorunu var şu anda telefon üzerin de jailbreak yapamazsın ben de bu durum da sıkıldım 1 yıllık imzalı Unc0ver aldım kafam rahat istediğim zaman jailbreak yapıyorum

efe593

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 2G
Hiç böyle bi sorunla karşılaşmamıştım. Çok can sıkıcı. 1 yıllık imzalı alınca düzelir mi bu sorun?

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Hiç böyle bi sorunla karşılaşmamıştım. Çok can sıkıcı. 1 yıllık imzalı alınca düzelir mi bu sorun?
Dostum şimdi bu bir sorun değil. Bu Apple'ın dışarıdan uygulama yüklenmesine karşı sergilediği katı kurallı bir tavır. Cihaza yüklediğin profiller maksimum 1 hafta yüklenebiliyor. Tabii ki Apple onaylı ise. 1 Hafta sonra profil cihazda dursa bile o profile ihtiyacın olduğunda maalesef çalışmıyor.
Şimdiki Jailbreak araçları maalesef semi-tethered (PC'ye bağlı olamadan cihazı JB'li açan sürüm) değil. Seneler önce vardı o olay.
Bu durumu aşmanın 2 yolu var.
1- Her hafta PC ye bağlarsın ve AltStore'un canı isterse imzalar kullanırsın. Cihazı kapatmak, yeniden başlatmak veya pilinin bitmesi gibi bir durum söz konusu olamaz çünkü öyle olursa JB deaktif olur tekrar PC'ye bağlaman gerekir.
2- Developer (geliştirici) hesabı. Forum yöneticileri ile iletişime geçersen cihazına ve sürümüne uygun olarak sana 1 sene imzalı JB aracı ipasının linki verebilirler. 1 sene kafan rahat JB yaparsın. Daha detaylı bilgi istiyorsan @Kahraman1221 arkadaşımızın buradaki konusu altında bulunan yorumları inceleyebilirsin. Orada konuşmuştuk.

efe593

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 2G
Hocam yazınız oldukça açıklayıcı ve aydınlatıcı oldu. Teşekkür ediyorum. 1. şekilde halledemedim artık diğer türlü halledeceğim el mahkum. Jbsiz iPhone gerçekten o kadar tatsız ki...
Dostum şimdi bu bir sorun değil. Bu Apple'ın dışarıdan uygulama yüklenmesine karşı sergilediği katı kurallı bir tavır. Cihaza yüklediğin profiller maksimum 1 hafta yüklenebiliyor. Tabii ki Apple onaylı ise. 1 Hafta sonra profil cihazda dursa bile o profile ihtiyacın olduğunda maalesef çalışmıyor.
Şimdiki Jailbreak araçları maalesef semi-tethered (PC'ye bağlı olamadan cihazı JB'li açan sürüm) değil. Seneler önce vardı o olay.
Bu durumu aşmanın 2 yolu var.
1- Her hafta PC ye bağlarsın ve AltStore'un canı isterse imzalar kullanırsın. Cihazı kapatmak, yeniden başlatmak veya pilinin bitmesi gibi bir durum söz konusu olamaz çünkü öyle olursa JB deaktif olur tekrar PC'ye bağlaman gerekir.
2- Developer (geliştirici) hesabı. Forum yöneticileri ile iletişime geçersen cihazına ve sürümüne uygun olarak sana 1 sene imzalı JB aracı ipasının linki verebilirler. 1 sene kafan rahat JB yaparsın. Daha detaylı bilgi istiyorsan @Kahraman1221 arkadaşımızın buradaki konusu altında bulunan yorumları inceleyebilirsin. Orada konuşmuştuk.

Kahraman1221

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Hayır işe yaramaz orda ki Unc0ver sürümü 5.2.0 yani bu Video 1 ay önce çekildi o sertifika iptal olalı çok oldu

Moderatör tarafından düzenlendi:

efe593

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 2G
Bunlar suan olmuyor hocam ne yazık ki.

Ama sonunda başarabildim. Kısaca özetlemek gerekirse; vmware aracılığıyla pcye Mac OS kurdum. Mac’te 5e yakın cydia impactor ve alternatifi program denedim ama çare etmedi. En sonunda xcode ve iOS App Signer programları ile başarabildim :)))

Tüm süreci 20 saatte tamamlayabildim (mac os’u da ilk defa kullandığımdan da dolayı.
En sonunda başardım. Önemseyip yazan herkese teşekkür ediyorum :aaaaa:

Moderatör tarafından düzenlendi:
Tips
Tips
Üst Alt