Neler yeni

Çözüldü Yeni JB yaptım ama sileo'yu çalışmaya ikna edemiyorum :(

xihtim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iphone 3gs den bu yana Jb yapmamıştım, bugün iphone 6 yı yapmaya karar verdim (versiyon 11.4.1) forumdaki yönlendirmelerden electrayı cydia impactor ile kurup ardından jb işlemini tamamladım. cydia'yı güncelleyince cydia gitti yerine sileo geldi. araştırdım biraz, anladığım kadarıyla yeni nesil cydia imiş, eyvallah onu kullanmaya da razıyım çalışsa... lakin sileo'yu açtığım zaman sileo'nun kendini güncellemekten aciz olduğunu gördüm. kendini güncellerken bile hata veriyor ve hiçbir tweak indiremiyorum. araştırdım fakat forumda çözüm bulamadım. Reddit'te tıpatıp aynı sorunu yaşayan birini gördüm, ona filza ile yapılan bir çözüm önerilmiş lakin cydia yok, sileo çalışmıyor iken filza indirmem mümkün değil. (indirsem kullanabilecek miyim, muamma) pişman oldum resmen. bu hatanın çözümü var mıdır, yok ise şu sileo'yu nasıl silebilirim?
not: gerekli görmeniz durumunda (forum kurallarına aykırı değil ise) reddit linkini yada başlıkta yazan çözümü paylaşabilirim.

Ekli dosyalar

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Daha önce bu sorunla karşılaşmıştım şimdi dostum yapman gereken uncover kurup rootfs kismini aktif edip jailbreak yapman sonra cihazi yeniden başlatacak bu adimi 3-4 kere yap sonra rootfs kapali reinstall cydia ve refresh icon cacheyi acip jb yap cydia gelecek sileo kalkacak electrayi boşver uncover ile devam et

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Ömeeeeer nerdeydin sen ben bunu yaşadım sinir oldum sonra gittim 12.2 ye güncelledm yaa :D

xihtim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
öncelikle hızlı cevabın için teşekkürler :) hemen söylediklerini deniyorum, sonucumu spam yapmamak adına bu msjı editleyerek belirtirim:)
Edit: Bu söylediklerini harfiyen yerine getirdim ve sonuç: HALLOLDU:okok:
öğlen 2'den beri belki bi çözüm yolu paylaşılmıştır yeni başlık açmak yerine araştırayım diye diye boşuna debelenmişim yahu, 2 dk da çözümü sundun. çok teşekkür ederim, sen olmasan saatler-günlerce uğraşacaktım muhtemelen🙏
Daha önce bu sorunla karşılaşmıştım şimdi dostum yapman gereken uncover kurup rootfs kismini aktif edip jailbreak yapman sonra cihazi yeniden başlatacak bu adimi 3-4 kere yap sonra rootfs kapali reinstall cydia ve refresh icon cacheyi acip jb yap cydia gelecek sileo kalkacak electrayi boşver uncover ile devam et

Ekli dosyalar

• 169.3 KB Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Ömeeeeer nerdeydin sen ben bunu yaşadım sinir oldum sonra gittim 12.2 ye güncelledm yaa :D
Bende fr yaparken jb kaybettim 😂😂
Mesaj düzenlendi:

öncelikle hızlı cevabın için teşekkürler :) hemen söylediklerini deniyorum, sonucumu spam yapmamak adına bu msjı editleyerek belirtirim:)
Umarım dediğim yöntem bendeki gibi sende de başarılı olur.. ;)

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Gerçi şimdi farkettim ben sileo'yu getiremiyordm ekrana :D Dostum putty indir bilgisayarına sonra telefonun ip adresini yaz bağlan karşına seçenek cıkacak oraya root şifreye de alpine yaz root olarak erişim sağladıktan sonra uicache --all yaz gelir cydia

xihtim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Ne mutlu sana hocam artık electradan uzak dur 😂😂
tövbeler olsun hocam, zaten bilseydim baştan elimi sürmezdim. Baktım bir kaç seçenek var, ilk bakındığım sayfalarda electranın adının bir kaç kez geçtiğini gördüm, daha popüler imajı çizdi o an gözümde. Önyargının olumlusu da sakıncalıymış 😂

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
tövbeler olsun hocam, zaten bilseydim baştan elimi sürmezdim. Baktım bir kaç seçenek var, ilk bakındığım sayfalarda electranın adının bir kaç kez geçtiğini gördüm, daha popüler imajı çizdi o an gözümde. Önyargının olumlusu da sakıncalıymış 😂
Şöyle sileo
Hizli fakat çok güncel uyumlu tweak yok suan alt yapisi yeni cydia yillardir olan bir alt yapi sileo icin daha ortalama 5-6 ay var sistemi oturtmadan geçmek aptallik.

xihtim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Şöyle sileo
Hizli fakat çok güncel uyumlu tweak yok suan alt yapisi yeni cydia yillardir olan bir alt yapi sileo icin daha ortalama 5-6 ay var sistemi oturtmadan geçmek aptallik.
hocam uyumlu tweak bulamamak neyse de sileo kendi kendini güncellemeye çalışırken dahi hata veriyor, kendine hayrı yok daha :D

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Electra değil de chimera kullanılır arkadaş. Telefonu satıp 12. sürümlü alacağım sırf chimera için :)

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
şuan maşallahı var sileo canavar crackli repolardan uzak durunca sıkıntı yok

Tips
Tips
Üst Alt