Neler yeni

Yeni iPad politikası ve öneriler

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Merhaba, yaklaşık 2012'den beri ipad kullanıyorum. Apple'ın tablet anlayılışı o kadar değişti ki kendi düşüncelerimi iPad almak isteyen insanlarla paylaşmak istedim. Eskiden iPad almak çok mantıklıydı özellikle 2018 başlarında bilgisayar alacaklara 2018 model iPad almalarının mantıklı olduğunu söylüyordum. işlemci ve performansı orta seviye bilgisayarın yarı fiyatına, portatif olması da, az elektrik harcaması da, donanım sorunları olmaması da cabası (bilgisayar bozulsa neyi bozuk anlayana kadar canımız çıkıyor). Ancak apple indanları pro serisine zorlamaya başladı. Youtube, netflix gibi uygulamaların hdr özelliği sadece pro serisinde çalışıyor, adobe lightroom da sadece pro serisine yüklenebiliyor. Bunun donanım yetersizliğinden çok pazarlama stratejisi olduğuna inanıyorum. Ayrıca apple bu sene pro serisinde sessiz sedasız özellikleri kıstı mesela 6 eksenli lens yerine 5'e geri döndü, OIS kalktı bunlar geçen senenin pro modellerinde var. Hem yenisini alacağız hemde daha kötüsünü işe bakın. Kulaklık çıkışının olmaması, ön çerçevenin sadece siyah seçeneği olması ve parmak izi sensörünün tamamen kaldırılması da cabası. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda bilmek isterim.

Moderatör tarafından düzenlendi:

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Ben yeni iPad Pro'yu beğendim açıkçası ancak çok pahalı o ayrı mesele. Parmak izi kalksa bile FaceID geldi, çok daha rahat ve kullanımı kolay. Yeni iPad Pro'da Type-C varki bunu birçok alanda kullanabiliyorsunuz. Bana sorsanız alır mıydın diye bunun yerine gider MacBook Pro 13' alırdım. Ek olarak iPad ile aman aman fotoğraf çekenin olacağını sanmıyorum yeni iPhone alması daha mantıklı.

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Ben yeni iPad Pro'yu beğendim açıkçası ancak çok pahalı o ayrı mesele. Parmak izi kalksa bile FaceID geldi, çok daha rahat ve kullanımı kolay. Yeni iPad Pro'da Type-C varki bunu birçok alanda kullanabiliyorsunuz. Bana sorsanız alır mıydın diye bunun yerine gider MacBook Pro 13' alırdım. Ek olarak iPad ile aman aman fotoğraf çekenin olacağını sanmıyorum yeni iPhone alması daha mantıklı.
ipad pro 10.5 almak mantıklı mı? iphone 7 kamerası var ben kameraya önem veriyorum. fiyatı 3.799 şuan daha düşer mi dolar baya düştü. ios 10.3.2 ile geliyor sanırım

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
ipad pro 10.5 almak mantıklı mı? iphone 7 kamerası var ben kameraya önem veriyorum. fiyatı 3.799 şuan daha düşer mi dolar baya düştü. ios 10.3.2 ile geliyor sanırım
Yeni nesil iPad Pro almak çok daha mantıklı bence.

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Yeni nesil iPad Pro almak çok daha mantıklı bence.
ekranı açmak için bir tweak gerekli bence. kilit tuşuna basıp yüzümüzü gösterip ekranı iterek kilidi açmak çok saçma. benim lg g3 telefonda knock on özelliği bu tablette mutlaka olmalıydı ekrana çift tıklardık uyanırdı. ah şu apple mühendisleri karşıma alıp bir çift laf edebilsem

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
ekranı açmak için bir tweak gerekli bence. kilit tuşuna basıp yüzümüzü gösterip ekranı iterek kilidi açmak çok saçma. benim lg g3 telefonda knock on özelliği bu tablette mutlaka olmalıydı ekrana çift tıklardık uyanırdı. ah şu apple mühendisleri karşıma alıp bir çift laf edebilsem
Tam emin değilim ama kalemle yapılmış olabilir belki bu özellik

Tips
Tips
Üst Alt