Neler yeni

Çözüldü Yedekteki Jailbreak Kalıntıları

Enliron

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar.

En son 10.2 ile jailbreak kullandım sonra geri dönülmez bir işlemden sonra mecburen 11.2.5 sürümüne güncelledim. Çok uzun zamandır jailbreak kullanmıyordum ve şuan kullanmak istiyorum. Fakat bir sorunum var. Telefonumdaki yedek, 10.2'de jailbreak kullandığım yedek... O yüzden içinde eski jailbreak kalıntıları var Cydia gelmiyor, geldiği zamanda tweakler (10.2'de kullandığım tüm tweakler) aktif gözüküyor fakat hiçbiri aktif değil. 11.2.5 sürümüne uygun tweak kursam bile aktif olmuyor sanırım sistem dosyası silinmiş Cydia yok oldu ondan sonra bende hiçbirşey yapmadan Electrayı sildim cihazım bu şekilde duruyor.

Benim istediğim, telefonumu aynı sürüme restore edip (11.2.5 sürümünde sabit kalarak veya jailbreak yapılabilen bir sürüme geçerek) telefonumu komple yenilemek...
Eskiye dair hiçbirşey kalmasını istemiyorum. Sadece fotoğraflarım ve rehberim, onlarıda iCloud ile çekebileceğimi düşünüyorum veya iBackUpBot ile...
Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var
Şimdiden teşekkürler...
Mesaj düzenlendi:

SemiRestore vardı eskiden sanırım aynı sürümde kalarak cihazı restore edebiliyorduk.
Fakat jailbreaksiz bir iPhone'u sürüm yükseltmeden restore edemez miyiz?

Son düzenleme:

kerimozmen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Tweak box tan reelectra yokle profil guven de ac kapat telefonu ucak moduna al sonra remive cydia de silinir cydia

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
İgnition fun dan deneyin. Hücresel de deneyin. Genelde böyle sitelerden indirmelerde yüklenemedi hatası verir birkaç defa denemek lazım

Enliron

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İgnition fun dan deneyin. Hücresel de deneyin. Genelde böyle sitelerden indirmelerde yüklenemedi hatası verir birkaç defa denemek lazım
bir çok kez denedim. Jailbreak olmadığı için kurmuyor olabilir mi? ayarlardan telefon içeriğini sil ayarları sıfırla desem restore etmiş gibi olur muyum kalıntı kalmış mıdır?
Mesaj düzenlendi:

Jailbreaki tekrar kurmayı denedim. Electra ile 11.2.x-11.3.1 ipa kullanarak. Sanırım aktif ettim fakat Cydia yok dediğim gibi. Bi tweak silmiştim Cydia gitmişti gene gelmedi...
Electra üzerinde Share Electra yazıyor doğru değil mi?

Son düzenleme:

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Winscp üzerinden bağlantıyı sağlayıp uicache yap düzelir

akrep27

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar yerimi bilmiyorum ama yardımcı alursanız sevinirim ıphone5 10.3.3 sürüm telefonuma jailbreak yapamadım ne denediysem olmadı yardımcı olacak birileri varmı

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar yerimi bilmiyorum ama yardımcı alursanız sevinirim ıphone5 10.3.3 sürüm telefonuma jailbreak yapamadım ne denediysem olmadı yardımcı olacak birileri varmı
Evet yeri değil yeni konu açarsanız yardımcı olalım

Enliron

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Restart atın tekrar deneyin olana kadar
Cihazı iCloud yedeği bile olmadan tekrardan sıfırladım. Ayarları ve İçerikleri sil kısmından.
Electrayı kurdum Share Jailbreak yazısı geldi Cydia gelmedi
Winscp üzerinden uicache komutunu verdim ve sonuç gene aynı
Mesaj düzenlendi:

Bir kaç videoda izledim hocam, İnstalling Cydia yazıyordu Electrada... Bende hiç öyle birşey yazmıyor sorun bununla alakalı olabilir mi?
Mesaj düzenlendi:

Restart işlemini 3-4 kere yaptım Cydia ana ekranıma gelmiyor.
Winscp ve Putty üzerinden "uicache" komutu Cydia'yı ana ekranıma getirmiyor..

Son düzenleme:

Enliron

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Konu çözüldü delectra kurarak hallettik Serhat hocama teşekkürler

Tips
Tips
Üst Alt