Neler yeni

Yasak Repolar Yüzünden Çalışmayan Cydia

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar kaç kere söyledik. Tüm adminler moderatörler her biri 100 kez dedi ki yasaklı repoları kurmayın.
Çok değil bir kaç saat önce forumumuza yasak repodan gelen ve cydianın temel bileşenlerine zarar veren bir güncellemenin cydiayı bozduğunu, herhangi bir tweak yüklenemediğini üstelik /bin klasöründeki çok önemli bağlılıkların bile zarar gördüğünü ki electra kaldırma işlemleri ilk denemede başarısız oldu.

Kullanıcıların yazdıklarına göre Substrate compatibilty layer isimli tweakın güncellemesinden sonra bu sorunlar ortaya çıkmıştır. /bin klasörüne verdiği zarar yüzünden herhangi bir tweak yükleme, kaynak yenileme gibi işlemler çalışmamaktadır.

LÜTFEN YASAKLI REPO KURULU İSE HEMEN SİLİN VE CYDİA YA AİT HİÇBİR GÜNCELLEMEYİ ELECTRA REPOSU HARİCİNDE KURMAYIN.
43B4915B-98CF-497A-AEAB-2DD1CE712CE2.jpeg

Gelen güncelleme yukarıdaki ekran görüntüsündedir. Sakın yapmayınız böyle bir güncelleme mevcut değildir.

7BEF2B22-FA02-4197-8290-6902D7337878.jpeg
Cydia güncellemelerinde en altta repo adına dikkat edin sadece electra reposundan kurun. Bir önceki ss te coolstar yazar. İnanmayın hangi repo ona bakın önce.
E49E707C-D288-4078-A106-7437155DCC3C.jpeg

YASAK REPOLAR:
1. Kiii-mo
2. ***
3. ***
4. İnsanelyi
5.Hackyouriphone

Moderatör tarafından düzenlendi:

Olumsuzturk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bu yasaklı repolar hangileri hocam. Basligada bakıyorum göremiyorum.

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu bite, insanelyi, ve hacyouriphone repolari bi zamanlar cydianin en temel repolariydi hangi ara ve neden dolayi sabikali oldular.

downloading...%99

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Bu bite, insanelyi, ve hacyouriphone repolari bi zamanlar cydianin en temel repolariydi hangi ara ve neden dolayi sabikali oldular.

downloading...%99
insanelyi reposu aynen *** gibi veya Kii?Mo gibi aşırı Malware taşıyan Repolar IOS 8'de kaldılar..Untethered olmayan JB leri darmanduman ediyor.

Hackyouriphone için yasaklı demiyoruz sadece tavsiye etmiyoruz..

Bu Repolar hakkında çok araştırmalarım oldu ve gelecek günlerde düzenli bir Diagram ekleyeceğim konuya...

JailbreakTR

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@efsane6 hocam xarold ve hackyour bendede varmış onların yasaklı olduğunu bilmiyordum.Bende bayadır var.xarold için ne diyorsun ?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@efsane6 hocam xarold ve hackyour bendede varmış onların yasaklı olduğunu bilmiyordum.Bende bayadır var.xarold için ne diyorsun ?
Xarold ve Hackyouriphone yasaklı değil..

sadece şahsen tavsiye etmiyorum..
Tabiki kullanmakta özgürsün

JailbreakTR

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Xarold ve Hackyouriphone yasaklı değil..

sadece şahsen tavsiye etmiyorum..
Tabiki kullanmakta özgürsün

JailbreakTR

Şu site benim çok işime yarıyor. Yükleyeceğim tweakleri buradan kontrol ediyorum. Çünkü burada orijinal repoları yazıyor. Bir tweakı bin tane repo paylaşıyor. Hangisinden yükleyeceğimi bilmiyorum. O yüzden bu site efso. :D

O repoları da kullanmıyorum. En azından xarold vardı onu da kaldırdım. :D Artık hepsini orijinal repolardan indiriyorum. Kalabalık sevmem hem yüklemeyi geciktirir diye ama jb kaybetmemek için yapıyorum. :D

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7

Şu site benim çok işime yarıyor. Yükleyeceğim tweakleri buradan kontrol ediyorum. Çünkü burada orijinal repoları yazıyor. Bir tweakı bin tane repo paylaşıyor. Hangisinden yükleyeceğimi bilmiyorum. O yüzden bu site efso. :D

O repoları da kullanmıyorum. En azından xarold vardı onu da kaldırdım. :D Artık hepsini orijinal repolardan indiriyorum. Kalabalık sevmem hem yüklemeyi geciktirir diye ama jb kaybetmemek için yapıyorum. :D
Her tweak icin orjinal teposunu kurarsak halimiz bice olur efendi :)

downloading...%99

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

downloading...%99
14 repo var bende. :D Bir kaçı da orijinal kaldırılamayan repolar zaten. :D

EDİT: Toplam da ise 70 tweak yüklü. :D Çoğu BigBoss zaten. :D

Kadric

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Küçük bir yanlış anlaşılma oldu arkadaşlar. Kusura bakmayın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

uchia-Sasuke

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Her tweak icin orjinal teposunu kurars

downloading...%99
erinmeden hepsini orjinal kurdum. Burda da paylaşayım q(●‿●)p
deb stable main

deb ./

deb stable main

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb JailbreakTR Repo ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb stable main

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

deb ./

OkkoOkan

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar kaç kere söyledik. Tüm adminler moderatörler her biri 100 kez dedi ki yasaklı repoları kurmayın.
Çok değil bir kaç saat önce forumumuza yasak repodan gelen ve cydianın temel bileşenlerine zarar veren bir güncellemenin cydiayı bozduğunu, herhangi bir tweak yüklenemediğini üstelik /bin klasöründeki çok önemli bağlılıkların bile zarar gördüğünü ki electra kaldırma işlemleri ilk denemede başarısız oldu.

Kullanıcıların yazdıklarına göre Substrate compatibilty layer isimli tweakın güncellemesinden sonra bu sorunlar ortaya çıkmıştır. /bin klasörüne verdiği zarar yüzünden herhangi bir tweak yükleme, kaynak yenileme gibi işlemler çalışmamaktadır.

LÜTFEN YASAKLI REPO KURULU İSE HEMEN SİLİN VE CYDİA YA AİT HİÇBİR GÜNCELLEMEYİ ELECTRA REPOSU HARİCİNDE KURMAYIN.
Ekli dosyayı görüntüle 6285

Gelen güncelleme yukarıdaki ekran görüntüsündedir. Sakın yapmayınız böyle bir güncelleme mevcut değildir.

Ekli dosyayı görüntüle 6286
Cydia güncellemelerinde en altta repo adına dikkat edin sadece electra reposundan kurun. Bir önceki ss te coolstar yazar. İnanmayın hangi repo ona bakın önce.
Ekli dosyayı görüntüle 6292

YASAK REPOLAR:
1. Kiii-mo
2. ***
3. ***
4. İnsanelyi
Hackyouriphone ve xarold sizlerin isteğine kalmış.
2 inci sıradaki *** yasaklı bi repo değil stabil sizin gibi bi forum nerden çıkartıyorsun bunu adamları yanlış yönlendiriyorsun bu konuda @coolstar şaşırdım

Son düzenleme:

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Kardeşim kmoyu geçtimde diğerleride mi yasaklı kaldıralım mı ? Jailbreak kaybetmek istemiyorum. ???!!

GG

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
2 inci sıradaki *** yasaklı bi repo değil stabil sizin gibi bi forum nerden çıkartıyorsun bunu adamları yanlış yönlendiriyorsun bu konuda @coolstar şaşırdım

İçinde yasak repolardan tweakleri barındıran, ayrıca dün substrate compatibility layer gibi önemli cydia bağlılıklarının olduğu paketi güncelleme diye kendisine ekleyen ve bunu kendilerinin yaptığını kabul etmeyen repodan bahsediyon sanırım.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Kardeşim kmoyu geçtimde diğerleride mi yasaklı kaldıralım mı ? Jailbreak kaybetmek istemiyorum. ???!!

GG
Xarold ve hyi için dilerseniz kurabilirsiniz ancak bazı tweaklere crack yapıyorlar. Onlara dikkat etmeye çalışın. Riskli crack olabilir

Olumsuzturk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Xarold ve hyi için dilerseniz kurabilirsiniz ancak bazı tweaklere crack yapıyorlar. Onlara dikkat etmeye çalışın. Riskli crack olabilir
Xarold özellikle julioverneyi herkes tek geciyor. O repo ve burası disinda başka yerden kurmuyorum ben. Juliovernenin neyi tehlikeli. Şayet bilmediğimiz birşey varsa onu da kaldıralım.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus

bahsettiğin repodan dolayı insanlar Jailbreak kaybetme noktasına geldiler ve üstüne ss ler olmasına rağmen bizimle alakalı değil dediler. Konuda ısrarla kendi repolarından gelen güncellemeyi atmasına rağmen bi üyeyi banladılar 👍🏾😏

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Öncelikle bu durumdan müzdarip olan tüm arkadaşlarıma geçmiş olsun diyorum. Umarım JB yi kaybetmeden cihazları eski hallerine geri döner.
1. Kiii-mo (yasak konusu açılmadan önce watusi için crack kurmuştum yasak konusu açıldığında repoyuda tweak i de kaldırdım fakat hala tweak yüklerden warning *** diyo :D )
2. *** (duymadım bile)
3. *** (sevdiğim bir repoydu bir çok tweak kurmuştum zamanında kara listeye düşmesi üzdü)
4. İnsanelyi (*** gibi)
Hackyouriphone (kullandığım bir repo) ve xarold (kullandığım bir repo) sizlerin isteğine kalmış.

(: BİR FİKRİM VAR :)

Efsane hocam demiş ki 97 repo 246 tweak var. İlk okuduğumda UH ulan dedim.
Güvenilir REPO'lar konusu açalım abi o zaman.
Böyle tek tek her hatada yazmaya kalkarsak çok insan zarar görür.
Böyle düşünen bir ben miyim? :)

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
@vahcet12
Bu konuya bir göz atabilirsin
JailbreakTR Repo Tavsiyesi

Yakında konuya daha çok güvenli Repolar ekleyeceğim

JailbreakTR
Smoke Weed Everyday :D
Hocam forum kuralları duyurular bölümüne bir tek yeni üye olduğunda baktım ki bir çok kişide öyledir. E mesajda yazılmayınca haliyle geride kalmıştır. Bunu göz önüne çıkartmakla alakalı aksiyon almamız lazım :D

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7

Ekli dosyayı görüntüle 6285

Ekli dosyayı görüntüle 6286
Ekli dosyayı görüntüle 6292

YASAK REPOLAR:
1. Kiii-mo
2. ***
3. ***
4. İnsanelyi
Hackyouriphone ve xarold sizlerin isteğine kalmış.
Bilmiş olduk Teşekkürler

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Güvenmediğim bir tek(HYİ) reposu var onu da tek bir tweak için yükledim. O tweak diğer repolarda olsa zaten hemen kaldırırım HYİ reposunu. Şuan reponun tweak yenilemesini engellemek için tüm kateqorisini kapalı tutuyorum. Jailbreak kolay bulunmuyor malum. Gücüm yettiği kadar tweakleri satın alıyorum. Alamadıklarımı listemde tutuyorum satın alabilecek zamanda hemen alıyorum. Çok fazla elma şoku yaşayanlardandım ama şimdi o kadar rahatım ki. Özellikle de bu forumu bulduktan sonra jb hayatım değişti resmen. Burdaki arkadaşların tecrübesi çok o yüzden güveniyorum ve bu yüzden de hiç sıkıntım olmuyor jb ile. İnsan mutlaka tecrübeli kişilerden faydalanmalı her konuda. Forum yöneticileri ve üyelerine teşekkür ederim tüm yardımları için.

Tips
Tips
Üst Alt