Neler yeni

Windows Üzerinden Checkra1n Yüklemek

bysmail

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
8.adimdan sonra terminale girmeyip kuruluma devam etsek macos sistemi kurabilir miyiz.

Baracuda33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
transmac harici program yok mu ekteki dosyaları kopyalasa yeter bana..

SzRBHDR

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Selam Arkadaşlar ,

Checkra1n bildiğiniz gibi sadece MacOS ve HackOS (hackintosh) cihazlarda çalışıyor. Ancak aşağıda ileteceğim yeni yöntem ile artık MacOS veya hackintosh a ihtiyacınız kalmayacak.

Ön gereksinimlerimizi sıralayalım :

1- 1 adet 16 gb boyutlu usb bellek
2- Transmac programı >>
3- HackOS dmg imajı >> (başka yerden indirilmiş olan imajları kullanmayın lütfen.)
4- Ekteki dosyalar ;)
5- Paragon Partition Manager >>
6- Checkra1n >>

***Burada anlatacağım işlemler 1 usb belleği 2 ye bölerek gerçekleştirilecektir.***

8. adım ve sonrasındakileri mümkün olduğunda usb2.0 noktalarından deneyin!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------

İşlemlere başlayalım :
1- TransMac uygulamasını bilgisayarınıza kurun.
2- Boot edilebilen bir usb bellek oluşturmamız gerekiyor. Bunu da TransMac üzerinden yapacağız. Transmac uygulamasını açın ve aşağıdaki resimde görüldüğü üzere "Restore with Disk Image" i seçin
Ekli dosyayı görüntüle 15348

3- Açılan pencerede indirdiğiniz DMG uzantılı dosyayı seçin.
Ekli dosyayı görüntüle 15349

Burada dikkat etmeniz gereken kısım; eğer kullanacağınız bellek 3.0 ise mutlaka usb3.0 portuna takın. Yoksa saatlerce beklemek zorunda kalırsınız, ki bu yaklaşık 8 saat kadar sürebilir. Ciddiyim abartmıyorum :D

4- TransMac uygulamasından oluşturduğunuz usb belleği seçin ve içerisine ekteki indirdiğiniz zip içerisindeki dosyaları aşağıda ilettiğim şekilde sürükleyip bırakın
-- "AppleFSCompression.framework" klasörünü >> /System/Library/Frameworks/ bölümüne
-- "MobileDevice.framework" klasörünü >> "/System/Library/PrivateFrameworks" bölümüne
Ekli dosyayı görüntüle 15355

-- "librypto.35.dylib" ve "libssl.35.dylib" dosyalarını >> "/usr/lib/" bölümüne
Ekli dosyayı görüntüle 15354

5- Paragon Partition Manager ı bilgisayarınıza kurun. Uygulamayı açın ve Unallocated olarak görünen kısma sağ tıklayarak "Create Partition" ı seçin.
Ekli dosyayı görüntüle 15351
6- Gelen ekranda ayarları aşağıdaki şekilde yapın.
Ekli dosyayı görüntüle 15352

7- İşlem bittiğinde "ASD" isimli bir bölüm daha oluşacaktır. İndirdiğiniz Checkra1n uygulamasını buraya atabilirsiniz. Başka bir işlem yapmanıza gerek yok.

Şimdi geldik Checkra1n i kullanmaya.
8- Bilgisayarınızı oluşturduğunuz usb bellekten başlatın. Gelecek olan ekranda Mojave yazılı olana tıklayarak macOS yükleme ekranına gelin. Gelecek olan ilk ekranda dil seçimi yapın ve ilerleyin.
9- Catalina yükleme ekranını göreceksiniz. Burda mouse yukarı doğru götürdüğünüzde üst kısımda gri çubuk çıkacaktır. Burada "Utilities" kısmından "Terminal" uygulamasını açın.
10- Sağ üst kısımdan klavye seçimini "Turkish" olarak ayarlayın.
11- Tekrar terminal ekranına gelip aşağıdaki komutları girmeye başlayın.
Kod:
ls /Volumes/
(ilk yazan küçük harfle L 'dir.)
Bu komut size bilgisayara bağlı olan cihazları gösterecektir. Burada "ASD" isimli bölümü görmeniz gerekli.
12- Sonrasında aşağıdaki komutu girin.
Kod:
hdiutil attach /Volumes/ASD/checkra1n\ beta\ 0.9.7.dmg
(burada girdiğimiz ASD ilk başta oluşturduğumuz ASD isimli Checkra1n uygulamasını attığımız küçük kısım.)
bu kodu girdikten sonra bilgisayarınız kısa bir kaç işlem yapacaktır.
13- Son adım olarak aşağıdaki komutu girin ve checkra1n i çalıştırmaya başlayın.
Kod:
/Volumes/checkra1n/checkra1n.app/Contents/MacOs/checkra1n -v
Burdan sonra telefonunuzu DFU moda alın ve bırakın checkra1n işini yapsın :okay:
Paragonu yüklerken böyle bi hata alıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

siesta

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Usb den Catalina yi yukleyemiyoruz. Benim gibi bircok kisi ekran goruntusu atmis ama cevap veren yok.

sakuraaaaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Arkadaşlar boot ekranı gelirde kuruluma atlamaz ise orada kalır ise zorlamayın kafa şişirirsiniz bekleyin çıkacak dedi adam yapıyormuş
Mesaj düzenlendi:

Paragonu yüklerken böyle bi hata alıyorum

Arkadaşım sisteminde servis paketi eksik windows bileşenleri eski olduğu için dll eksikliği var o dll yi indirip kurmanda işe yaramaz işletim sistemini güncelle yada paket yükle
Mesaj düzenlendi:

Arkadaşlar boot ekranı gelirde kuruluma atlamaz ise orada kalır ise zorlamayın kafa şişirirsiniz bekleyin çıkacak dedi adam yapıyormuş
Mesaj düzenlendi:

Arkadaşım sisteminde servis paketi eksik windows bileşenleri eski olduğu için dll eksikliği var o dll yi indirip kurmanda işe yaramaz işletim sistemini güncelle yada paket yükle
Yahut paragonun eski sürümünü kur o çalışır sisteminde

SzRBHDR

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Şuanda yüklemeye çalışıyorum cevaplarsanız çok iyi olur

anls41

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Hazırladığımız usb bellekten bilgisayarı başlatınca yükleme ekranında klavye mouse çalışmıyor ve otomatik setup ekranına atıyor siyah ekranda kodlar yazıyor ve kalıyor bu sorunu nasıl çözebilirim arkadaşlar

anls41

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus

Oto boot ettikten sonra ise şu ekrandan ileriye gidemiyorum arkadaşlar. Kullandığım klavye mouse Bluetooth lu acaba kablolu mu kullanmalıyım ?

SzRBHDR

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu işlemlerden sonra 16 gb olan usbim 200 mb olarak görünüyo biçimlendirmeme rağmen düzelmiyo ne yapabilirim ?

sakuraaaaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Bu işlemlerden sonra 16 gb olan usbim 200 mb olarak görünüyo biçimlendirmeme rağmen düzelmiyo ne yapabilirim ?

Hp disk biçimlendirme programı var onu indir onda biçimlendir diğerlerinden daha düzgün yapar

demirel

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Attemting system restart mach reboot yazıyor ve öyle kalıyor oto boot tan sonra @gokmenecer hocam nasıl çözeriz

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
arkadaşlar kısacası size bir kaç sorundan bahsedicem özellikle amd işlemci kullanana arkadaşlar için.
Dün baya testler yaptım şöyle bir sonuçlara vardım.
Evde kullandıgım pc amd ve high sierra kurulumu yaptım. Kurulum başarılı oldu ve masaüstü geldi.Fakat jb yaparken checkrain uygulaması kapanıyordu yani jb yapmıyordu telefonu. Diğer yöntem olarak bu konudaki yöntemi denedim fakat bundada uygulama error veriyordu. Yani kısacası arkadaşlar pc'nize mac os kurulabiliyorsa tamamen ve jb yapabiliyorsanız bu konudaki yöntemide yaptığınızda çalışıcaktır. Eğer cihazınıza mac os kurulamıyor veya kurulum ekranında işletim sistemini kurarken hata veriyorsa bundada hata vericektir. Yani pc'nizin donanımı mac os uyumluysa ve sorunsuz kuruluyorsa bu yöntemde işe yarıyor.Eğer kurulamıyorsa bu yöntemle ile boşuna uğraşmayın. Çalışmaz.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Reloading_Data

Testler ve Bilgiler için tşk....

bence biraz daha uğraşmalısın burda önemli olan 16 GB USB ve linkdeki imaj...

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Reloading_Data

Testler ve Bilgiler için tşk....

bence biraz daha uğraşmalısın burda önemli olan 16 GB USB ve linkdeki imaj...
burdaki yöntem ilede denediğimde terminal ekranında cihazı dfu moda almamı istiyor alıyorum hocam sonra işlem başlıyor 2 saniye sonra error-36 hatası veriyor. Sonra bu imajı direk kurdum pc ye kurulum başarılı oldu masa üstü geldi chechrain uygulamasını indirdim cihaza bağladım uygulama kapandı her defasında sonra intel makinede denedim onda başarılı oldu. bu yöntemlede başarılı oldu tam kurulum yaptıktan sonrada başarılı oldu yani anladımki cihaza tam kurulum yapılıyorsa ve checkrain başarılı jb yapıyorsa bu yöntemde çalışıyor demektir :)

pepe7115

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
1-2 güne windows sürümü çıkacak uğraşmayın boşuna beklemede kalın

thrasherr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X

Disk yoneticisine gir orda flashdiskin gorunur iki bolum var ikiside sag tikla birim sil de ayrilmamis alana donecek onada saga tikla yeni birim tikla

SzRBHDR

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
1-2 güne windows sürümü çıkacak uğraşmayın boşuna beklemede kalın
Kesin mi ? Kaç gündür denemediğim yöntem kalmadı en son telefonu satılığa çıkardım huawei almayı düşünüyorum bu sebepten

berkayildiz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kesin mi ? Kaç gündür denemediğim yöntem kalmadı en son telefonu satılığa çıkardım huawei almayı düşünüyorum bu sebepten

Yok artık :)
Mesaj düzenlendi:

Torrent olarak indiriyor direkt dmg olarak indirebiliyor muyuz arkadaşlar ?

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR

normal kullananlar bilemez, jailbreak işte bu ;)

canberkbaskaya

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Checkra1n’in pil performansına etkisi hakkında bilgisi olan var mı ? Unc0ver pilimi resmen sömürmüştü.%8 civarı çaldı

berkayildiz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Checkra1n’in pil performansına etkisi hakkında bilgisi olan var mı ? Unc0ver pilimi resmen sömürmüştü.%8 civarı çaldı

İp6s Plus 3400 mah batarya sabah 9 da çıkartıyorum gece 4 full oynama ile beraber %40 kalıyor jailbreaksiz jailbreakli 12-1 gibi %40

Tips
Tips
Üst Alt