Neler yeni

Windows Üzerinden Checkra1n Yüklemek

mugrib

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Arkadaşlar şu HackOS dosyasını bir türlü indiremedim. Daha doğrusu bulamadım. Nasıl inecek anlamadım. Verilen link den hiçbir şey anlaşılmıyor. Kayıt da oldum ama o isimde bir dosya yok ortada. Nasıl olacağını anlatacak birisi varmı

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar şu HackOS dosyasını bir türlü indiremedim. Daha doğrusu bulamadım. Nasıl inecek anlamadım. Verilen link den hiçbir şey anlaşılmıyor. Kayıt da oldum ama o isimde bir dosya yok ortada. Nasıl olacağını anlatacak birisi varmı
checkn1x veya bootra1n kullanarak daha kolay jailbreak yapabilirsiniz

Son düzenleme:

fdsadfg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
jeilbreak hala geçerlimi hocam
Mesaj düzenlendi:

flash bellek şartmı yanımda

escape72

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Selam Arkadaşlar ,

Checkra1n bildiğiniz gibi sadece MacOS ve HackOS (hackintosh) cihazlarda çalışıyor. Ancak aşağıda ileteceğim yeni yöntem ile artık MacOS veya hackintosh a ihtiyacınız kalmayacak.

Ön gereksinimlerimizi sıralayalım :

1- 1 adet 16 gb boyutlu usb bellek
2- Transmac programı >>
3- HackOS dmg imajı >> (başka yerden indirilmiş olan imajları kullanmayın lütfen.)
4- Ekteki dosyalar ;)
5- Paragon Partition Manager >>
6- Checkra1n >>

***Burada anlatacağım işlemler 1 usb belleği 2 ye bölerek gerçekleştirilecektir.***

8. adım ve sonrasındakileri mümkün olduğunda usb2.0 noktalarından deneyin!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------

İşlemlere başlayalım :
1- TransMac uygulamasını bilgisayarınıza kurun.
2- Boot edilebilen bir usb bellek oluşturmamız gerekiyor. Bunu da TransMac üzerinden yapacağız. Transmac uygulamasını açın ve aşağıdaki resimde görüldüğü üzere "Restore with Disk Image" i seçin
Ekli dosyayı görüntüle 15348

3- Açılan pencerede indirdiğiniz DMG uzantılı dosyayı seçin.
Ekli dosyayı görüntüle 15349

Burada dikkat etmeniz gereken kısım; eğer kullanacağınız bellek 3.0 ise mutlaka usb3.0 portuna takın. Yoksa saatlerce beklemek zorunda kalırsınız, ki bu yaklaşık 8 saat kadar sürebilir. Ciddiyim abartmıyorum :D

4- TransMac uygulamasından oluşturduğunuz usb belleği seçin ve içerisine ekteki indirdiğiniz zip içerisindeki dosyaları aşağıda ilettiğim şekilde sürükleyip bırakın
-- "AppleFSCompression.framework" klasörünü >> /System/Library/Frameworks/ bölümüne
-- "MobileDevice.framework" klasörünü >> "/System/Library/PrivateFrameworks" bölümüne
Ekli dosyayı görüntüle 15355

-- "librypto.35.dylib" ve "libssl.35.dylib" dosyalarını >> "/usr/lib/" bölümüne
Ekli dosyayı görüntüle 15354

5- Paragon Partition Manager ı bilgisayarınıza kurun. Uygulamayı açın ve Unallocated olarak görünen kısma sağ tıklayarak "Create Partition" ı seçin.
Ekli dosyayı görüntüle 15351
6- Gelen ekranda ayarları aşağıdaki şekilde yapın.
Ekli dosyayı görüntüle 15352

7- İşlem bittiğinde "ASD" isimli bir bölüm daha oluşacaktır. İndirdiğiniz Checkra1n uygulamasını buraya atabilirsiniz. Başka bir işlem yapmanıza gerek yok.

Şimdi geldik Checkra1n i kullanmaya.
8- Bilgisayarınızı oluşturduğunuz usb bellekten başlatın. Gelecek olan ekranda Mojave yazılı olana tıklayarak macOS yükleme ekranına gelin. Gelecek olan ilk ekranda dil seçimi yapın ve ilerleyin.
9- Catalina yükleme ekranını göreceksiniz. Burda mouse yukarı doğru götürdüğünüzde üst kısımda gri çubuk çıkacaktır. Burada "Utilities" kısmından "Terminal" uygulamasını açın.
10- Sağ üst kısımdan klavye seçimini "Turkish" olarak ayarlayın.
11- Tekrar terminal ekranına gelip aşağıdaki komutları girmeye başlayın.
Kod:
ls /Volumes/
(ilk yazan küçük harfle L 'dir.)
Bu komut size bilgisayara bağlı olan cihazları gösterecektir. Burada "ASD" isimli bölümü görmeniz gerekli.
12- Sonrasında aşağıdaki komutu girin.
Kod:
hdiutil attach /Volumes/ASD/checkra1n\ beta\ 0.9.7.dmg
(burada girdiğimiz ASD ilk başta oluşturduğumuz ASD isimli Checkra1n uygulamasını attığımız küçük kısım.)
bu kodu girdikten sonra bilgisayarınız kısa bir kaç işlem yapacaktır.
13- Son adım olarak aşağıdaki komutu girin ve checkra1n i çalıştırmaya başlayın.
Kod:
/Volumes/checkra1n/checkra1n.app/Contents/MacOs/checkra1n -v
Burdan sonra telefonunuzu DFU moda alın ve bırakın checkra1n işini yapsın :okay:
Unallocated olarak görünen kısma sağ tıklayarak "Create Partition" ı seçin.
dediğiniz işlemde sağ tıklama işlemi olmuyor neden acaba

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@escape72

Bu konudan Jailbreak yapabilirsin

berkansavasir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Ekteki dosyaları nasıl elde edeceğimizi anlamadım ben ya nolur yardımcı olurmusunuz ?

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
bu imajı başka yerden indiremiyor muyuz? torrent mi kaldı :)

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
16 gb flash yetmiyor uyarısı aldım

nevdar_1986

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
merhaba. ben asd bölümüne kadar geldim. burayı da oluşturdum. ama oluşturduktan sonra, bu bölümü hiç bir yerde göremedim. checkrain dosyasını nasıl atacağım içine?
Mesaj düzenlendi:

Unallocated olarak görünen kısma sağ tıklayarak "Create Partition" ı seçin.
dediğiniz işlemde sağ tıklama işlemi olmuyor neden acaba
hocam; sağ tık yaptıktan sonra bir şey yokmuş gibi görünüyor ama ekranın soluna menü geliyor oradan create new partition ya da create new volume seçip işleme devam edeceksiniz.

Son düzenleme:

nevdar_1986

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba. Ben ancak fırsat bulabildim denemeye. Checkra1n dosyasının 0.12.1 sürümü çıkmış, onu indirdim ve artım flasha. Tüm işlemler de tamam ama checkra1n yüklemeden hemen önceki komutta sürekli hata veriyor. Yazdığım komut şu:

Verdiği hata da şu:
No such file or directory

nevdar_1986

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba. Ben ancak fırsat bulabildim denemeye. Checkra1n dosyasının 0.12.1 sürümü çıkmış, onu indirdim ve artım flasha. Tüm işlemler de tamam ama checkra1n yüklemeden hemen önceki komutta sürekli hata veriyor. Yazdığım komut şu:

Verdiği hata da şu:
No such file or directory
Yok mu ya hiç başlığa bakan?
Mesaj düzenlendi:

Ra1nusb yöntemi ile yapabilirsiniz. 5s 12.4.5 cihazıma üç hafta önce yaptım. Bana göre stabil olan yöntem Ra1nusb, forumdaki diğer yöntemleri denedim ve hatta PC ye ubuntu işletim sistemi dahi kurdum yüklemeye çalıştım olmadı, en sonunda Ra1nusb ile yaptım.
Merhaba yeni bir başlıkla uyguladığınız adımları anlatsanız da herkes yararlansa? Kaç günümüz boşa gidiyor

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hangi usb yindenediysem olmuyo hata veriyor dmg secme asamasinda. Biseyi yanlismi yapiyorum acaba.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt