Neler yeni

Windows 10 a macOS High Sierra nasıl kurarız

suti38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba arkadaşlar elimde windows 10 kurulu bir Laptop var Lenova ve ben buna macOS High Sierra kurmak istiyorum. Acaba bu mümkün müdür? Eğer ki mümkünse nasıl yapabilirim neler indirmem ve neler yüklemem gerekir bu konu ile ilgili bir videolarınız varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim
Not: Elimdeki cihazın özellikleri aşağıdaki resimdeki gibidir, yeterli midir?

şimdiden herkese çok tşk ederim..WhatsApp Image 2019-05-09 at 15.03.56.jpeg

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bende de Lenovo var. Kurması kolay ama gerisi sıkıntı. Ses, wifi, bluetooth, hdmi vs ben çalıştıramadım bir türlü. Çok sıkıntılı bu yüzden. Baya araştırmak lazım. Ayrıca dosya sistemini falan da değiştireceksin Windows gibi değil. Sistemin uyumlu değilse kurmanı önermiyorum.

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
sistemin intel ise wifi ses vs sürücü yazılımlarında sıkıntın yok hepsini kuruyor benim cihaz intel cd roma 1 tb hdd takdım onda mac kurulu diger hdd girişindede windows kurulu açılışta hangisini başlatayım diye soruyor bana istedigim sistemden başlatıyorum

suti38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
harika valla bende öyle yapayım nasıl olacak o işlemler onunla ilgili bir videon varsa paylaşırsan çok sevinirim

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
harika valla bende öyle yapayım nasıl olacak o işlemler onunla ilgili bir videon varsa paylaşırsan çok sevinirim
videom yok ben nette araştıra araştıra yaptım cok basit aslında

suti38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
peki şansımı deneyeyim, ama macOS Sierra indirmede sorun var yeterli sayıda indirme oldu diye sitesinden indirim yapılamıyor. Eğer ki elin de setup var sa gönderirsen sevinirim

[email protected]

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
peki şansımı deneyeyim, ama macOS Sierra indirmede sorun var yeterli sayıda indirme oldu diye sitesinden indirim yapılamıyor. Eğer ki elin de setup var sa gönderirsen sevinirim

[email protected]
elimde dosya yok hocam dosyayı indirip flash belleğe uyarlıyorsun ve kuruluma başlıyorsun zaten sitelerde anlatılıyor flash belleğe nasıl uyarlandığı

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6

Konu bana aittir.

Kurulum aynı siteme yaptım...

Faydalanabilirsin..

@suti38

wifi adaptörü almayı unutma

suti38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
El Capitan değil de macOS High Sierra kurmak istiyorum farkı nedir bunların_?

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Fark yok. Kurulum aşamaları aynı.

Buradan takip edin. Çözümler ve diğer rehberler mevcut.

Kurulumdan sonra WiFi kartı çalışmayacaktır. Uygun WiFi kartı ya da uyumlu WiFi adaptörü almanız gerekiyor.

suti38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
bu siteden artık indirme vermiyor hata veriyor

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
montezuma eski imajlara destek vermeyeceğini açıklamış. Onu görmemiştim. O yüzden imajıda yenilemeyecektir.

Bu adresten imajı indirebilirsiniz.

Buradan da indirdiğiniz imajı yazdırmak için gerekli bilgileri görebilirsiniz.

Problem yaşarsanız eğer konu altından yazın, yardımcı olalım. Ancak tekrar belirtiyorum Wi-Fi kartınız çalışmayacaktır. Kurulumdan sonra internete ihtiyaç duyacaksanız eğer uyumlu bir çözüm bulduktan sonra kurulumu gerçekleştirin.

suti38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
wi fi ile ilgili çözümü nasıl halledelim?? onun için bir yükleme yapılacaksa yapayım

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Yükleme ile çözüme ulaşamazsınız. Ya laptop'un içindeki Wi-Fi kartını değiştireceksiniz ya da USB'den takılan Wi-Fi adaptörü alacaksınız.

Uyumluluk listesi burada:

Ben AR9285 kullanıyorum. Mojave dahil uyumluluk sağlıyor.

suti38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
USB WİFİ ADAPTÖR olarak önereceğiniz bir model var mı? Lenova Z50 için

mehmetalidemir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
osxinfo'dan başarıyla kurmuştum 1 ay falan kadar önce. Evin interneti daha bağlanmadığından pek açmıyorum. Tüm donanımlarımı tanıdı.

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
macOS masa üstü bilgisayra yükleniyormu ?

seth_my

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
arkadaşlar ben usbyi hazırlıyorum ama bilgisayarı usb'den başlatmayı deniyorum usb'den açmıyor. yani biostan açılışı usb yapmama rağmen direkt windows açılıyor. acaba usbyi biçimlendirdiğim formatta mı hata yapıyorum? bir fikri olan var mı acaba?

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
arkadaşlar ben usbyi hazırlıyorum ama bilgisayarı usb'den başlatmayı deniyorum usb'den açmıyor. yani biostan açılışı usb yapmama rağmen direkt windows açılıyor. acaba usbyi biçimlendirdiğim formatta mı hata yapıyorum? bir fikri olan var mı acaba?
USB biçimlendirme öyle dene

seth_my

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
USB biçimlendirme öyle dene
Hocam onu hallettim, ben usb’den harici hdd ye kurmak istiyorum, bu sefer de hdd yi görmüyor kurulum yapmak istediğiniz diski seçin dediği yerde. Usb giriş noktaları arasındaki farktan kaynaklanıyor galiba. Usb 3.0 olan yeri 2.0 gibi göstermek gibi bişey var mıdır acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

thrasherr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam onu hallettim, ben usb’den harici hdd ye kurmak istiyorum, bu sefer de hdd yi görmüyor kurulum yapmak istediğiniz diski seçin dediği yerde. Usb giriş noktaları arasındaki farktan kaynaklanıyor galiba. Usb 3.0 olan yeri 2.0 gibi göstermek gibi bişey var mıdır acaba

Kuramadiysan Usb 2.0 portundan kurulum yap. macOS kurulum ekrani acildiginda disk izlenceleri bolumunden harici harddiskini apfs olarak formatla o zaman gorunecektir.

seth_my

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Kuramadiysan Usb 2.0 portundan kurulum yap. macOS kurulum ekrani acildiginda disk izlenceleri bolumunden harici harddiskini apfs olarak formatla o zaman gorunecektir.

Hallettim üstad teşekkürler. Diski hfs formatında biçimlendirince geldi.

Tips
Tips
Üst Alt