Neler yeni

WikiBreak Proje

Gggggkkkk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Evet arkadaşlar. Dün moderatörümüz isteği de üzerine ilk -alakasız- konumu açıyorum.

Diyorum ki arkadaşlar, Wikimedia'yı kullanıp bir wiki yaratalım. Belgelendirme şeklinde her şeyi oraya toplayalım. Ancak bir kaç küçük problem var.

1) Sunucuyu ilk elden ben github'ın site sistemine yüklemeyi düşündüm. Domaini tutarsa alırız diye düşünüyorum. Bu konuda yardım edebilecek sunucu sistemlerinden anlayan bir arkadaş var ise çok güzel olur yardım ederse.

2) "Konu forum etiğine aykırı mı?" ilk tartışılması gerekilen bu olabilir bence. Forum'un ardından böyle bir projeye imza atmak forumdaki ana-konuları ne kadar derleyip toplamak olsa da sonuçta foruma soru-cevap dışında girişi azaltacaktır.

3) Belgelendirme işlemini yapabilecek kaç kişiye sahibiz? Kaç kişi ben yazım/noktalama konusunda üst düzey becerikliyim diye kendine güvenip forumdaki başlıkları tarayıp wiki'ye madde ekleyebilir?

MediaWiki site:
Mesaj düzenlendi:

isim nasıl bu arada ehehehe :okok:

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Sunucu şart değil. Github'ın kendi uzantısı kullanılabilir. GitHub.io olarak.
Her şey Github'da tutulur yani.

Gggggkkkk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@Gggggkkkk tam güzel düşünce diyecektim ki en sonda ki isim nasıl olmuş olayında gülmek zorunda kaldım :hahaha:
İşte hocam bu forumun gülmeye eğlenöete ihtiyacı var ya 😂 ben şu hareketli eski simgeleri kullanan bile görmüyorum hiç forumda

Sunucu şart değil. Github'ın kendi uzantısı kullanılabilir. GitHub.io olarak.
Her şey Github'da tutulur yani.
hocam daha kullanıclarsan bekliyorum yorum eğer beğenirlerse fikri bence çok güzel olur diye düşünüyorum

Admin olarak forumu etkileyeceğini düşünüyor musunuz

Ubuntu-tr bunun canlı örneği onlarda forum+wiki çalışıyorlar

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
İşte hocam bu forumun gülmeye eğlenöete ihtiyacı var ya 😂 ben şu hareketli eski simgeleri kullanan bile görmüyorum hiç forumda

hocam daha kullanıclarsan bekliyorum yorum eğer beğenirlerse fikri bence çok güzel olur diye düşünüyorum

Admin olarak forumu etkileyeceğini düşünüyor musunuz

Ubuntu-tr bunun canlı örneği onlarda forum+wiki çalışıyorlar
Forumu etkilemez ki zaten bir çok referansı forum olacaktır.

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Sen yap logo + tasarım benden... :flamethrower2:

Bu iconlarıda özlemişim... :)

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
MediaWiki fazlasıyla yeterli olacaktır.
Bilgi paylaşımı (Wikipedia tarzı) açısından, bu projeyi ben gayet beğendim.
Eksikleri Yönetim ekibi olarak elimizden geldiğince tamamlarız.

Tips
Tips
Üst Alt