Neler yeni

Whatsapp silinen mesajları görme-Watusi alternatifi var mı?

Skaty

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar watusi çok şarj harcıyor ancak silinen mesajları görme olayını da seviyorum. Silinen mesajları gösteren watusi alternatifi bir tweak var mı?

Skaty

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Var kardesim iCanReadYou tweaki isini gorur cydiageek.yourepo.com/ reposunda... isini gorur
Çok teşekkür ederim 👍

Aynı repodan iCanDeleteYou bunu denedim ama çalışmadı. Çalışsa bu da iyiymiş.

Son düzenleme:

Skaty

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Calisiyor o da ben de kullaniyorum onu ios 12.4 surum bu arada rica ederim umarim isine yaramistir
Mesaj düzenlendi:

Eyvallah kardesim 😊😊
Birkaç tane sildi ama çoğunu silmedi. Belki sürümle ilgilidir (ios 9 ve 11’de denedim). Teşekkürler tekrar.

alkann

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Calisiyor o da ben de kullaniyorum onu ios 12.4 surum bu arada rica ederim umarim isine yaramistir
Mesaj düzenlendi:

Eyvallah kardesim 😊😊
Bu iki tweak ayri ayri ne isi yariyor arkadaslar

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
iCanReadYou
Yükledim ama anlayamadım.
Ayarlarda yok.
Whatsapp a girdim sohbetten bir mesaj sildim çıktım tekrar girdim değişen bir şey nereden nasıl kontrol ediyoruz
13.3 yüklü

iskeletor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iCanReadYou
Yükledim ama anlayamadım.
Ayarlarda yok.
Whatsapp a girdim sohbetten bir mesaj sildim çıktım tekrar girdim değişen bir şey nereden nasıl kontrol ediyoruz
13.3 yüklü
Sen bir mesaji dun bile atmissan diyelim onu silebilirsin ve karsi taraf bunu sildigini gorebilir... yanlis bilmiyorsam 7 dakika sınırı var yazilan mesaji silebilmek icin... diger tweak ise bu da senin dedigin tweak onunla da karsi taraf bir mesaj silerse onu gormeni sagliyor

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Sen bir mesaji dun bile atmissan diyelim onu silebilirsin ve karsi taraf bunu sildigini gorebilir... yanlis bilmiyorsam 7 dakika sınırı var yazilan mesaji silebilmek icin... diger tweak ise bu da senin dedigin tweak onunla da karsi taraf bir mesaj silerse onu gormeni sagliyor
iCanReadYou
Bunla karşı tarafın sildiği mesajı görebiliyorum.
iCanDeleteYou
Bunla benim sildiğim mesajları görebiliyorum
Doğru mu

iskeletor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iCanReadYou
Bunla karşı tarafın sildiği mesajı görebiliyorum.
iCanDeleteYou
Bunla benim sildiğim mesajları görebiliyorum
Doğru mu
Evet tam da dedigin gibi... ayari yok bu tweaklerin... mesela biri mesaji sildiginde parantez icinde deleted mesaj yazar ama sildigi mesaji da onun altinda gorebilirsin

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Evet tam da dedigin gibi... ayari yok bu tweaklerin... mesela biri mesaji sildiginde parantez icinde deleted mesaj yazar ama sildigi mesaji da onun altinda gorebilirsin
test ettim denedim.
Sonuç ise
Karşı taraf kendi mesajını silince tel titriyor ama hangi silinen mesajı hemen göstermiyor görmek için uygulamadan çıkıp girmek gerekiyor. Buraya kadar normal.

ama benim gönderdiğim mesajı ben veya karşı taraf silince bir şey olmuyor 😁
Bu mesaj silindi diyor mesajı göstermiyor o da zaten Whatsapp ın uyarısı 😁
45AA6452-29CA-4D36-B028-4258E2CF64D7.jpeg

iskeletor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
test ettim denedim.
Sonuç ise
Karşı taraf kendi mesajını silince tel titriyor ama hangi silinen mesajı hemen göstermiyor görmek için uygulamadan çıkıp girmek gerekiyor. Buraya kadar normal.

ama benim gönderdiğim mesajı ben veya karşı taraf silince bir şey olmuyor 😁
Bu mesaj silindi diyor mesajı göstermiyor o da zaten Whatsapp ın uyarısı 😁
Ekli dosyayı görüntüle 15900
D8B8A17C-DBDD-41B1-8A3E-61FC0D2A421F.png
Mesaj düzenlendi:

Bak bende boyle oluyor

hrfat

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Watusi’nin şarj tükettiğini nerden anladınız?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@hrfat

Watusi sürekli arkaplanda çalıştığı için (son görülme vs. ) ona göre Enerji tüketir

hrfat

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
@efsane

Doğru. Fakat arkaplanda çalışan her uygulamanın şarja etkisi olur. Watusi fazladan bir şey yapıyor mu onu merak ettim. İşe yarar tweak'ler arasında yer alıyor bende.

efsane

Administrator
Cihaz
@hrfat

Arkaplan da açık olan uygulamalar şarj yemez tam aksine şarjın ömrü çoğalır..

Bununla ilgili bir konu açacağım

hrfat

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
@efsane

Ben gene anlatamadım. Dediğin gene doğru. Arkaplan’da çalışan uygulama kapatılıp tekrar açılırsa daha fazla pil tüketimi yapar. iOS’ta uygulamayı kapatmayarak özellikle sık kullanılan uygulamaları pilden tasarruf edilir. Mantıkta zaten açılmış birşeyin tekrar açılırken güç harcamamasıdır.

Bahsettiğim konu bu değil. Watusi şarj falan yiyor diyor arkadaş. Watusi’de tweak, Activator’de tweak. Bunun gibi elli tane tweak yüklü bende şuan.

Birde sen yukarda watusi arkaplan da çalıştığı için enerji tüketir dedin. Bende o mantıkta yürüdüm. Yani hepsi arkaplanda çalışıyor bu tweak’lerin. Neyse herkes istediği tweak’i kullansın :)

efsane

Administrator
Cihaz
@hrfat
Watusi Arkaplanda devamlı aktiftir , Whatsapp arkaplanı açık olduğu için Watusi de devamlı çalışır... çalışmasaydı örneğin;

--Watusi ile yaptığın ayarlar devre dışı kalırdı... (WatusiTools)

zaten Arkaplanda açık olan uygulamaların % 99'u uygulamaya bağlı (konum soruşturma) vs. yoksa 10-15 sn. sonra uyku moduna girerler ve Arkaplanda sadece bir SS kalır o uygulamaların..

Kısacası: Watusi + Whatsapp en çok enerji tüketen uygulama+Tweak ve bu da normal..

efsane

Administrator
Cihaz
Bunuda burda ekleyim bilgi için:

IOS Sisteminde (IOS 7'den beri) hiç bir uygulama Arkaplanda tam çalışmaz hatta yukarda dediğim gibi konum soruşturma vs.yoksa ölü bir uygulama gibidir..

bunların Arkaplanda açık olması Batarya için daha tasarruflu..çünkü uyku modunda olan bir uygulamayı sıfırdan başlatmıyorsunuz...

Onun için , Arkaplanda açık uygulamaları bir tık ile kapatmak için yüklediğiniz Tweakler boşunadır:)

işte örnek: KillX/Pro , BackgroundX/XS veya Activator üzeri kısa yollardan uygulamaları kapatan Tweakler'in faydası değil zararı olur Enerji bakımından...

Yani boşuna satın alınmış işe yaramayan Tweakler diyebilirim... (Activator değil)

Tips
Tips
Üst Alt