Neler yeni

Çözüldü Upscale İOS 12 Parazit

ser64

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Bu uygulama ekranın çözünürlüğünü ayarlıyor çok güzel ama. Ben iOS 12’de yaptım oluyor ama ekranın üst kısımında parazitler oluyor bunu nasıl çözebilirim? iPhone se var bu ekran çözünürlüğü çok işime yarıyor

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
kardeşim o tweak çok riskli bir tweak.kaç kişi o tweak yüzünden elmada kalıp jailbreakten oldu....bence hiç bulaşma derim....

ser64

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
1. Usta bu elmada kalma olayı nedir? 2. Başka güvenilir çözünürlüklü değiştirme tweak var mı?
kardeşim o tweak çok riskli bir tweak.kaç kişi o tweak yüzünden elmada kalıp jailbreakten oldu....bence hiç bulaşma derim....

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
1. Usta bu elmada kalma olayı nedir? 2. Başka güvenilir çözünürlüklü değiştirme tweak var mı?
Elma da kalma uyumsuz, bozuk, crackli tweaklerde sorun çıkarıp telefonun elma da kalmasıdır. Telefonun hiç bir şekilde açılmaz, elmada kalır. Ancak yeni imzası açık bir sürümü yükleyerek açarsın cihazı. Yani elmada kalmak, jb’yi Kaybetmek diyebiliriz.

Bildiğim kadarıyla yok.

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
valla benim bildigim baska bir tweak yok....elmada kalma olayı su...yükledigin uyumsuz bir tweak veya uygulamadan dolayı cihaz kapanıyor ve açtıgında elma logosu geliyor.ama telefon açılmıyor sürekli elma logosunda duruyor.....yani senin anlayacagın telefon bir daha açılmıyor...açmak için bir sürü yol denersin ama olmaz..en sonunda sürüm yükseltip jb den olursun olay bu kardeşim....

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
System Info tweaki ile çözünürlük ayarı yapılabiliyor diye biliyorum fakat şiddetle oynamamanı tavsiye ederim.

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Yaşadığın problem Glitch.

Kullandığın tweak ile orijinal ekran çözünürlüğüne geri dön ve tweakı kaldır.

Systeminfo adlı tweak’ı kur. Kurduktan sonra Ayarlar > Ekran > Display Resolution kısmına gel.

Kullanmak istediğin çözünürlüğü yaz ve set tuşuna bas. Buradan sonra yapacağın şeyler önemli.

iCleaner kurulu değilse kur. iCleaner’ı açtıktan sonra sol alttaki + tuşuna bas. Cydia Subsrate eklentileri yazan yere gel. Herhangi bir tweakı devre dışı bırak Uygula de. Çıkan uyarıya Hayır de, cihaz resping atmasın. Devre dışı bıraktığın tweakı şimdi tekrar etkinleştir, Uygula de bu sefer de Evet tuşuna bas. Resping attıktan sonra sorunsuz bir şekilde istediğin çözünürlük ayarlanacak.

Ancak olur da cihaz yeniden başlarsa ya da sen yeniden başlatırsan Glitch problemini yaşarsın. Cihazı Jailbreaklayıp orijinal çözünürlüğe geri getirip kapatıp açman gerekir düzeltmek için.

Ben bayadır bu şekilde kullanıyorum 6S’i.

89B9CA9E-9E1B-4C35-93F6-B1293D9EA6C9.jpeg8C18369F-E90B-40D1-A2A5-E44992B3A992.jpeg

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Systeminfo adlı tweak’ı kur. Kurduktan sonra Ayarlar > Ekran > Display Resolution kısmına gel.

Kullanmak istediğin çözünürlüğü yaz ve set tuşuna bas. Buradan sonra yapacağın şeyler önemli.

iCleaner kurulu değilse kur. iCleaner’ı açtıktan sonra sol alttaki + tuşuna bas. Cydia Subsrate eklentileri yazan yere gel. Herhangi bir tweakı devre dışı bırak Uygula de. Çıkan uyarıya Hayır de, cihaz resping atmasın. Devre dışı bıraktığın tweakı şimdi tekrar etkinleştir, Uygula de bu sefer de Evet tuşuna bas. Resping attıktan sonra sorunsuz bir şekilde istediğin çözünürlük ayarlanacak.

Ancak olur da cihaz yeniden başlarsa ya da sen yeniden başlatırsan Glitch problemini yaşarsın. Cihazı Jailbreaklayıp orijinal çözünürlüğe geri getirip kapatıp açman gerekir düzeltmek için.

Ekli dosyayı görüntüle 11245Ekli dosyayı görüntüle 11246
Bende 6S’de Plus’un çözünürlüğünü kullanmayı çok istiyordum da bir türlü yapamamıştım. Dediğin yöntem sağlıklı mı ? iOS 12.1.2 sürüm

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Ben bir problem yaşamadım. Systeminfo siyah ekran alabileceğiniz çözünürlükleri ayarlamıyor. Bu yüzden siyah ekran problemi yaşamınıza sebep olacak bir problem yaşamazsınız.

Bende 12.1.2 kullanıyorum. Plus’ın çözünürlüğü 1472X828. Bu şekilde ayarlama yapıp dediğim şekilde uyarlarsanız sorunsuz kullanırsınız.

ser64

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Allah razı olsun kardeşim çok işime yaradı sorunsuz kullanıyorum tel se ya ekran küçük çok işime yaradı

Ekli dosyayı görüntüle 11245Ekli dosyayı görüntüle 11246
Mesaj düzenlendi:

Dostum anlamadığım şey hani tel kapanırsa ne yap diyordun bu yaptığımız işlemleri tekrardan mı yapalım

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Allah razı olsun kardeşim çok işime yaradı sorunsuz kullanıyorum tel se ya ekran küçük çok işime yaradı

Mesaj düzenlendi:

Dostum anlamadığım şey hani tel kapanırsa ne yap diyordun bu yaptığımız işlemleri tekrardan mı yapalım
Telefon kapandığında jailbreak yapıp orijinal çözünürlüğe getirmeniz gerekiyor. Getirdikten sonra direk kapatıp tekrar açıp jailbreak yapacaksınız.

Ardından istediğiniz çözünürlüğe geri getirip yukarı da adımları tekrarlayacaksınız.

Kapanıp açılınca saçmalıyor çünkü.

ser64

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Usta anlamadığım şey zaten tel kapanınca jbsiz düz hale geliyor zaten normal çözünürlüğe dönmüyor mu?
Telefon kapandığında jailbreak yapıp orijinal çözünürlüğe getirmeniz gerekiyor. Getirdikten sonra direk kapatıp tekrar açıp jailbreak yapacaksınız.

Ardından istediğiniz çözünürlüğe geri getirip yukarı da adımları tekrarlayacaksınız.

Kapanıp açılınca saçmalıyor çünkü.

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Usta anlamadığım şey zaten tel kapanınca jbsiz düz hale geliyor zaten normal çözünürlüğe dönmüyor mu?
Hayır dönmüyor. Ondan dolayı saçmalıyor zaten. Sistem dosyasında yaptığı değişiklik kalıcı olarak kalıyor ve Glitch problemi yaşatıyor. Bu yüzden orijinal çözünürlüğe getiriyoruz ve Glitch problemini ortadan kaldırıyoruz.

ser64

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Peki dostum diyelim ki tel kapandı ve jb gitti ve iCleaner da giremiyoruz o zaman nasıl eski haline getireceğiz?
Hayır dönmüyor. Ondan dolayı saçmalıyor zaten. Sistem dosyasında yaptığı değişiklik kalıcı olarak kalıyor ve Glitch problemi yaşatıyor. Bu yüzden orijinal çözünürlüğe getiriyoruz ve Glitch problemini ortadan kaldırıyoruz.

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Hocam şimdi telefonunuz olduda kapandı diyelim. Telefonu açtınız, Jailbreaksız bir şekilde açıldı.

Sistem dosyalarını değiştirerek çözünürlük ayarlandığı için şuan daha önce ayarladığınız çözünürlük ayarı var. Ayrıca Glitch problemi de yaşıyorsunuz.

Telefonu Jailbreak'lıyorsunuz, Ayarlar > Ekran > Display Resolution altından cihazın orijinal çözünürlüğünü ayarlıyorsunuz, sonra telefonu kapatıp tekrar açıyorsunuz.

Telefon açıldığında Jailbreak'siz ve orijinal çözünürlüğüne ayarlanmış olacak. Bundan sonra Jailbreak'layıp çözünürlük ayarı yapabilirsiniz tekrar.

Jailbreak'siz iken iCleaner ile ilgili bir işlem yapmıyorsunuz yani.

Normadia

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Whooww. Bunu çok istiyordum ama korktum açıkçası

ser64

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Bir sıkıntı olmadı bende ve çok da güzel oldu

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ben bir problem yaşamadım. Systeminfo siyah ekran alabileceğiniz çözünürlükleri ayarlamıyor. Bu yüzden siyah ekran problemi yaşamınıza sebep olacak bir problem yaşamazsınız.

Bende 12.1.2 kullanıyorum. Plus’ın çözünürlüğü 1472X828. Bu şekilde ayarlama yapıp dediğim şekilde uyarlarsanız sorunsuz kullanırsınız.
Yaptım dediğini miss gibi oldu adamsın. iOS 11’den beri bu olayı arıyordum sonunda oldu. 👍

ser64

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Dostum anladım çooook sağol. Bir kere de iyice anlayayım diye kendim yaptım. Ama çok uğraşıyor be başka kolay yolu yokmudur dostum?
Hocam şimdi telefonunuz olduda kapandı diyelim. Telefonu açtınız, Jailbreaksız bir şekilde açıldı.

Sistem dosyalarını değiştirerek çözünürlük ayarlandığı için şuan daha önce ayarladığınız çözünürlük ayarı var. Ayrıca Glitch problemi de yaşıyorsunuz.

Telefonu Jailbreak'lıyorsunuz, Ayarlar > Ekran > Display Resolution altından cihazın orijinal çözünürlüğünü ayarlıyorsunuz, sonra telefonu kapatıp tekrar açıyorsunuz.

Telefon açıldığında Jailbreak'siz ve orijinal çözünürlüğüne ayarlanmış olacak. Bundan sonra Jailbreak'layıp çözünürlük ayarı yapabilirsiniz tekrar.

Jailbreak'siz iken iCleaner ile ilgili bir işlem yapmıyorsunuz yani.

bilaleminturker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
jailbreak'siz modda problem yaşamamak için iPhone 5s,6,6s ve 7 Çözünürlük Değiştirme bu konudaki method 2 yi kullanabilirsin.
ben i6s cihazımda electra ile sorunsuz kullanıyorum. jb'siz modda normal çözünürlükte çalışıyor. jb yaptığımda otomatik olarak ayarladığım çözünürlüğe ayarlıyor. ilk kurulum aşamasında bir kere uğraşıyorsun bir daha uğraşmıyorsun. tavsiye ederim.

ilk defa çözünürlük değiştireceksen systeminfo tweakını kur çözünürlüğü değiştir. respring yap. sonra orjinal çözünürlüğe geç tekrar respring yap. bu aşama com.apple.iokit.IOMobileGraphicsFamily.plist dosyanın oluşması için önemli. daha sonra bahsettğim konudaki methot 2 adımlarını uygula. işlem bitince systeminfo tweakını kaldırabilirsin. onunla işin kalmıyor. ama bende kurulu çünkü o tweak ile shsh2 kayıtlarımı alıyorum.

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
@berkayaksoy bu dediğin yöntem facebook twitter gibi uygulamalarda çözünürlüğü düşürüyor bende daha önce yapmştım hala öyle mi ?

Tips
Tips
Üst Alt