Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Ak.if

Crackli Repo kullanıyorsun sorun yaşaman gayet normal!

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
tweakler ayarlarda gözükmüyor buna çözüm öneriniz var mıdır?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
tweakler ayarlarda gözükmüyor buna çözüm öneriniz var mıdır?
Çözüm önerim şu: Sıfır bir kurulum!

Önerimiz:
1. Crackli tweak ve Repo kullanacaksan forum olarak yardım etmem/etmeyiz...

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Çözüm önerim şu: Sıfır bir kurulum!

Önerimiz:
1. Crackli tweak ve Repo kullanacaksan forum olarak yardım etmem/etmeyiz...
Hocam sıfır kurulum için halihazırda imzası açık bir chimera jb aracına ihtiyacım olacak demi! Peki var mı yok. Mevcut durumda ne yapılabilir konusunda destek talebinde bulundum. Ayarlarda tweaklerin gözükmemesi yeni olan birşey. Oysa o crackli repo aylardan beri var. Forum adminleri olarak bir desteğiniz olmayacaksa saygı duyarım diğer forum üyelerinden destek beklerim eğer beni forumdan engellemeyecekseniz.

Nocnoc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Uncover osn surum. Her yerden indirdim. Farketmiyor
11.1.1 ipad.
Uncover 2.inci adimda (alt satirda initializing jailbreak ) yazdiktan sonra reboot yapiyor
Ne yapabilirim
Uncover son surum
Cevap icin tesekkurler simdiden

Metuz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
DE98697A-5661-4409-BFA0-C918BA1D72B0.jpeg
jail yaparken error 71 verdi
Ne hatası bu ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Ekli dosyayı görüntüle 17129
jail yaparken error 71 verdi
Ne hatası bu ?

Error -71: Use the (USB Safe) option in the boot menu.
Error -77: Remove your passcode before starting the jailbreak, you can set it back once done.
Error -78: Exit checkra1n and double-check you entered sudo checkra1n
Secure Boot Errors: You can disable Secure Boot in your BIOS settings.
USB Errors: Try swapping cables and changing from USB 2.0 (black port) to 3.0 (blue port) and vice versa.
Graphics Errors: Use the (Graphics Safe) option in the boot menu.
ACPI Errors: On the boot menu, select RAM mode, then press TAB and add acpi=off nomodeset to the prompt.

Hata -71: Önyükleme menüsündeki (USB Güvenli) seçeneğini kullanın.
Hata -77: Jailbreak'i başlatmadan önce şifrenizi kaldırın, bir kez bitirdiğinizde geri ayarlayabilirsiniz.
Hata -78: Checkra1n'den çıkın ve sudo checkra1n'ye girdiğinizi iki kez kontrol edin
Güvenli Önyükleme Hataları: Güvenli Önyükleme'yi BIOS ayarlarınızdan devre dışı bırakabilirsiniz.
USB Hataları: Kabloları değiştirmeyi ve USB 2.0'dan (siyah bağlantı noktası) 3.0'a (mavi bağlantı noktası) geçmeyi deneyin veya bunun tersi de geçerlidir.
Grafik Hataları: Önyükleme menüsündeki (Grafik Kasası) seçeneğini kullanın.
ACPI Hataları: Önyükleme menüsünde RAM modunu seçin, sonra SEKME tuşuna basın ve komut istemine acpi = off nomodeset ekleyin.

Metuz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Error -71: Use the (USB Safe) option in the boot menu.
Error -77: Remove your passcode before starting the jailbreak, you can set it back once done.
Error -78: Exit checkra1n and double-check you entered sudo checkra1n
Secure Boot Errors: You can disable Secure Boot in your BIOS settings.
USB Errors: Try swapping cables and changing from USB 2.0 (black port) to 3.0 (blue port) and vice versa.
Graphics Errors: Use the (Graphics Safe) option in the boot menu.
ACPI Errors: On the boot menu, select RAM mode, then press TAB and add acpi=off nomodeset to the prompt.

Hata -71: Önyükleme menüsündeki (USB Güvenli) seçeneğini kullanın.
Hata -77: Jailbreak'i başlatmadan önce şifrenizi kaldırın, bir kez bitirdiğinizde geri ayarlayabilirsiniz.
Hata -78: Checkra1n'den çıkın ve sudo checkra1n'ye girdiğinizi iki kez kontrol edin
Güvenli Önyükleme Hataları: Güvenli Önyükleme'yi BIOS ayarlarınızdan devre dışı bırakabilirsiniz.
USB Hataları: Kabloları değiştirmeyi ve USB 2.0'dan (siyah bağlantı noktası) 3.0'a (mavi bağlantı noktası) geçmeyi deneyin veya bunun tersi de geçerlidir.
Grafik Hataları: Önyükleme menüsündeki (Grafik Kasası) seçeneğini kullanın.
ACPI Hataları: Önyükleme menüsünde RAM modunu seçin, sonra SEKME tuşuna basın ve komut istemine acpi = off nomodeset ekleyin.
Usb güvenli seçeneğinide denedim ama yine aynı hatayı veriyor

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Silip tekrar yükleyin. İmzasının süresi dolmuştur.

Tek1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Unc0ver imza süresi dolduğu için uygulamaya giriş yapamıyorsun.
Bu konu da ki yönlendirmeleri takip edebilirsin. Onun harici 3.parti uygulama ve sitelerde ki unc0ver yüklemeleri tavsiye edilmediği için şuan bu yöntemi yapman daha uygun olacaktır.

Feanor

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Unc0ver imza süresi dolduğu için uygulamaya giriş yapamıyorsun.
Bu konu da ki yönlendirmeleri takip edebilirsin. Onun harici 3.parti uygulama ve sitelerde ki unc0ver yüklemeleri tavsiye edilmediği için şuan bu yöntemi yapman daha uygun olacaktır.
Bide bu sadece unc0ver da olmuyor normalde appcake indirip unc0ver dosyasını onun içine atıp ordan indiriyordum fakat appcake uygulamasını indirince de aynısı oluyor

gislilovich

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
Öncelikle hayırli bayramlar.

Cihazım ipad pro surumu 13.5

Jb işinde yeniyim yapamiyorum unc0verı indirdigimde iniyor sürekli ustu koyu kalıyor ve üstüne tıkladığımda "Unc0ver yüklenemiyor lütfen daha sonra deneyin diyor sürekli. Acaba sertifika sorunu mu oluyor nerede yanlış yapıyorum ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Öncelikle hayırli bayramlar.

Cihazım ipad pro surumu 13.5

Jb işinde yeniyim yapamiyorum unc0verı indirdigimde iniyor sürekli ustu koyu kalıyor ve üstüne tıkladığımda "Unc0ver yüklenemiyor lütfen daha sonra deneyin diyor sürekli. Acaba sertifika sorunu mu oluyor nerede yanlış yapıyorum ?
Sertifika sorunu dediğiniz gibi burdan deneyin olmaz ise pc de altsigner ile imzalama yapıp 3utools ile yükleyin.

gislilovich

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
Dev hesabi almama.gerek var mı peki ? Pekala oyle yukledigimde tablet kapandiginda vesaire jb sıfırlanmaz değilmi ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Dev hesabi almama.gerek var mı peki ? Pekala oyle yukledigimde tablet kapandiginda vesaire jb sıfırlanmaz değilmi ?
Dev hesabı ile ipa yı bir kez yüklersiniz ve bir yıl boyunca yükleme sorunu yaşamadan jb kullanırsınız.
Bu tür sitelerden yükleme yaptığınız takdirde her hafta tekrar ipa yüklemeniz gerekli
Cihaz kapanıp açıldığında ise sadece jb devre dışı kalır yüklediğiniz repo ve tweaklarınız silinmez. Tekrar jb yaparak kullanmaya devam edersiniz.

gislilovich

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
Hocam ben yeniyim cok ugrasmiyayim dev hesabi icin nereye yonlendirirsiniz kiminle nasil ilwtisime gecerim

BunyaminCerrah

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
uncover 13.5 jailbreak yaptım ilkbaşta çalıştı birsürü repo ve tweak yükledim sonra ana ekranda müzik çalma yerinde kayma vardı resetledim tekrar jb yaptım uzun süre apple logosunda kalıyor sonra resetliyor kendini açılıyor bunun çözümü yok mu repolar ve tweakler gitmeden nasıl bu olaydan kurtulabilirim

Tips
Tips
Üst Alt