Neler yeni

unc0ver ~ iOS 11.0 - 14.8 Jailbreak!

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Arkadaşlar bir ay önce 5.0.0 ile yaptığım jb'i o zamandan bu güne değin hiç cihaz kapa/ aç durumuna düşmeden sürdürmüştüm. Reprovision ile de otomatik imzalamayı da yapıyordu. Ancak dün akşam bir tweak yüklerken cihaz kapandı açıldı. Jb aracına tıklayıp aktif etmeye çalıştığımda 32/32 oldu ve jb tamamlandı bildirimini de gördüm tamam a basınca cihaz tekrar kapandı ve iki dakika sonra açıldığında jb aslında olmamış gördüm. En güncel unc0ver aracı 5.2.0 ı indirdim pc e. altsigner ile imzaladım.... imzalı ipayı 3utools ile cihazıma attım cihazdan jb i gene aynı şekilde çalıştırdım... 30/31 oldu ve ekrana jb tamamlandı ve reboot edilecek bildirimi geldi gene ve ok e bastım. Cihaz kapandı...3 dakika sonra cihaz kendine geldi ama jb olmamış halde. Başta adminlerimiz olmak üzere arkadaşların çözüm önerileri ve yardımlarını bekliyorum.
Mesaj düzenlendi:

Arkadaşlar bir ay önce 5.0.0 ile yaptığım jb'i o zamandan bu güne değin hiç cihaz kapa/ aç durumuna düşmeden sürdürmüştüm. Reprovision ile de otomatik imzalamayı da yapıyordu. Ancak dün akşam bir tweak yüklerken cihaz kapandı açıldı. Jb aracına tıklayıp aktif etmeye çalıştığımda 32/32 oldu ve jb tamamlandı bildirimini de gördüm tamam a basınca cihaz tekrar kapandı ve iki dakika sonra açıldığında jb aslında olmamış gördüm. En güncel unc0ver aracı 5.2.0 ı indirdim pc e. altsigner ile imzaladım.... imzalı ipayı 3utools ile cihazıma attım cihazdan jb i gene aynı şekilde çalıştırdım... 30/31 oldu ve ekrana jb tamamlandı ve reboot edilecek bildirimi geldi gene ve ok e bastım. Cihaz kapandı...3 dakika sonra cihaz kendine geldi ama jb olmamış halde. Başta adminlerimiz olmak üzere arkadaşların çözüm önerileri ve yardımlarını bekliyorum.
@coolstar üstadım şu esnada senin online olduğunu görünce bir kulağını çınlatayım istedim. Belki görmüşsündür bu yardım talebimi ve çözüm bilgin belki yoktur, affına sığınırım ama eğer bir tavsiyen varsa çok sevinirim. Saatlerdir burada online halde beklemekteyim :)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Ak.if

Uyumlu tweaK kurmamışsın onun için sorun yaşıyorsun...

Son kurduğun Tweaki sil...

cihazı yeniden başlat ve Uncover ayarlarından “Load Tweaks” tikini kapat...

Sonra Cydia aç ve son kurduğun tweaki sil gerçi crackli tweaK çok sende /:

Daha sonra cihazı yeniden başlat load tweaks tikini aç ve Jailbreak yap

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
@Ak.if

Uyumlu tweaK kurmamışsın onun için sorun yaşıyorsun...

Son kurduğun Tweaki sil...

cihazı yeniden başlat ve Uncover ayarlarından “Load Tweaks” tikini kapat...

Sonra Cydia aç ve son kurduğun tweaki sil gerçi crackli tweaK çok sende /:

Daha sonra cihazı yeniden başlat load tweaks tikini aç ve Jailbreak yap
@efsane üstad ne diyim ama dikkat ediyorum... (bu seferki kurduğum klavye üstüne numara ekleme tweaki gibi birşeydi)...
Neyse...üstadım şimdi halihazırda cihazım jb'li değil işte...
ilk yapmam gereken şeyi "son kurduğun tweaki sil" diye yazmışsın ama jb aktif olsa hemen o dediğini yapcam. Benim asıl sıkıntım jailbreaki aktifleştiremiyorum.
Ben gene de senin dediğini yapıp cihazı kapa/aç yaptım ve load tweaks i kapattım ana menüsüne döndüm jailbreaki çalıştırdım... reboot etti kendine geldi ve gene cihazım jailbreakli değil.

Ayarlarda açık olan sadece "disable auto updates ve share os crash logs"

efsane

Administrator
Cihaz
@efsane üstad ne diyim ama dikkat ediyorum... (bu seferki kurduğum klavye üstüne numara ekleme tweaki gibi birşeydi)...
Neyse...üstadım şimdi halihazırda cihazım jb'li değil işte...
ilk yapmam gereken şeyi "son kurduğun tweaki sil" diye yazmışsın ama jb aktif olsa hemen o dediğini yapcam. Benim asıl sıkıntım jailbreaki aktifleştiremiyorum.
Ben gene de senin dediğini yapıp cihazı kapa/aç yaptım ve load tweaks i kapattım ana menüsüne döndüm jailbreaki çalıştırdım... reboot etti kendine geldi ve gene cihazım jailbreakli değil.

Ayarlarda açık olan sadece "disable auto updates ve share os crash logs"
Sen benim dediğimi yaptıktan sonra Cydia’ya giremedinmi ?

Jailbreak aktif olur eğer load tweaks tikini kapatırsan normal Cydia açılır ama Safe modunda gibi olur... tweakleri kapatırken Jailbreak aktif oluyorsa tweakleri açarkende JB aktif olması şart

Eğer tweakler açıksa JB aktif olmuyorsa tweaklerin sorunlu... başka bir yol yok

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Sen benim dediğimi yaptıktan sonra Cydia’ya giremedinmi ?

Jailbreak aktif olur eğer load tweaks tikini kapatırsan normal Cydia açılır ama Safe modunda gibi olur... tweakleri kapatırken Jailbreak aktif oluyorsa tweakleri açarkende JB aktif olması şart

Eğer tweakler açıksa JB aktif olmuyorsa tweaklerin sorunlu... başka bir yol yok
Üstadım büyüksün ya 24 saat jb'siz kalmak nasıl bi işkenceymiş :) sayende safe mod görünümünde cydia yı da öğrenmiş oldum :)
Sorunumu giderdiğin için minnettarım .

Denizalican

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
13.6 pc siz kurulumu çıktı mı 13.5 gibi arkadaşlar

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
unc0ver 5.2.1 sürümü yayınlandı. Bir çok hata düzeltmesi içeriyor. Güncellemenizi tavsiye ederim.

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Halen 13.5.1 için çıkmasını bekliyorum inşallah çıkar.

Betalaktamaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Hocam merhabalar. Yardım ederseniz sevinirim. Arkadaşımın cihazına jb işlemi yaptım ancak beğenmedi ve silmemi istedi. Unjailbreak yaptım ancak ota güncellemelerini yeniden açamadım. Restore roots ve disable ota updates inaktif edip re-jb yaptım, olmadı. Succession ile restore ettim yine olmadı. Önerileriniz var mı?

Cihaz iPhone SE 2020 ve 13.4.1 sürüm. Arkadaşıma telefonu ben aldırttım, çok beğendi. JB beğenmedi ne yazıkki

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Hocam merhabalar. Yardım ederseniz sevinirim. Arkadaşımın cihazına jb işlemi yaptım ancak beğenmedi ve silmemi istedi. Unjailbreak yaptım ancak ota güncellemelerini yeniden açamadım. Restore roots ve disable ota updates inaktif edip re-jb yaptım, olmadı. Succession ile restore ettim yine olmadı. Önerileriniz var mı?

Cihaz iPhone SE 2020 ve 13.4.1 sürüm. Arkadaşıma telefonu ben aldırttım, çok beğendi. JB beğenmedi ne yazıkki
Beğenmediyse eğer itunes ile son sürüme yükseltiverirsin. 13.5.1 kullansın. Daha temiz bir kurulum yaparsın bidaha da sıkıntı yaşamaz

Betalaktamaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Beğenmediyse eğer itunes ile son sürüme yükseltiverirsin. 13.5.1 kullansın. Daha temiz bir kurulum yaparsın bidaha da sıkıntı yaşamaz
Hocam son sürüme DFU moduyla alsam ota güncellemeleri gelmeye başlar mi bilemedim. Eğer jailbreak yaparak bir işlem yapmam gerekiyorsa 13.4.1’de kalıp o işlemi yapıp ondan sonra yükseltmem gerekir. Fikriniz var mi?

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Hocam son sürüme DFU moduyla alsam ota güncellemeleri gelmeye başlar mi bilemedim. Eğer jailbreak yaparak bir işlem yapmam gerekiyorsa 13.4.1’de kalıp o işlemi yapıp ondan sonra yükseltmem gerekir. Fikriniz var mi?
Gelir merak etme. Dfu moda alıp tertemiz kurulum yap canavar gibi kullansın her bi güncellemesinide alır sıkıntısız.
Dfu moda al 13.5.1 indir itunes ile restoreyi başlat sonrasını al kahveni kurulumu izle. Sonrası yağ gibi :)

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
12.4.7 sürümüne ne zaman gelir arkadaşlar. Checkra1n desteği yok bildiğim kadarıyla. Cihazım 5S. Normalde 12.1.1 sürümünde JB ile takılıyordum. Dün şebeke sistemi bozulduğu için DFU ile 12.4.7 kurdum. Elimde SHSH kaydı da var 12.1.1’in ama JB’siz dönülmüyor. Takıldım kaldım 12.4.7’e gelir umarım JB.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam internette yapan görmedim Checkra1n ile 12.4.7 JB. Herhalde yok diye düşündüm.

Yok var var zaten İOS 12'de '12.3' üstü her sürümü destekler

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yok var var zaten İOS 12'de '12.3' üstü her sürümü destekler
Ne biliyim hocam Youtube’a yazdım RootlessJB falan geldi Checkra1n falan yoktu.

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yok hocam var var kendim de kullanıyorum
Hocam şu an farkettim de boşuna 12.4.7 yapmışım NetworkManager tweaki yüzünden olmuş tüm sorun Boşu boşuna gitti tüm JB geçmişim.

efsane

Administrator
Cihaz
Hocam şu an farkettim de boşuna 12.4.7 yapmışım NetworkManager tweaki yüzünden olmuş tüm sorun Boşu boşuna gitti tüm JB geçmişim.

Bu konudan tekrar Jailbreak yapabilirsin...

beytug16

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba 13.5 uncover ota güncellemesini engellemek için ne yapmam gerek.?ayarlar bölümünden kapalı olduğu halde 13.5.1 bu gece yüklensinmi diye telefonun ekranına bildirim geliyor..yanlışlıkla basıcam diye korkuyorum..Bunu engellemenin yolu yokmudur.?

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba 13.5 uncover ota güncellemesini engellemek için ne yapmam gerek.?ayarlar bölümünden kapalı olduğu halde 13.5.1 bu gece yüklensinmi diye telefonun ekranına bildirim geliyor..yanlışlıkla basıcam diye korkuyorum..Bunu engellemenin yolu yokmudur.?
unc0ver ayarlarında bu ayar var diye hatırlıyorum bi kurcalayın

Tips
Tips
Üst Alt