Neler yeni

Duyuru unc0ver / Chimera Arası Pratik Geçiş

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hali hazırda cihazında yüklü olan Jb aracını, tweak'lerini, ayarlarını, uygulamalarını yani kurulu olan sistemini kaybetmeden diğer Jb aracını denemek isteyenler ;

SnapBack Uygulamasını kullanarak aynı cihaz da hem unc0ver ( Cydia ) hemde Chimera ( Sileo ) deneyimini aynı anda yaşayabilirsiniz. İki Jb aracı arasında geçiş yapabilirsiniz. Yada hali hazırda ki unc0ver kullanıcıları, Cihazların da hiç bir restore işlemine gerek kalmadan, Chimera yükleyip deneyebilir, dilediği zaman da eski unc0ver sistemine geri dönebilir hemde hiç bir veri kaybetmeden.
  • Snapback uygulamasını cihazınıza yükleyin
  • Root Snapshots sekmesinden bir yedek oluşturun. Bu yedeği, şu anda kullandığınız Jb aracı adı ile isimlendirin ( unc0ver yada Chimera )
  • Aynı sekmede bulunan Orig-fs ye tıklayarak cihazınızdan Jb dosyalarını silin.
  • Orig-fs cihazınızın sistem yedeğidir Bu yüklemeyi yaptığınızda cihazınız Jb den arındırılmış olur. Ama Appstor'dan indirdiğiniz uygulamalar silinmez.
  • Cihazınıza Orig-fs geri yüklemesini yaptıktan sonra, cihazınız da Jb le ilgili uygulamaların iconları kalabilir bunu sorun etmeyin
  • Şimdi cihazınıza diğer kullanmak istediğiniz Jb aracını yükleyin ve jb yapın.
  • Snapback uygulamasını tekrar yükleyip, tekrar yedek alın ve adına yeni yüklediğiniz Jb aracının ismini verin.
  • Artık Farklı Jb araçları ile tasarlanmış sistemleriniz arasında geçiş yapabilirsiniz. ( Veri Kaybetmeden )
Diğer Jb sisteminize dönmek için yapmanız gereken tek şey Snapback uygulamasındaki ilgili yedeği tekrar yüklemek.

Kendi Cihazım da denedim ve hiç sorun yaşamadım. Şu anda Aynı cihaz da hem unc0ver ( Cydia ) hemde Chimera ( Sileo ) deneyimini yaşıyorum.

** Bu yöntemde kullanılan uygulama bir Yedek geri yükleme aracıdır ve tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.
** Yöntemi denemeden önce SnapBack konusunu incelemenizi öneririm.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Eline sağlık hocam deneyeceğim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

viast

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Hocam sitenizden aldığım developer hesabına bişey olur mu bu yöntemde ?

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Jovi bu işlemi yaparsanız Unc0ver Uygulaması ve diğer yüklü olan uygulamalar aynen kalır telefonda. Yani işlem bitiminde cihazınızda hem uncOver hemde Chimera uygulaması sabit olarak kalacak. Siz silmediğiniz sürece.

Kenan___

daby66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
ayakta alkışlıyorum seni teşekkür ederiz

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hali hazırda cihazında yüklü olan Jb aracını, tweak'lerini, ayarlarını, uygulamalarını yani kurulu olan sistemini kaybetmeden diğer Jb aracını denemek isteyenler ;

SnapBack Uygulamasını kullanarak aynı cihaz da hem unc0ver ( Cydia ) hemde Chimera ( Sileo ) deneyimini aynı anda yaşayabilirsiniz. İki Jb aracı arasında geçiş yapabilirsiniz. Yada hali hazırda ki unc0ver kullanıcıları, Cihazların da hiç bir restore işlemine gerek kalmadan, Chimera yükleyip deneyebilir, canı ne zaman isterse de eski unc0ver sistemine geri dönebilir hemde hiç bir veri kaybetmeden.
  • Snapback uygulamasını cihazınıza yükleyin
  • Root Snapshots sekmesinden bir yedek oluşturun. İsim olarak bulunduğunuz Jb aracının ismini kullanın ( unc0ver yada Chimera )
  • Aynı sekmede bulunan Orig-fs ye tıklayarak cihazınızdan Jb dosyalarını silin.
  • Orig-fs cihazınızın sistem yedeğidir Bu yüklemeyi yaptığınızda cihazınız Jb den arındırılmış olur. Ama Appstor'dan indirdiğiniz uygulamalar silinmez.
  • Cihazınıza Orig-fs geri yüklemesini yaptıktan sonra, cihazınız da Jb le ilgili uygulamaların iconları kalabilir bunu sorun etmeyin
  • Şimdi cihazınıza diğer kullanmak istediğiniz Jb aracını yükleyin ve jb yapın.
  • Snapback uygulamasını tekrar yükleyip, tekrar yedek alın ve adına bulunduğunuz Jb aracının adını verin.
  • Artık Farklı Jb araçları ile tasarlanmış sistemleriniz arasında geçiş yapabilirsiniz.
Diğer Jb sisteminize dönmek için yapmanız gereken tek şey Snapback uygulamasındaki yedeği tekrar yüklemek.
Kendi Cihazım da denedim ve hiç sorun yaşamadım. Şu anda Aynı cihaz da hem unc0ver ( Cydia ) hemde Chimera ( Sileo ) deneyimini yaşıyorum.

** Bu yöntemde kullanılan uygulama bir Yedek geri yükleme aracıdır ve tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.
** Yöntemi denemeden önce SnapBack konusunu incelemenizi öneririm.
Hocam bu yüksek miktarda hafıza kullanımına sebep olmaz mı

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Mükemmel paylaşım Teşekkür ederim hocam

viast

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
pc olmadan yapılmıyor mu chimera jb

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Şimdi sorunsuz yedek oluşturup uncover kaldırdım. Chimerayı deneyip bakacağım kullanımına..

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Şimdi sorunsuz yedek oluşturup uncover kaldırdım. Chimerayı deneyip bakacağım kullanımına..

Deneyiminizi bizlerle de paylaşırsanız seviniriz

viast

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Ben sorunsuz şekilde geçiş yaptım, yaklaşık 40 tane tweak kullanıyorum hepsi de çalışıyor.

dalgaland

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Öncelikle @Kenan___ beye teşekkür etmekle başlayayım..
ios 12.1.2 yüklü i6 bir cihaza dün akşam tarif ettiği şekilde işlemleri uyguladım, netice gayet başarılı oldu..
Sileo'nun kopya ya da crackli tweak barındıran kaynakları ekletmemesi olumlu, lakin Modmyi reposunu ekleyememek kötü oldu..
Bir diğer husus da her geçiş aşamasında yeniden jb yapılma gerekliliği, bazen takılmalar olabiliyor..
Denemelere devam...

dalgaland

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar @Kenan___ bey,
Aynı cihaz üzerinde Uncover ile yaptığım font özelleştirmesini Chimera ile neticelendiremedim maalesef!
“Bytafont” ve “Tweak mode” tweakleri başarılı olarak kurulmasına rağmen sadece içeriğindeki mevcut fontların değişimine izin veriyor..
Forumdaki bu husustaki tüm konuları hatmeme ve tek tek uygulamama rağmen sonuca gidemedim..
Hem bilgi vereyim, hem de takip edenlerin fikrini alayım istedim..
Sağlıcakla..
Mesaj düzenlendi:

@Kenan___
Bu kez geçiş yapmak istediğimde aşağıdaki hatayı verdi..
Ne önerirsiniz?
WhatsApp Image 2019-05-08 at 16.04.49.jpeg

Son düzenleme:

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@dalgaland cihazin da indirilmiş olan bir iOS güncellemesi var mi kontrol eder misin ?

kenan___

dalgaland

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hayır yok Kenan Bey, güncellemeleri kapatmıştım önceden..

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
İndirilmiş olan bir iOS güncellemesi olduğu için hata vermiş görünüyor. Hard reset atıp tekrar denediniz mi ?

kenan___

dalgaland

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hayır denemedim, diğer yedeklemeleri kaybedebilirim endişesi hasıl olduğundan yapmadım..
Lakin, eğer olması gereken bu diyorsanız deneyeyim..

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@dalgaland cihaza Hard reset atıp, hatta gerekirse Jb aracını silip tekrar yükleyip denemenizi tavsiye ederim. Alınan yedekler hard reset ile silinmez.

kenan___

dalgaland

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@dalgaland cihaza Hard reset atıp, hatta gerekirse Jb aracını silip tekrar yükleyip denemenizi tavsiye ederim. Alınan yedekler hard reset ile silinmez.

kenan___
İlginize teşekkür ederim, belirttiğiniz gibi yaptım ve netice olumlu..
Umarım bu durumla karşılaşabilecek kimselere de bir tüyo olur..

SapphirEngineer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Konu ile alakalı bir şey merak ettim. Şimdi, biz 2 jailbreak uygulamasının yedeklerini ayrı ayrı aldık diyelim. Ama ben uncover yedeğimi aldıktan sonra uncover'a yeni tweakler yükledim ve sonra Chimera'ya geçiş yaptım. Daha sonra uncover'a geri geçiş yaparken ben ilk uncover yedeği aldığım haline mi dönüyorum yoksa snapback, uncover yedeği aldıktan sonra yeni tweakler yüklediğim uncover'ı ilk yedeği ile değiştiriyor da ben yeni tweakli haline mi dönüyorum? Lütfen sadece bilgisi olan arkadaşlar cevap versin!

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Konu ile alakalı bir şey merak ettim. Şimdi, biz 2 jailbreak uygulamasının yedeklerini ayrı ayrı aldık diyelim. Ama ben uncover yedeğimi aldıktan sonra uncover'a yeni tweakler yükledim ve sonra Chimera'ya geçiş yaptım. Daha sonra uncover'a geri geçiş yaparken ben ilk uncover yedeği aldığım haline mi dönüyorum yoksa snapback, uncover yedeği aldıktan sonra yeni tweakler yüklediğim uncover'ı ilk yedeği ile değiştiriyor da ben yeni tweakli haline mi dönüyorum? Lütfen sadece bilgisi olan arkadaşlar cevap versin!
Beynim yandı 🤯 3-4 kere okudum anlayamadım bir şey.

Tips
Tips
Üst Alt