Neler yeni

unc0ver b46 Şarj Tüketimi ve Sorunlar Tartışma

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Öncelikle Merhabalar.
Sorunlarımdan başlıca bahsetmek istedim bu başlık altında. Çünkü aynı sorunu yaşıyan çok arkadaşımız olduğunu fark ettim.

1.Sabah kalktığımda haftada 2-3 kere oluyor Jailbreak deaktif olmuş oluyor:

Crash Reporter'da sorun yazmiyor hiç bir şekilde, bunu nasıl anlayabilirim.Crackli uygulama kullanmamaya özen gösteriyorum.

2.Malum şuan Cydia impactor çalışmadığından b46 sürmünü ignition'dan yüklemek durumunda kaldim:
Restore System Daemons yapmadan Jailbreak hiç bir şekilde aktif olmuyor. System Daemons'u kapatmanın bir zararı var mı? Yada b43/b41 sürümlerini impactor çalışmadığından nerden yükleyebilirim. Daha stabil olduğunu düşünüyorum.

3.Şarj tüketimi artışı:
b46 yükledikten sonra telefonum aşırı şekilde şarj tüketmeye başladı. Aktif çalışan programları nasıl ve nerden öğrenebilirim?

Cihazım: iPhone 6

Şimdiden görüşlerini bildiren ve yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum.

Kullandığım Tweakler:
AnimationBeFast
AppSync Unfied
Bolders
Boxy 3
ByeSponsorInsta
CollorBanner 2
CrashReporterXl
DetailedBatteryUsage
Exsto
Filza File Manager
FloatingDock
Gif2Ani V2
HacticKeyboard
Hide Statusbars
iCleaner Pro
LetMeBlock
Liberty Life
LolcallAPStore
LockPlus Pro
MorePowerOptions
NCSquared
PencilCharcingIndicator
PreferenceOrganizer 2
ReProvision
ShieldXl
SnowBoard
SwipeSelection
VolumeAmplifier
Youtube Tools

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Crackli kullandıkların hangisi ? Ve nerden crackli :) açıkcası sizin saydığınız sorunlar bende olmadı jb aktifleşmesi dışında. Ya ben istisnayım ya da senin tweaklerde sorun var :)

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bendeki sürüm B41 4 tane tweak yüklü ve B41 sürümündede sarj sorunu var tweaklerle olacağını sanmıyorum

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Crackli kullandıkların hangisi ? Ve nerden crackli :) açıkcası sizin saydığınız sorunlar bende olmadı jb aktifleşmesi dışında. Ya ben istisnayım ya da senin tweaklerde sorun var :)
Cracklilerden kastım satın almadıklarım. Ücretli tweakleri ücretsiz indirmek gibi ve sadece Xarold reposunu kullanmiyorum böyle durumlarda.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Unc0ver kendisi şarj tüketiyor olabilir. Bunun için sürekli güncelleme veriyor ama açıklamalarda batarya/pil optimizasyonu ile ilgili bir detay yok.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sürümünüze uyumlu olmayan tweakler var. Onları kaldırıp 1 haftalık gözlem yapar mısınız ?

• Like
Reactions: osY

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Öncelikle Merhabalar.
Sorunlarımdan başlıca bahsetmek istedim bu başlık altında. Çünkü aynı sorunu yaşıyan çok arkadaşımız olduğunu fark ettim.

1.Sabah kalktığımda haftada 2-3 kere oluyor Jailbreak deaktif olmuş oluyor:

Crash Reporter'da sorun yazmiyor hiç bir şekilde, bunu nasıl anlayabilirim.Crackli uygulama kullanmamaya özen gösteriyorum.

2.Malum şuan Cydia impactor çalışmadığından b46 sürmünü ignition'dan yüklemek durumunda kaldim:
Restore System Daemons yapmadan Jailbreak hiç bir şekilde aktif olmuyor. System Daemons'u kapatmanın bir zararı var mı? Yada b43/b41 sürümlerini impactor çalışmadığından nerden yükleyebilirim. Daha stabil olduğunu düşünüyorum.

3.Şarj tüketimi artışı:
b46 yükledikten sonra telefonum aşırı şekilde şarj tüketmeye başladı. Aktif çalışan programları nasıl ve nerden öğrenebilirim?

Cihazım: iPhone 6

Şimdiden görüşlerini bildiren ve yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum.

Kullandığım Tweakler:
AnimationBeFast
AppSync Unfied
Bolders
Boxy 3
ByeSponsorInsta
CollorBanner 2
CrashReporterXl
DetailedBatteryUsage
Exsto
Filza File Manager
FloatingDock
Gif2Ani V2
HacticKeyboard
Hide Statusbars
iCleaner Pro
LetMeBlock
Liberty Life
LolcallAPStore
LockPlus Pro
MorePowerOptions
NCSquared
PencilCharcingIndicator
PreferenceOrganizer 2
ReProvision
ShieldXl
SnowBoard
SwipeSelection
VolumeAmplifier
Youtube Tools
Evet kardesim bende söyle söyleyebilirim şarj konusunda telefona ellemedıgım sürece sıkıntı yok hiç elleme 2 gün gider şarj.ama telefonu alıp nette dolaşmaya başladın mı şarj resmen bayırdan aşşagı yuvarlanan taş gibi aşşagı iniyor...bende b46 kullanıyorum...ama söyle söyleyeyim akşam şarja koyup sabah jailbreak gitmesi bende de mevcut.ama b46 da bende bazen bir bazende 2 defada jailbreak yapıyor...artık benim tweaklerden midir yada jailbreakten midir sanki biraz daha stabil gibi geldi bana...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Like

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sürümünüze uyumlu olmayan tweakler var. Onları kaldırıp 1 haftalık gözlem yapar mısınız ?
Tek çarem uyumlu olmayanları kaldırmak olucak zaten en yakın zamanda kaldırıp öyle kullanmayi deneyecegim.

rlfz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Animationbefast ve lokplus şarj tüketimini arttıran bir tweak

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
En iyi unc0ver sürümü b46 dır.Her konuda çok stabil.Lockplus pro yu büyük ihtimalle crack kurdunuz bu tweak zaten cihazı yoruyor bir de crackli kullandığınız zaman bu durumun yaşanması normaldir.System info tweakından pil kullanımını detaylı bi biçimde görebilir çok şarj tüketen programı bulabilirsiniz.Reload System Daemonsu kapalı jailbreak yapın,daha sonra reload system daemonsu açık re-jailbreak yapın.
Mesaj düzenlendi:

bendeki sürüm B41 4 tane tweak yüklü ve B41 sürümündede sarj sorunu var tweaklerle olacağını sanmıyorum
b46 yı kullanın.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar cihazınızda System Info ve DetailedBateryUsage tweakleri mutlaka yüklü olsun bir keresinde bende aşırı batarya kullanımı konusunda bir sorun yaşamıştım ardından tweakleri yükleyince ReportCrash denen hizmetin aşırı pil kullandığını tespit etmiştim halbuki CrashReporter tweaki hiç bildirim vermiyordu bende ilk aşamada iCleaner Hizmetler bölümünden Hata Raporlama hizmetini devre dışı bırakmıştım ve hizmetin aşırı pil kullanma problemini çözmüştüm. Tabi nihayetinde bu benim içime sinmedi ve tweakleri tamamen kaldırıp tek tek uyumluluklarına dikkat ederek bazılarını çıkartarak tekrar yükleme yapıp sorunumu temelli çözmüştüm.

• Like

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Arkadaşlar cihazınızda System Info ve DetailedBateryUsage tweakleri mutlaka yüklü olsun bir keresinde bende aşırı batarya kullanımı konusunda bir sorun yaşamıştım ardından tweakleri yükleyince ReportCrash denen hizmetin aşırı pil kullandığını tespit etmiştim halbuki CrashReporter tweaki hiç bildirim vermiyordu bende ilk aşamada iCleaner Hizmetler bölümünden Hata Raporlama hizmetini devre dışı bırakmıştım ve hizmetin aşırı pil kullanma problemini çözmüştüm. Tabi nihayetinde bu benim içime sinmedi ve tweakleri tamamen kaldırıp tek tek uyumluluklarına dikkat ederek bazılarını çıkartarak tekrar yükleme yapıp sorunumu temelli çözmüştüm.
bu tweakler aynı işlevde zaten ikisinide kurmaya gerek yok ve DetailedBateryUsage bu tweak artık güncelleme almıyor en son ios 9 da kullanılıyordu

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
En iyi unc0ver sürümü b46 dır.Her konuda çok stabil.Lockplus pro yu büyük ihtimalle crack kurdunuz bu tweak zaten cihazı yoruyor bir de crackli kullandığınız zaman bu durumun yaşanması normaldir.System info tweakından pil kullanımını detaylı bi biçimde görebilir çok şarj tüketen programı bulabilirsiniz.Reload System Daemonsu kapalı jailbreak yapın,daha sonra reload system daemonsu açık re-jailbreak yapın.
Mesaj düzenlendi:

b46 yı kullanın.
Lockplus Pro Lisansli kullanıyorum. Lisanssız cok az tweakim var.

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
dediğim gibi rsd açık jb olsun ve pil kullanımınıza bakın
ReJailbreak iken RSB açık olarak jailbreak yaptiğimda döngüyü geçmiyor cihazım :( Tekrardan Jailbreaksiz duruma düşüyor.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sürümüne uyumlu olmayanları kaldırarak başlamalısın. Kullanıcılar tarafından ne kadar bu x tweak çalışıyor denilse de geliştiricisi tarafından resmî güncelleme daha iyidir. Çünkü iOS 12 ile dosya sistemi her şey değişti.

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Stabil sürüm çıkana kadar hep böyle olacak, bunların hepsi henüz beta.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

salihbyk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Mesaj düzenlendi:

b46 yı kullanın.
Hocam system info ile twakların pil kullanımını nasıl öğrenıyoruz yardımcı olurmusunuz

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
CrashReportXl kaldırdım sonra iCleanerdan dediklernizi yaptım şarj tüketmim azaldı 👍🏻 Teşekkürler

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
CrashReportXl kaldırdım sonra iCleanerdan dediklernizi yaptım şarj tüketmim azaldı Teşekkürler
Bi de şöyle bir tavsiye de bulunayım sana dostum Packix repoda cr4shed tweaki var crashreporterin daha modern versiyonu diyebiliriz ben sorunsuz şekilde kullanıyorum tavsiye ederim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Like

salihbyk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar bende tüm gereksi tweakleri sildim Cydia hata verdi cydo 2 hatası sonrasında teli yeniden başlattım tekrar jb yaptım b46 sürümle ve bu kez sadece gerçekten gerekli tweakleri kurdum şuan şoklardayım telefon beni mi kandırıyor. Bilmiiyorum
Normalde 1 saat de de yüzde 20 şarj gidiyordu Spotify müzik dinliyordum sadece
Şimdi 2 saat oldu müzik dinliyorum şarj %5 düştü jb siz halinden de daha iyi oldu ne oldu anlamadım şarj bitmek bilmiyor
Kurulu olan tweakler

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar bende tüm gereksi tweakleri sildim Cydia hata verdi cydo 2 hatası sonrasında teli yeniden başlattım tekrar jb yaptım b46 sürümle ve bu kez sadece gerçekten gerekli tweakleri kurdum şuan şoklardayım telefon beni mi kandırıyor. Bilmiiyorum
Şimdi 2 saat oldu müzik dinliyorum şarj %5 düştü jb siz halinden de daha iyi oldu ne oldu anlamadım şarj bitmek bilmiyor
Kurulu olan tweakler

Maşşallah her türlü crack yazılım mevcut inşallah bu şekilde devam edersin

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

KadirBaran

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Kurulu olan tweakler

Bu kadar yasakli repo crackli cihaz iyi gidiyor masallah diyelim ama bu kadar crackle cok sağlıklı gideceğini zannetmiyorum hayirlisi insallah

salihbyk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bu kadar yasakli repo crackli cihaz iyi gidiyor masallah diyelim ama bu kadar crackle cok sağlıklı gideceğini zannetmiyorum hayirlisi insallah

Hocam ben rahat 10 yıldır kürekli tweaklar kullanıyorum hiç bir sorun olmadı görmedim bir sorun

Tips
Tips
Üst Alt