Neler yeni

UEFI olarak kurulu olmayan sisteme Mac OS...

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhabalar,

Windows 8.1 kullanıyorum ve aynı HDD'yi bölerek diğer alana Mac OS kuracağım fakat Windows'um UEFI olarak kurulu değil. UEFI kurulu olmadığı için biosu UEFI'ye çevirip tekrardan Windows mu kurmalıyım? Mac OS kurulumu yapacağım bölümü formatlayıp AppleHFS bölümüne çevirdim. Dual boot olarak hem Windows hem de Mac işletim sistemini nasıl kullanabilirim?

kerimcant1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Windows uefi ye çevirmenize gerek yok. Önemli olan bilgisayarın uefi desteklemesi

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Hocam biraz daha açar mısınız? Mojave imajını USB'ye bootladım ve kurulumu yapacağım yapmam gereken nedir?
Macler icin hardiske 2. Sistem kurmak icin gerekli ama 2012 öncesi icin galiba

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Merhabalar. öncelikle sisteminizi yazarsanız mojave mi yoksa high sierra mı uygun olur onu seçelim. eğer biosta uefi var ise şayet. w10 kurmanızı ve sonrasında hackintosh kurmanızı öneririm. diğer türlü yaşayacağınız sorunlarda çözümler uğraştırıcı olabiliyor.

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhabalar. öncelikle sisteminizi yazarsanız mojave mi yoksa high sierra mı uygun olur onu seçelim. eğer biosta uefi var ise şayet. w10 kurmanızı ve sonrasında hackintosh kurmanızı öneririm. diğer türlü yaşayacağınız sorunlarda çözümler uğraştırıcı olabiliyor.
  • Detaylı CPU modeli: Intel Core i5-4210M CPU 2.60 Ghz
  • Grafik Aygıtları: Intel(R) HD Graphics 4600 - NVIDIA GeForce GTX 850M
  • Ağ Aygıtları: Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160
  • Disk ve Ram: 500GB HDD & 8GB DDR3 1600MHz
İlginiz için teşekkür ederim hocam. Windows 8.1 kurulu ve bios'um UEFI desteklidir. Mojave imajı indirip USB'ye bootladım fakat elma geldi elmadan sonra ise şöyle bir sembol " Ø " geldi hiçbir işlem olmadı. Sistemi kapattım kurulum gerçekleşmedi

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
laptop modeli nedir benim laptop sizin bir model üstü sanırım
Mesaj düzenlendi:

desteği var clover ile bootloader kurar boot edersiniz macOS'i tabi mojave kurun en iyisi

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
wifi asla calismaz. intel destegi yok. usb icindeki config dosyasını hd4600 olan ile degistirmelisiniz
yani laptopunuzun onboard ekran kartının oldugu config dosyasını efi clover icindeki config dosyası ile degistirmelisiniz. sonrasında kuruluma başlayın.
Not: bios ayarlarının da dogru olması gerekir. sata mod: ahci. böyle kurarsanız calisacaktır.

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
wifi asla calismaz. intel destegi yok. usb icindeki config dosyasını hd4600 olan ile degistirmelisiniz
yani laptopunuzun onboard ekran kartının oldugu config dosyasını efi clover icindeki config dosyası ile degistirmelisiniz. sonrasında kuruluma başlayın.
Not: bios ayarlarının da dogru olması gerekir. sata mod: ahci. böyle kurarsanız calisacaktır.
Wifi için harici wifi usb adaptör alacağım. Hocam rica etsem belirttiğiniz adımları detayları açıklarsanız bu gece kurmak istiyorum 2 gündür saatlerce uğraşıyorum :/ Bios ayarlarını yaptım ve hdd'yi 2'ye bölerek de AppleHFS moduna çevirdim bu adımları hallettim.
Mesaj düzenlendi:

laptop modeli nedir benim laptop sizin bir model üstü sanırım
Mesaj düzenlendi:

desteği var clover ile bootloader kurar boot edersiniz macOS'i tabi mojave kurun en iyisi
Victor Gaming G451 modeli hocam.
Belirttiğiniz kısımları rica etsem ayrıntılı açıklar mısınız hocam?
Mesaj düzenlendi:

8991

Hocam Mojave imajının bootlanmış şekilde USB'deki içeriği bu şekildedir. Config olarak birçok çeşit var.

Son düzenleme:

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Kurulumu sonunda halledebildim fakat ilk açılış gerçekleşerek ülke seçimini geldiğinde şöyle bir görüntü problemi ile karşılaştım.

8993

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Sorunu çözdüm. Fakat şu an kurulum ekranında laptop klavyemi kullanamadığımı fark ettim dolayısıyla işlemleri tamamlayamadım, masaüstüne erişemedim

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sorunu çözdüm. Fakat şu an kurulum ekranında laptop klavyemi kullanamadığımı fark ettim dolayısıyla işlemleri tamamlayamadım, masaüstüne erişemedim
Sisteminize uygun kext dosyalarini atmaniz gerekir.

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu konu hakkında yardımcı olur musunuz?
DPCI manager ile Pci List kismindan,sistem ozelliklerinize bakip uygun kextleri bulup Efi=>Clover=>kext klasörüne atip sistemi yeniden başlattığınız takdirde kullanabilirsiniz.

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
DPCI manager ile Pci List kismindan,sistem ozelliklerinize bakip uygun kextleri bulup Efi=>Clover=>kext klasörüne atip sistemi yeniden başlattığınız takdirde kullanabilirsiniz.
İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim, hemen deniyorum.
Mesaj düzenlendi:

Bu belirttiğiniz program windows için değil mi? Çünkü indirdim farklı bir uzantılı program Mac'e uyumlu olsa gerek?
Mesaj düzenlendi:

Kurulum yapıp masaüstüne erişemediğimden belirttiğiniz programı doğal olarak kullanamıyorum. Laptop klavyemi çalıştıracak kext'i nasıl öğrenebilirim?
Mesaj düzenlendi:

Harici olarak bir klavye edindim ve kurulumu gerçekleştirdim. Touchpad, ses ve klavye sorunları mevcut. Hiçbir türlü çalışmamaktadır. Bu sorunu nasıl halledeceğim hakkında yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
bende sadece kablolu internet,aynı resimdeki cizgi cizgi cıkması,touchpad,bluetooth calışmıyor

interneti harici wifi usb ile halletim ses hdimi dan alamıyorum bir türlü

laptop: acer aspire v17 nitro black editon

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Merhabalar. eger yanlış config dosyasını eklerseniz ekran kartınızı tanımaz. ekran kartınızın modelini ögrenip uyumlu config dosyasının ismini deiştirerer efi-clover icindeki configi silerek kurulumu gercekleştirin.
kurulum sonrasındaki adımlarda eger isterseniz whatsapp ile birebir destek saglayabiliriz. diger bütün donanımlarınızı tanıtabiliriz.

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhabalar. eger yanlış config dosyasını eklerseniz ekran kartınızı tanımaz. ekran kartınızın modelini ögrenip uyumlu config dosyasının ismini deiştirerer efi-clover icindeki configi silerek kurulumu gercekleştirin.
kurulum sonrasındaki adımlarda eger isterseniz whatsapp ile birebir destek saglayabiliriz. diger bütün donanımlarınızı tanıtabiliriz.
Desteğiniz çok iyi olur hocam

yusufrido

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Hackintosh sistemini bu zamana kadar bootlayarak USB üzerinden açtım. USB'yi farklı bir amaç için kullanmam gerekti ve laptopumdan çıkarttım fakat windows sistemim UEFI olarak kurulu değil, UEFI moda çevirip mac OS işletim sistemine ulaşmak istediğimde ulaşamadım. Her daim USB üzerinden bootlayarak mı sistemi açmalıyım? Klavye ve Ses kextlerini windows üzerinden diğer sisteme akratıp tanıtmam da mümkün müdür?

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
bende USB kullanarak açıyorum ama clover HDD'ye kurulu olduğu halde sadece windows'u görüyor mac os x yoktur secenekte :(

kextleri windows üzerinden atamazsın dostum transmac düşündüm ama olmaz denedim :)

Tips
Tips
Üst Alt