Neler yeni

Tweak'leriniz Ayarlarda Görünmüyorsa

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
"/bootstrap/Library/SBInject" yolunda aşağıdaki 2 dosyanın bulunduğuna emin olun.

> PreferenceLoader.dylib

> Preferenceloader.plist

Bu 2 dosya yoksa, tweak'leriniz asla ayarlarda görünmeyecek ve de çalışmayacaktır.

Electra'nın resmi GitHub'ından bunu indirebilirsiniz. Gerekli dosyalar içeride.

İndirdiğiniz arşivi çıkartın ve SBInject klasörünüze "PreferenceLoader.dylib" ve "PreferenceLoader.plist" dosyalarını kopyalayın.

[Ayrıca ayarların en alt kısmını da kontrol etmeyi unutmayın. Bazen nedense orada oluyorlar.]

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Bu bahsettiğin tweaklerin ayarlarda görünmesiyle ilgili. Giden tweaklerin geri gelmesiyle ilgili değil sanırım. Çünkü PreferenceLoader zaten ayarlarda görünmesini sağlayan şey.

v0rtex

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu bahsettiğin tweaklerin ayarlarda görünmesiyle ilgili. Giden tweaklerin geri gelmesiyle ilgili değil sanırım. Çünkü PreferenceLoader zaten ayarlarda görünmesini sağlayan şey.
Aynen öyle

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
O zamn ufak bir dokunuş yapalım konuya :)

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
O zamn ufak bir dokunuş yapalım konuya :)
Bu konuda araştırma yapacak arkadaşların %90'ı tweakların görünmediğini değil gittiğini sanacak. Tweaklar çalışmıyor ne yapmalıyım, tweaklar gitti ne yapmalıyım tarzı arama yapacaklar. Bu konunun başlığını ilişkili bulup gelecek kişi yarı yarıya olacaktır. Bilerek öyle açmıştım konu başlığını...

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Anladım ama bu bahsettiğin dosyalar esasen electra ile default olarak gelen dosyalar. beta 10 yükleyince giden tweak dosyaları için bunu yapsak da dosyalar geri gelmeyecelktir :)

Ancak paylaşım için teşekkürler güzel bir konu olmuş :)

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Çözümü /usr/lib/SBInject klasörünü başka bir yere kopyalayın ya da /bootstrapt/Library/SBInject içindeki dosyaları başka bir yere kopyalayın.
Güncellemeden önce tabiki de.

melohshn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
merhabalar malesef dediğiniz işlemi uygulamama rağmen ayarlarda gözükmüyor. Hiçbir Tweak çalışmıyor.

Berat

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
cydia den Substrate Compatibility layer ve PreferenceLoader sil telefonu hard reset at sonra bu ikisini yükle uyumlu bir tweak yükle Ayarlara tweak gelecektir çözümü Burdur her seferinde işe yaramıştır konu sahibi bu dedğim de eklersen sorun yaşamazlar

Adrenaline

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
"/bootstrap/Library/SBInject" yolunda aşağıdaki 2 dosyanın bulunduğuna emin olun.

> PreferenceLoader.dylib

> Preferenceloader.plist

Bu 2 dosya yoksa, tweak'leriniz asla ayarlarda görünmeyecek ve de çalışmayacaktır.

Electra'nın resmi GitHub'ından bunu indirebilirsiniz. Gerekli dosyalar içeride.

İndirdiğiniz arşivi çıkartın ve SBInject klasörünüze "PreferenceLoader.dylib" ve "PreferenceLoader.plist" dosyalarını kopyalayın.

[Ayrıca ayarların en alt kısmını da kontrol etmeyi unutmayın. Bazen nedense orada oluyorlar.]

hocam ben WinScp den baktım "/bootstrap/Library/SBInject" bu dosyalar ve dosya yolu yok.
Electra 1.0.4 / ios11.0.3 / iPhone7

Berat

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
hocam ben WinScp den baktım "/bootstrap/Library/SBInject" bu dosyalar ve dosya yolu yok.
Electra 1.0.4 / ios11.0.3 / iPhone7
Önce kurduğun tüm tweak leri ve repolar sil cydia den Substrate Compatibility layer ve PreferenceLoader sil telefonu hard reset at sonra bu ikisini yükle uyumlu bir tweak yükle Ayarlara tweak gelecektir

Adrenaline

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Önce kurduğun tüm tweak leri ve repolar sil cydia den Substrate Compatibility layer ve PreferenceLoader sil telefonu hard reset at sonra bu ikisini yükle uyumlu bir tweak yükle Ayarlara tweak gelecektir
Yaptım hocam onu 2 mi 3 kere o şekilde yaptım olmadı

Berat

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
O zaman filza gir anemone Ext3nder yüklediysen kalıntılarını sil ama kalıcı olarak sil

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
İsterseniz önce yüklediklerinizi silin. Filza jailed ile yüklediklerinizin kalıntıları var mı diye bir kontol edin.
Sonrasında SemiRestore 11 Lite konusundaki işlem ile tweakleri tamamen sıfırlayın.

Berat

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Bir şey çakışıyor kalıntı var gokmenecer dediğini yapabilirsen daha garantilli

jeki58

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
merhaba.
aynı sorun Iphone 6S telefonum da mevcut.
Filza programında; "/bootstrap/Library/SBInject" gözükmüyor.
Ne yapılabilir?

D

DeliturK

Guest
merhaba.
aynı sorun Iphone 6S telefonum da mevcut.
Filza programında; "/bootstrap/Library/SBInject" gözükmüyor.
Ne yapılabilir?

Filza Yüklü olsun.
Sonra. Cydia adan Semirestore 11 lite indir..
Filza girip Usr/bin/ Semirestore 11 lite tıkla iş bitliğinde telefonu restart et electra aktif et sonra
Substrate Compatibility Layer yükle

Filza yapmaz ise Filza jailed indir ondan yap

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafından düzenlendi:

jeki58

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Filza Yüklü olsun.
Sonra. Cydia adan Semirestore 11 lite indir..
Filza girip Usr/bin/ Semirestore 11 lite tıkla iş bitliğinde telefonu restart et electra aktif et sonra
Substrate Compatibility Layer yükle

Filza yapmaz ise Filza jailed indir ondan yap

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
emeğinize sağlık. sorun çözüldü.

damntrap12

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad
abi ben yapamıyorum ya bana resimli anlatabilirmisiniz lütfen ?

Tips
Tips
Üst Alt