Neler yeni

Duyuru Tweakleri ve Repoları Toplu Geri Yükleme! [BatchOmatic]

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Tweakleri Toplu Geri Yükleme

İOS 11.0 - 12.1.2'deki (A12 cihazlarla uyumlu değildir) Unc0ver / Cydia'da çalışır.

Chimera / Sileo / A12 (X) desteği bir sonraki güncellemede gelecektir Bu ince ayar, şu anda yüklü olan tweaklerinizin tümünü alır ve bunları daha sonra toplu olarak yüklemeniz için bir yol sağlar!

Dikkatli bir şekilde işlem yapılırsa bu yararlıdır: RootFS veya futurerestore'u kullanmak zorunda kaldın ve tüm tweaklerini geri yüklemek için zaman harcamak istemiyorsun
Sadece kurulumu yedeklemek istiyorsun

Jailbreak sürümleri arasında geçiş yapmak istiyorsun.

Kurulumunuzu başka bir cihaza aktarmak istiyorsun

Not: "Kullanılmayan bağımlılıkları kaldır" açıkken iCleaner'ı çalıştırmayın - tüm tweaks'lerinizi siler

Not: Bu ince ayar, Sileo / Chimera / A12 (X) ile tamamen uyumlu DEĞİLDİR. Özel .DEB'nizi oluşturabilir, ancak bu .DEB'yi yükleyemez. Şuan da stabil bir sürüm değil denemeniz ÖNERİLMEZ.

Kurulum Talimatları

Adım1
: Flame Adlı tweaki kurup repolarınızı yedekleyin ve pc veya bulut hesabınıza yedekleyin (Forumda tweak ile ilgili repo adresi mevcut bakabilirsiniz)

Adım2: Cydia Giriş Yapın ve adresini ekleyin.
Adım3:
Batchomatic adlı tweaki kurun.

Adım4: Filzaya girin ve /var/mobile klasörüne girin
Batchomatic.sh adlı komutu çalıştırın ve 30 saniye sonra filzayı aşağı kaydırarak yenileyin DEB dosyanız hazır oluşturduğunuz DEB dosyasını pc üzerine veya bir buluta kaydedin ve şimdi cihazınızı RootFS veya Fr yapabilirsiniz. (yaptığınızı varsayıyorum)

Adım5: Flame ile yedeklediğiniz repolari tekrar kurun. (Forumda konusunda ayrıntılı mevcuttur)

Adım6: DEB dosyasını filza ile cihazına kaydedin ve filza ile kurulumu sağlayın ve respring atın.

Adım7: Tekrar filzaya girin ve /var/mobile/BatchInstall adlı dosyaya gelin buradaki bütün dosyaları kopyalayın ve /var/mobile/Library/Preferences bu bölüme kaydedin.

Adım8: Cydia girip kurduğunuz deb dosyasını bulun ve kaldırın (hangi deb dosyasını dediğinizi duyuyor gibiyim adım4’de yaptığınız deb dosyasını cydia üzerinden kurulu olanlar kısmından kontrol edip bulun ve silin)

barotr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Uzun uğraşmak yerine cydown dan yedek alabilirler

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Uzun uğraşmak yerine cydown dan yedek alabilirler
Arada koca bir fark var cydown ile yedekledikten sonra 100 tweak varsa 100 deb dosyasina tek tek tıklamak kisa yol olarak geliyorsa yapabilirsiniz hocam tek bir deb dosyasina basıp bütün debleri kurmak arasindaki farka bir bak istersen

barotr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Arada koca bir fark var cydown ile yedekledikten sonra 100 tweak varsa 100 deb dosyasina tek tek tıklamak kisa yol olarak geliyorsa yapabilirsiniz hocam tek bir deb dosyasina basıp bütün debleri kurmak arasindaki farka bir bak istersen
Alakası yok. Yedekleri yükle dedikten sonra tüm tweaklar yüklenip respring atıyor. Denemenizi öneririm

by.erkans

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Alakası yok. Yedekleri yükle dedikten sonra tüm tweaklar yüklenip respring atıyor. Denemenizi öneririm
Cydown yani tüm repoları ve tüm tweak’leri tek tıkla yedekliyor ve sonrası bir çökme anında jb yapıp filza kurup sonra cydown filzadan yedeğini cydown ile aç deyip yedeği kurmuş oluyorsun benim anladığım bu ama!!!

Yedek alırken hem filza hem cydown yedeğinide alacak bu yedeği yüklediğin ve respring attığın anda bi çakışma olmuyacakmı!!! mı burası kafama takıldı birde denemek istiyorum cydown’u hangi repodan kuruyoruz?

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Cydown yani tüm repoları ve tüm tweak’leri tek tıkla yedekliyor ve sonrası bir çökme anında jb yapıp filza kurup sonra cydown filzadan yedeğini cydown ile aç deyip yedeği kurmuş oluyorsun benim anladığım bu ama!!!

Yedek alırken hem filza hem cydown yedeğinide alacak bu yedeği yüklediğin ve respring attığın anda bi çakışma olmuyacakmı!!! mı burası kafama takıldı birde denemek istiyorum cydown’u hangi repodan kuruyoruz?
En son xaroldda vardi sonra suan yasakli repolarda var hocam ama bence ona gerek yok..

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Hazır konusu varken deneyimimi anlatayım.

rainusn 0.9.7
iPhone 8
iOS 13.3
1. Bilerek şu şekilde deneyim dedim.
jailbrek yaptım Cydia yı açıp güncelledim twekas yüklemedim telefonu kapatıp açtım tekrar Jailbreak yaptım Cydia sen tweaka yükledim3-5 tane ama yüklenenler gelmedi.

2. Deneyimim ise diğerine olumlu sonuç verdi. Ama komple yazılım atıp hemen cihazı sıfırladım ayarlardan.

jailbreak yaptım Cydia yı açıp güncelledim baya bi tweaks ler yükledim ayarları vs her şeyi ayarladım 5-10 saat sonra cihazı kapatıp açtım jailbreak gitti tekrar jailbreak yaptım ve her şey geri geldi eksiksiz hatta denedim yeni bir tweaks kurdum o bile geldi. Yani her şey sorunsuz olması gerektiği gibi.

Son olarak her tweaks yükledikten sonra üşenmeyip 2 ayrı uygulama İle yedek alıyorum.

yedek alma uygulamaları
1. Missito
2. Batchomatic

2780EC60-AC0E-4512-8040-6E60FA35D27E.png1A361224-39DB-4E8A-89A2-410E1B4D7966.png

Tips
Tips
Üst Alt