Neler yeni

Tweak Geliştirme | Giriş

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Bu forumda bulunarak hepimiz Jailbreak kullanıcısıyız demektir, yani geliştiricilerin tweaklerini kullanıyoruz peki neden kendi tweakimiz olmasın. Forum olarak kendi imkanlarımızla Çeviri aracını yapıp sizlere sunduk böylece çeviriler kolayca tek bir yerden uygulanabiliyor. @xianthi hocamın kendi yapımı tweak repomuzda ve yüzlerce kez indirildi.
Kendim de boş zamanlarında tweak yapımı konusunda araştırmalara ve nasıl yapıldığını öğrenmeye başladım ve öğrendiklerimi blogumda paylaşıyorum. Eğer sizde kodlamaya ilgi duyuyorsanız kendi tweakinizi geliştirmemek için hiçbir neden yok. Eğer tweak geliştirmeyi öğrenmek istiyorsanız yazı serimin devamını bekleyin.

Yazım için: Tweak geliştirme, kendi tweakinizi oluşturun| 1- Giriş - Yusuf ÖZGÜL

tweakGeliştirme.jpg

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
bence çok yerinde bi hamle :okok:hazır balık yerine balık tutmayı öğrenmek gerek.Bence video serileride gelirse youtube da falan en azından herkes basitten birşey yaparak bi heveslenebilir

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
bence çok yerinde bi hamle :okok:hazır balık yerine balık tutmayı öğrenmek gerek.Bence video serileride gelirse youtube da falan en azından herkes basitten birşey yaparak bi heveslenebilir
Şimdilik video çekebilecek düzeyde değilim ancak zamanla olabilir.

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Şimdilik video çekebilecek düzeyde değilim ancak zamanla olabilir.
Halledebiliriz beraber iletişimde kalalım :eusa_dance:

Ayrıca benim sitemde de birkaç bişey var giriş seviye lazım olursa kullanabiliriz :lol:

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Halledebiliriz beraber iletişimde kalalım :eusa_dance:

Ayrıca benim sitemde de birkaç bişey var giriş seviye lazım olursa kullanabiliriz :lol:
Süper olur özelden yazıyorum 👍🏻

drhuseyin91

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Konuyu hortlatmakta fayda var. Yeni paylaşımlar gelecek mi acaba?

drhuseyin91

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Pek ilgilenemedim tweak geliştirmeyle, ancak böyle bir düşünceniz varsa yardımcı olurum yine.
Teşekkür ederim. Eskiden ASP diliyle site kodluyordum. Kodlamaya biraz ilgim var ancak mobil uygulamaların dünyasına çok yabancıyım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Teşekkür ederim. Eskiden ASP diliyle site kodluyordum. Kodlamaya biraz ilgim var ancak mobil uygulamaların dünyasına çok yabancıyım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum
ASP bu konuda işinizi görmeyecektir, Objective-C öğrenmeniz lazım ilk aşamada. Ardından iOS’in nasıl çalıştığını sonra theos gibi araçları kullanarak tweak yazabilirsiniz.

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Objective-C yerine swift öğrensek olmaz mı?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Objective-C yerine swift öğrensek olmaz mı?
Maalesef, tweak geliştirmek için kullanacağınız theosophical objective-C ile çalışıyor.

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
Maalesef, tweak geliştirmek için kullanacağınız theosophical objective-C ile çalışıyor.
kardeş
senin repo tv os için uygun mu ?
ya apple tv de sadece popcorn time uygulamasını yüklemek için repo olayını araştırıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
kardeş
senin repo tv os için uygun mu ?
ya apple tv de sadece popcorn time uygulamasını yüklemek için repo olayını araştırıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
tvOS hakkında pek bilgim yok hocam maalesef.

Tips
Tips
Üst Alt