Neler yeni

Tsschecker ile normal ve beta sürüm imza kontrolü ve shsh kaydı alma(A12 cihazlar hariç)

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Selam JailbreakTR okuyucusu;
Bu konuda tsschecker ile nasıl sürüm kontrolu yapacağını(beta dahil) ve o sürüme ait shsh kaydını nasıl alacağını göstereceğim. Dikkatle oku:)

1)Öncelikle aşağıdaki linkten son tsschecker dosyasını windows yada Mac OS için indir.

2)Masaüstünde klasör aç ve indirdiğin tsschecker dosyasını içine at.

3) Klasörde terminal açmak için;
terminal penceresindeyken cd yaz boşluk bırak tsscheckerın olduğu klasörü terminale sürükle center a bas böylece klasörde terminal penceresini açmış oldun.

4) ./tsschecker komutunu çalıştır. Bu komut ile programın düzgün çalışıp çalışmadığını görebilirsin.
(Windows için tsschecker.exe)

8972

5) Ardından sürüm kontrolu yapmak istiyorsanız;
./tsschecker -d iPhone9,4 -i 12.1.3
windows için: tsschecker.exe -d iPhone9,4 -i 12.1.3

yukarıdaki örnek komutta iPhone9,4 benim kullandığım 7+ için siz kendi cihazınıza uygun olanı yazın.
Bilmiyorsanız
Telefonu iTunese bağlayın seri numarası yazan yere 3kez basın model tanıtıcısı sizin cihazın model adıdır.

-i komutundan sonra ise imza kontrolunu yapmak istediğiniz sürümü yazın. Örneğin 12.1.3

Sürüm kontrolu yaptıktan sonra imzasının açık olduğunu gösteren şöyle bir yazı alacaksınız:

8973

iOS 12.1.3 for device iPhone9,4 IS being signed!
Bu 12.1.3 imzasının açık olduğunu gösterir.

Beta sürüm kontrolu için ise öncelikle aşağıdaki adrese gidip hangi beta sürümü kontrol etmek istiyorsanız o sürümün build kodunu bulun

Örneğin 12.1.1 beta 3 için 16C5050a

Daha sonra terminale şu komutu çalıştırın
./tsschecker -d iPhone9,4 --buildid 16C5050a -o
Windows için: tsschecker.exe -d iPhone9,4 --buildid 16C5050a -o

8974

Build 16C5050a for device iPhone9,4 IS being signed!
16C5050a yani 12.1.1 beta 3 sürüm kontrolu yaptığın cihaz için imzası açıktır demektir. Is not being signed yazarsa imza kapalıdır.

Şimdi gelelim beta sürüme nasıl shsh kaydı alacağınıza.

Terminale
./tsschecker -d iPhone9,4 --buildid 16C5050a -e 349AE67320754 -s -o

windows için : tsschecker.exe -d iPhone9,4 --buildid 16C5050a -e 349AE67320754 -s -o

--buildid den sonra
adresinden shsh kaydı almak istediğiniz sürümün build ini bulun

örneğin 12.1.1 beta 3 için 16C5050a

-e den sonra ecidinizi girin. Telefonu itunese bağlayın. Seri numarası kısmına 2 kez basın Ecid görünecektir.

8975

daha sonra -s -o komutunu ekleyip enterlayın. Shsh kaydınız tsscheckerin olduğu klasörde olacaktır.

PIRSUS

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7 Plus
beta sürümün shsh kaydını almak zorundamıyız örnek veriyorum 12.1.1 shsh kayıtları var jb tam çıkarsa eğer betadan normal sürüme geçebilirmiyiz.

Col_kartali

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hocam iphone 6 12.1.1 beta 3 imza için aşağıdaki gibi girdim ancak hata verdi.

9073
Mesaj düzenlendi:

Hocam iphone 6 12.1.1 beta 3 imza için aşağıdaki gibi girdim ancak hata verdi.

9073
Hocam hallettim işyerinde internet sıkıntılı domain vs cepten bağlandım oldu, ayrıca cihaz kodunu yanlış girmişim düzelttim. hala kayıtlara açık.

9075

Son düzenleme:

wiz4rd

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
gerek yok almaniza
Hocam merhaba özel mesajınız kapalı burdan yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın .aslında benim futurerestore de düşürüp yükseltme gibi hiç problemim hiç olmadı bütün sürümlere restore edebiliyoruö cihazı ancak 3. Parti uygulamalarda ve bazı kendi uygulamarında anlamsız kasmalar mevcut yanlış yaptığım bişey mi var acaba ? Bide dfu mode alıp hiç sıfırlama denediniz mi oluyor m

Kira

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Ben eylül ayında İPhone 6 aldım. 11.4 sürümü ile geldi. Ama telefonun fabrikadan çıkış tarihi 2016 yılı.SHSH baktığımda niye 11.4 ve eski sürümü göster miyor ?

Tips
Tips
Üst Alt