Neler yeni

Tertemiz Kurulum Nasıl Yapılır? Alternatif Bir Restore İşlemi

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Küçük ama etkili bi bilgi vereyim sizlere.
Dfu modda yazılım attıktan sonra ve temiz hesap girmeden kurulum yaptıktan sonra (burası önemli) mutlaka telefonu ayarlardan komple sıfırlayın ve kullanmaya devam edin.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Küçük ama etkili bi bilgi vereyim sizlere.
Dfu modda yazılım attıktan sonra ve temiz hesap girmeden kurulum yaptıktan sonra (burası önemli) mutlaka telefonu ayarlardan komple sıfırlayın ve kullanmaya devam edin.
DFU modu zaten temiz bir kurulum yapıyor...

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
DFU modu zaten temiz bir kurulum yapıyor...
evet ben onu demiyorum.
Dfu modda yazılım yükledikten sonra hesap vs girmeden hızlıca kurulum yapıp ayarlardan telefonu tüm ayar ve veri olarak komple sıfırlayın ondan sonra hesap vs yedek yükleyin diyorum tecrübelerime göre biraz daha stabil oluyor

bizon1071

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
5S telefonumun "DİĞER" kısmı çok dolu ve temiz kurulum yapmak istiyorum. telefonum uncover ile jailbrekli.
şimdi baktım güncel sürüm 12.4.6
şimdi telefonu burda anlatıldığı üzere formatlarsam jailbreak yapabilirmiyim.
nasıl bir yol izlemem gerekli. yardımlarınız için teşekkürler.

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
iCloud Drive uygulama bazında yedekler içindir. Örneğin whatsapp içinden sohbet geçmişi yedekleme gibi
iCloud yedekleme ise direk cihazın içerisindeki bilgileri icloud a yedeklemektir. iTunes a yedekler gibi
Şimdi benim telefonum icloud yedekleme kapaliyken düşse kırılsa. Başka telefon alsam icloud giriş yapsam fotograflar rehber vs vs geri gelecekmi ??

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kardeş @efsane burdan bak dedi. Özetle bunları yapmak istiyorum.

1- Resim ve videoları google fotolarla alıyorum şu an
2- Mutlaka whatsapp yedeği olsun istiyorum (bunun için whatsapp içinde de yedeği almak şart mı)
3- Mailim (gmail), rehber, notlar, safari de Iclouddan gelsin istiyorum (rehber ve notlar da google ile oluyormuş, bulamadım)
4. Uygulamaları da kaydetmek istiyorum (apps manager ile oluyormuş @efsane abi diyor, bulamadım).
5. İnstagramda DM yedeklensin istiyorum.
6. Flizadaki dökümentleri (Türkçee yama vs deb'ler) 3uTools ile alabilirim sanıyorum.

Bunun için nihai ayarlar nasıl olmalı, apps manager ve google de rehber, not nasıl alıyor. Teşekkürler..

Son düzenleme:

Shyvanyan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
ip 7+ ios 11.3.1 kullanıyorum, uzun müddet jb kullandım ve bir sürü tweak indirdim lakin uzun hikaye şuan jb ye erişemiyorum ve telefonumu sıfırlayıp son sürüme (ios 13.x) almak istiyorum. Daha önce yaptığımda bootloop yedim çünkü jb dosyaları telefonun düzgün çalışmasını engelledi. Aynı sorunu yaşamadan dfu ile içinde jb dosyaları dururken sıfırlayabilir miyim?

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
ip 7+ ios 11.3.1 kullanıyorum, uzun müddet jb kullandım ve bir sürü tweak indirdim lakin uzun hikaye şuan jb ye erişemiyorum ve telefonumu sıfırlayıp son sürüme (ios 13.x) almak istiyorum. Daha önce yaptığımda bootloop yedim çünkü jb dosyaları telefonun düzgün çalışmasını engelledi. Aynı sorunu yaşamadan dfu ile içinde jb dosyaları dururken sıfırlayabilir miyim?
Evet

Tapatalk Pro kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

BreWerS

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Benim cihazımda 50-60 GB kadar veri var haliyle iCloud'a yedekleyemem bunları. 3utools gibi yazılımlarla fotoğrafları vs. bilgisayara atsam temiz kurulumdan sonra PC'den verileri iPhone'a çeksem Jailbreak kalıntılarından kurtulur muyum?

Bildiğiniz gibi iTunes cihazı komple yedeklediği için yeniden yükle dediğimiz zaman kalıntılar gelebiliyor.

Tips
Tips
Üst Alt