Neler yeni

Temiz kurulum sonrası yedeği geri yükleme

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Merhabalar, geçen gün açtığım konu sonrası iphone7 ios13.6 olan cihazımı ios 14.5.1 sürümüne güncelleme kararı aldım. Güncelleme işlemini temiz kurulumla yapmak istiyorum. Temiz kurulum öncesi itunes üzerinden yedekleme yapsam ve kurumu tamamladıktan sonra bu yedeği cihazıma geri yüklesem olur mu? Aslında uyguluma yedekleri benim için önemli değil sadece şifreler fotoğraflar whatsapp rehber yedeği alsam yeter fakat itunes de neleri yedekleyeceğimizi seçemiyoruz sanırım. iCloud da da yeterli alan olmadığı için fotoğraf ve videoları yükleyemiyorum.

Acaba şöyle bişey mi yapsam diye düşünüyorum; fotoğrafları başka bir yedekleme servisi üzerinden yedeklesem diğer yedeklerim de icloud da olsa, kurulum sonrası yeni bir iphone gibi başlatsam cihazı ve bu yedekleri geri yüklesem.

Fakat itunes üzerinden aldığım yedeği geri yüklememde herhangi bir sorun çıkmaz ve temiz kurulumu tamamlamış olursam hiç uğraşmayayım farklı yöntemlerle.

Bu konuda gerçekten desteğinize ihtiyacım var, internette çok araştırdım fakat net bir bilgiye ulaşamadım. Şimdiden teşekkürler.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
iTunes üzerinden yüklediğin yedekler, sürüm farklılık gösteriyorsa çok sağlıklı değildir. fotoğrafları iCloud’a yüklemen daha mantıklı. aksi takdirde “Live” çekimlerin varsa bu özelliğini kaybeder. Cihazı yeni iphone olarak ayarladıktan sonra icloud’da giriş yaparsın ve fotoğrafların/notlar/kişiler gibi önemli kayıtların geri gelir.

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
iTunes üzerinden yüklediğin yedekler, sürüm farklılık gösteriyorsa çok sağlıklı değildir. fotoğrafları iCloud’a yüklemen daha mantıklı. aksi takdirde “Live” çekimlerin varsa bu özelliğini kaybeder. Cihazı yeni iphone olarak ayarladıktan sonra icloud’da giriş yaparsın ve fotoğrafların/notlar/kişiler gibi önemli kayıtların geri gelir.
O zaman ben 1 aylık icould alanı satın alayım. Yedeklemeyi oraya yapıp sonrasında kurulum işlemine başlarım. kurulum bittikten sonra yedekleri yükler icould alanını iptal ederim. Cevabınız için teşekkürler.

Godfather

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Alternatif bir çözüm olarak kendi yöntemimi söyleyim.
1-Fotoğraflar hariç her şeyin iCloud yedeğini al (5gb geçme ihtimali yok ayarlar takvim vs olduğu için)
2-3uTools programı ile tüm fotoğraf ve videolarınıkolayca yedekleyebilirsin.
3-Jailbreak yaptıysan muhakkak succession ile tam restore yapmalısın yoksa kalıntı dosyalar telefonunda kalır.

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Alternatif bir çözüm olarak kendi yöntemimi söyleyim.
1-Fotoğraflar hariç her şeyin iCloud yedeğini al (5gb geçme ihtimali yok ayarlar takvim vs olduğu için)
2-3uTools programı ile tüm fotoğraf ve videolarınıkolayca yedekleyebilirsin.
3-Jailbreak yaptıysan muhakkak succession ile tam restore yapmalısın yoksa kalıntı dosyalar telefonunda kalır.
Hocam sizin söylediğinizde mantıklı bir yöntem. Şuanlık 1 aylık 50gb lık icloud alarak çözdüm. Bundan sonrakilerde sizin dediğiniz gibi yaparım

reiis

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sorunlu cihazi yedeklediysen aynı sorunlar yine devam edecek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt