Neler yeni

Tema oluşturmak

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bir tema yapmak istiyorum Anemone için uygulama iconlarını yapmayı filan biliyorum tek sorum bu iconları ana ekranda çalıştırabilmek, nasıl yapabilirim bu işlemi?

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
ikonlarını yaptıktan sonra genelde 120*120 oluyor uygulamaların bundle idlerini girmek gerek örneğin benim yaptığım bir uygulama diyeli şu şekilde com.omeraksoy.app bu tarz bir bundle idleri vardır bunları bulman bunları bulmanda çok kolay packix reposunda bundleıdxsı adlı tweak kurabilirsin her uygulamanın üzerine tıklarsan zaten otomatik kopyalar sonrasında örneğin whatsapp üzerinden örnek veriyorum.

Uydurma bundle id veriyorum bu değildir com.whatsapp.whatsapp mesela aynı bu şekilde kopyalayıp -large.png olarak birde sonuna eklersen com.whatsapp.whatsapp-large.png yapman yeterli anemone de nasıl ektif edeceğim dersen

Library/Themes klasörüne Temaismi.theme adlı bir klasör oluştur ve içine de IconBundles yapıp oraya ikonu atarsan anemone onu görecektir. :) Başarılarını dilerim

He unutmadan bir de info.plist oluşturman gerek :) buda hem tema ismi için birde bu takvim iconun önüne örneğin perşembe 24 yazması için sana bunu ben vereyim sen direk info.plist dosyasına yapıştır ve gerekli editlemeyi yap..

Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
    <key>CalendarIconDateSettings</key>
    <dict>
        <key>FontSize</key>
        <integer>20</integer>
        <key>ShadowBlurRadius</key>
        <integer>1</integer>
        <key>ShadowColor</key>
        <string>#666666</string>
        <key>TextColor</key>
        <string>#000000</string>