Neler yeni

Telegram ile SHSH Kaydı Alma

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Telegram ile SHSH2 Kayıtları Nasıl Alınır.

Bilindiği üzere SHSH2 Blob kayıtları ile Apple'ın imzasını kapattağı sürüme zaman zaman dönüş şansımız bulunuyor. SHSH2 kayıtlarımızı alıp muhafaza etmemizde fayda var.

Bu Yazımızda elimizden geldiği kadar, Telegram üzerinden SHSH2 kaydının nasıl alındığına değinmeye çalışacağız...

Öncelikle cihazınızda Telegram adlı uygulamanın yüklü olması gerekiyor. Değilse yükleyiniz.

Uygulamayı açıp giriş yapıldıktan sonra sırayla aşağıdaki adımları uyguluyoruz.

- Arama Kısmına rJailbreak Bot Yazıyoruz. Resimde görüldüğü gibi rJailbreakBot'a tıklayıp pencereyi açıyoruz.

1.jpg

- Karşımıza böyle bir pencere çıkıyor Start Diyoruz.

2.jpg

- /shsh yazıp gönder diyoruz.

3.jpg

- Cihazımızın modelini soruyor bulup tıklıyoruz.

Burada Cihazımızın Internal Name Modelini istiyor. Cihazınızın Internal Name Modelini linkteki siteden öğrenebilirsiniz

4.jpg

Link:

Bizim Cihazımızın Internal Name Modeli Örneğin: n71map-TSMC

- SHSH kaydı almak istediğimiz sürümü isteyecektir. Burda hangi sürüm için istiyorsak onu seçiyoruz. (Tamamını almanızı tavsiye ediyoruz)

5.jpg

- Daha Sonra bizden cihazımızın ECİD numarasını isteyecektir. iTunes Üzerinden ECİD numaramızı öğrenebiliriz.

6.jpg

- ECİD Numarası Örn:

Adsız.jpg

- ECID numaramızı yazdıktan sonra gönderiyoruz ve bize biraz beklememizi söyleyip bir kaç saniye sonra SHSH bloblarımızı veriyor...

7.jpg

SHSH2 Kaydımız alınmıştır. dilerseniz Telegram'da bırakabilir veya mail hesabınıza gönderebilirsiniz.
bizim sizlere önerimiz mail hesabınıza atıp daha sonra mail'de veya bir hafıza belleğinde muhafaza etmenizdir.

SHSH2 kaydını alamayan arkadaşlar, konuyla ilgili sorularınızı yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Mecit427320

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bilgisayar Yok cihazım jb siz 11.3.1 nasıl shs kaydı alabilirim

YusufPala

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Shsh ve shsh2 aradında ki fark nedir?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Ellerinize sağlık hocam çok güzel anlatmışsınız kusursuz bir şekilde. Ben TSSSaver ile 11.3.1 için aldın hocam burdanda almama gerek var mı sizce :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Shsh ve shsh2 aradında ki fark nedir?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Dostum aralarında bir şifreleme protokol farkı var.

• SHSH APNonce’ye gerek duymadan APTickets kullanırken
  • SHSH2 blobları APNounce ile APTickets kullanır

Hatırladığım kadarıyla iOS 10’da SHSH2 ye geçildi.

Ellerinize sağlık hocam çok güzel anlatmışsınız kusursuz bir şekilde. Ben TSSSaver ile 11.3.1 için aldın hocam burdanda almama gerek var mı sizce :)

Gerek yok aynı işi görüyor

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Dostum aralarında bir şifreleme protokol farkı var.

• SHSH APNonce’ye gerek duymadan APTickets kullanırken
  • SHSH2 blobları APNounce ile APTickets kullanır

Hatırladığım kadarıyla iOS 10’da SHSH2 ye geçildi.

Gerek yok aynı işi görüyor
Eyw hocam çok saolun

enesente

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
merhabalar

elinize sağlık güzel anlatım olmuş , benim bir sorum olacak , benim cihazım türkiyeden satın alınmış iphone x 256 ve siteden kontrol ettiğimde MQAF2 iPhone10,6, görünüyor ancak bot bana cihaz tipi için seçenek sunduğunda eğer "global" versiyonu seçersem dosya çıktısının adı 10,3.... diye başlıyor , eğer "GSM" versiyonu nu seçersem 10,6.... diye başlıyor , Cydia ın en alt satırından da kontrol ettiğimde cihazımın 10,6, olduğunu yazıyor.

Bana özel bir durum mu diye arkadaşımın aynı özelliklere sahip cihazı ile de test ettim durum değişmedi.

ben her 2 modeli seçerek shsh kayıtlarını aldım ama aklımın bir köşesine de takıldı , bir gün downgrade etmek zorunda kalırsam hangisi ile etmem gerekecek ?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
merhabalar

elinize sağlık güzel anlatım olmuş , benim bir sorum olacak , benim cihazım türkiyeden satın alınmış iphone x 256 ve siteden kontrol ettiğimde MQAF2 iPhone10,6, görünüyor ancak bot bana cihaz tipi için seçenek sunduğunda eğer "global" versiyonu seçersem dosya çıktısının adı 10,3.... diye başlıyor , eğer "GSM" versiyonu nu seçersem 10,6.... diye başlıyor , Cydia ın en alt satırından da kontrol ettiğimde cihazımın 10,6, olduğunu yazıyor.

Bana özel bir durum mu diye arkadaşımın aynı özelliklere sahip cihazı ile de test ettim durum değişmedi.

ben her 2 modeli seçerek shsh kayıtlarını aldım ama aklımın bir köşesine de takıldı , bir gün downgrade etmek zorunda kalırsam hangisi ile etmem gerekecek ?
10.6 gösteren (GSM)

JailbreakTR

AbdullahHaymana

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Telegram ile SHSH2 Kayıtları Nasıl Alınır.

Bilindiği üzere SHSH2 Blob kayıtları ile Apple'ın imzasını kapattağı sürüme zaman zaman dönüş şansımız bulunuyor. SHSH2 kayıtlarımızı alıp muhafaza etmemizde fayda var.

Bu Yazımızda elimizden geldiği kadar, Telegram üzerinden SHSH2 kaydının nasıl alındığına değinmeye çalışacağız...

Öncelikle cihazınızda Telegram adlı uygulamanın yüklü olması gerekiyor. Değilse yükleyiniz.

Uygulamayı açıp giriş yapıldıktan sonra sırayla aşağıdaki adımları uyguluyoruz.

- Arama Kısmına rJailbreak Bot Yazıyoruz. Resimde görüldüğü gibi rJailbreakBot'a tıklayıp pencereyi açıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 173

- Karşımıza böyle bir pencere çıkıyor Start Diyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 174

- /shsh yazıp gönder diyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 175

- Cihazımızın modelini soruyor bulup tıklıyoruz.

Burada Cihazımızın Internal Name Modelini istiyor. Cihazınızın Internal Name Modelini linkteki siteden öğrenebilirsiniz

Ekli dosyayı görüntüle 176

Link:

Bizim Cihazımızın Internal Name Modeli Örneğin: n71map-TSMC

- SHSH kaydı almak istediğimiz sürümü isteyecektir. Burda hangi sürüm için istiyorsak onu seçiyoruz. (Tamamını almanızı tavsiye ediyoruz)

Ekli dosyayı görüntüle 177

- Daha Sonra bizden cihazımızın ECİD numarasını isteyecektir. iTunes Üzerinden ECİD numaramızı öğrenebiliriz.

Ekli dosyayı görüntüle 178

- ECİD Numarası Örn:

Ekli dosyayı görüntüle 179

- ECID numaramızı yazdıktan sonra gönderiyoruz ve bize biraz beklememizi söyleyip bir kaç saniye sonra SHSH bloblarımızı veriyor...

Ekli dosyayı görüntüle 180

SHSH2 Kaydımız alınmıştır. dilerseniz Telegram'da bırakabilir veya mail hesabınıza gönderebilirsiniz.
bizim sizlere önerimiz mail hesabınıza atıp daha sonra mail'de veya bir hafıza belleğinde muhafaza etmenizdir.

SHSH2 kaydını alamayan arkadaşlar, konuyla ilgili sorularınızı yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Üstadım beni sorum şu olacak örnek vererek anlatmaya çalışıyorum. Diyelim ki cihazım ip6 ve mevcut sürümüm ios 11.2.6. Bu cihaz için ios 11.4.1 - 12.0.1 ve 12.1 shsh2 kayıtlarım var; Birincisi ben mevcut güncel sürümden 11.4.1 ara sürüme yükseltme yapabilir miyim. İkinciside eğer olabiliyorsa hangi adımları izlemeliyim. Şimdiden teşekkür ederim

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Üstadım beni sorum şu olacak örnek vererek anlatmaya çalışıyorum. Diyelim ki cihazım ip6 ve mevcut sürümüm ios 11.2.6. Bu cihaz için ios 11.4.1 - 12.0.1 ve 12.1 shsh2 kayıtlarım var; Birincisi ben mevcut güncel sürümden 11.4.1 ara sürüme yükseltme yapabilir miyim. İkinciside eğer olabiliyorsa hangi adımları izlemeliyim. Şimdiden teşekkür ederim
Yanlış hatırlamıyorsam cihazınız için geçiş var şu şekilde:
Eğer sürümünüz 11.3.1 ya da daha düşüğü ise Jailbreak yapabiliyorsanız yani 11.4~12.1 arasında geçiş yapabiliyorsunuz.
Daha üst cihazlar için maalesef yapılamıyor aynı şekilde 11.3.1 ya da daha üst sürümler içinde yapılamıyor.

AbdullahHaymana

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Yanlış hatırlamıyorsam cihazınız için geçiş var şu şekilde:
Eğer sürümünüz 11.3.1 ya da daha düşüğü ise Jailbreak yapabiliyorsanız yani 11.4~12.1 arasında geçiş yapabiliyorsunuz.
Daha üst cihazlar için maalesef yapılamıyor aynı şekilde 11.3.1 ya da daha üst sürümler içinde yapılamıyor.
Teşekkür ederim alakanız için. O vakit 11.4 ile 12.1 ve arası hangi versiyona jb gelirse o versiyona shsh2 ile geçiş sağlayıp cihazı jb yapabiliyorum değil mi. Doğru anladım sizi sanırım

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Teşekkür ederim alakanız için. O vakit 11.4 ile 12.1 ve arası hangi versiyona jb gelirse o versiyona shsh2 ile geçiş sağlayıp cihazı jb yapabiliyorum değil mi. Doğru anladım sizi sanırım
Şu an için öyle görünüyor. Ancak denenmediği için sorun çıkabilir. Çalıştığı takdirde paylaşacağız.

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam ben almistim coktandir var 11.2.6 ve 11.3.1 ve diger guncel surumleri aldim kayitlarini ama nasil kurabilirim yardimci olabilirmisiniz.

kulplubardak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba iphone 7 plus gsm seçtikten sonra yazılım versiyonu soruyor 12.1.4 ve 12.1.3 aslında ben 12.1.2 deyim o yok seçenekler arasında hangisini seçmem gerekir bu durumda.

Skayn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Seçeneklerde 12.4 vardı conan şu an çalışmıyor ama telegram aktif çalışıyor. Conanda indirme bağlantısında 404 hatası veriyor. Hazır imzalar açıkken alın derim.

m02y

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam elinize sağlık , kayıtları aldım ama telefonum iphone 6s ama verdiği dosyada iphone 8,1 diye başlıyor, bir sıkıntı yaratır mı?

eminmertcanyilmaz4

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Şuan İP 11 14.4 cihazım var jbsiz telegram üzerinden kayıt alırsam daha sonra dönüş imkanım olur mu yani jb çıktığı zaman

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Şuan İP 11 14.4 cihazım var jbsiz telegram üzerinden kayıt alırsam daha sonra dönüş imkanım olur mu yani jb çıktığı zaman
iphone 11 cihazında jailbreak aktif olmadımı shsh kayıtı alamazsın

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
başka şekilde almak zor oluyor bu şekil baya pratik :)

Theahtapot

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
14.6 Uncover iPhone 11 Jailbreak kullanıyorum. 15.4.1 SHSH almaya çalıştım fakat bu çıktı karşıma ne yapmam gerekiyor ?013C3471-3EA8-45BB-963D-ECDB09F150FD.jpeg

Tips
Tips
Üst Alt