Neler yeni

Çözüldü Telefon restart ettiğimde Cydia açılmıyor

murat34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba Arkadaşlar,

Forumda yeniyim. 4-5 sene önceden jailbreak işiyle çok uğraşmıştım fakat sanırım araçlar ve süreçler değişmiş. Çözümler de değişmiş :) Bu yüzden işin içinden çıkamadım.

Soruna gelecek olursak; apple car yetersiz kaldığından dolayı ngxplay uygulamasını kullanmak için jb yapmaya karar verdim. Daha önceden bu telefonda jb yapılmamıştır. ios12.1 sürümüde iphone7 cihazı kullanıyorum. Cihazımı 1 hafta önce Uncover ile JB yaptım. (Uncover uygulamasını web üzerinden indirdim) Bir kaç kez restart ettikten sonra cydia ana ekrana geldi. 33 adımlık bir yükleme yapıldı. (Forumlarda araştırdığımda 38 yada 39 adım yazıyor fakat bende neden 33 çıktı bunu da anlamadım). Bu arada otomatik restart işlemlerinde telefon crash uyarısı verip safe moda açıldı. İcleanre Pro ile Cydia eklentilerini temizlediğimde bu sorun tekrar yaşanmadı, sonra cydia dan ngxplay i de kurdum. Telefonu araca bağladığımda yaptığım değişiklikler araca yansımadı. Yani ngxplay de izin verdiğim uygulamaları göremedim. Bu sırada telefondan ngxplay açılıyordu. Telefonu kapatıp tekrar açarak denemek istedim fakat bu seferde cydia açılıp kapanmaya başladı, ngxplay e de giremedim. Uncover üzerinden "Reinstall Cydia" yaparak tekrar jb yaptım. telefon resetten sonra cydia yine açılmaya başladı. Test amaçlı telefonu kapatıp açtığımda yine cydia açılıp kapanmaya başladı. Yani işin özeti her kapat aç yaptığımda cydia açılıp tekrar kapanıyor. Açıldığı zaman da ngxplay doğru çalışmıyor. Forumdaki tüm adımları uyguladım fakat bir türlü çözemedim.

Benzer sorunları araştırdım fakat tam olarak bendeki sorunun benzerini bulamadım. Umarım aynı başlığı 2. kez açmıyorumdur.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Atorex

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Olağn bir durum bu. Untethered değil bu jailbrek araçları. Telefon her kapnmada jb de kapanır sadece telefon içindeki uncover i yeniden çalıştırman jailbreak yap demen yeterli. Reinstall cydiaya gerek yok. Öte yandan uncover da 7 günde bir imza edilmeli veya developer hesabı ile imzalanmalı.

murat34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Aslında bende böyle bir tahminde bulunmuştum fakat emin olamamıştım. Yorumun için teşekkürler. Peki ngxplay in çalışmama sebebi ne olabilir ?

odiyy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Aslında bende böyle bir tahminde bulunmuştum fakat emin olamamıştım. Yorumun için teşekkürler. Peki ngxplay in çalışmama sebebi ne olabilir ?
ngxplay kullanmadım, sürüm lisans ya da başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir, benim apple car play için kullandığım tweak "CarBridge" parasını ödeyerek lisanslı kullanıyorum ve işimi görüyor.

murat34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Carbrigde senin de belirttiğin gibi ücretli olduğu için şimdilik uzak duruyorum. ngxplay i aktif olarak kullanan var mı ?

zoruoynayan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Olağn bir durum bu. Untethered değil bu jailbrek araçları. Telefon her kapnmada jb de kapanır sadece telefon içindeki uncover i yeniden çalıştırman jailbreak yap demen yeterli. Reinstall cydiaya gerek yok. Öte yandan uncover da 7 günde bir imza edilmeli veya developer hesabı ile imzalanmalı.
peki linuxtan yapılan checra1n jailbreak nasıl aktif ediliyor. Mesela telefonum restart atmış olsa kesinlikle çökecek biliyorum. sürüm 13.3 uncover desteğide yok . en azından şimdiden önlem alalım

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
peki linuxtan yapılan checra1n jailbreak nasıl aktif ediliyor. Mesela telefonum restart atmış olsa kesinlikle çökecek biliyorum. sürüm 13.3 uncover desteğide yok . en azından şimdiden önlem alalım
Tekrar pcden yapacaksın sanırım

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@zoruoynayan
Konuya hakim değilseniz lütfen bilgi kirliliği oluşturmayın burda !

Tips
Tips
Üst Alt